26.06.2018

74 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Чи варто брати кредит під заставу нерухомості, і як вирішити питання по-іншому?

Кредит під заставу нерухомості: умови отримання

Коли потрібна велика сума грошей в борг, але у родичів або знайомих таких грошей не взяти, єдиним варіантом є звернення в банки або в інші фінансові організації. Проблема в тому, що для отримання великої суми нерідко потрібно щось запропонувати у вигляді страховки.

Простіше кажучи, необхідно взяти кредит під заставу майна. Особливого сенсу в питанні про те, які банки видають позику під таку серйозну страховку немає. Такої співпраці буде радий практично будь-який банк і швидше за все угода пройде без довідки про доходи (заставу у вигляді будинку або квартири - більш ніж достатня страховка для банку).

Проблема в тому, що в Україні таку послугу отримати непросто (незалежно від того, Київ це чи провінція). Клієнту потрібно мати хорошу кредитну історію, а приватним підприємцям ще й розписати план погашення заборгованості в найближчий період після її отримання.

Оформляється кредит під заставу нерухомості досить довго - близько двох тижнів. Щоб оформити кредит під нерухомість потрібно підготувати всі документи, провести перевірку даних, обдзвонити родичів і знайомих.

Кредит під заставу: можливі ризики

Взяти кредит під заставу квартири - справа неабияка. Перед тим, як брати кредит під заставу квартири, потрібно оцінити всі ризики.

Основні ризики такі:

1. Заборона на відчуження. При підписанні договору з залученням нотаріуса з'являється заборона на відчуження майна. Тобто його не можна буде ні продати, ні обміняти ні здати в довгострокову оренду рівно до моменту повного погашення заборгованості. Тобто після оформлення угоди ви не є повноправним власником житла до моменту виконання угоди.

2. Ненульовий шанс позбутися будинку. Якщо будуть порушені вимоги або угоди банку, то в судовому порядку він може стягнути житло з позичальника. Причому банк це може зробити в будь-який час: будь у вас прострочення на два місяці або на рік - тут не вгадаєш.

Другий варіант б��де проходи��и за таким сценарієм:

• спочатку банком буде поданий позов про стягнення боргу за угодою з позичальником;

• далі протягом 60 днів буде видано судове рішення з видачею виконавчого листа;

• банк робить звернення до державної виконавчої служби із заявою і вимагає заарештувати (по суті, конфіскувати) заставне майно;

• виконавець направляється з понятими до заставленого майна і проводить опис, а потім слід його арешт;

• останнім етапом є відкриття публічних торгів (свого роду аукціон) для продажу за порівняно низьку вартість заставного майна - весь одержаний прибуток йде в рахунок погашення заборгованості.

Якщо ж отриманої в ході торгів суми буде не вистачати на покриття заборгованості - позивач може вимагати доходи позичальника та ½ частина спільного з його дружиною нажитого майна в період шлюбу. Нажаль, в такому випадку адвокати не допоможуть, так як всі ці дії є законними.

Кредит під заставу нерухомості (Україна): альтернативні варіанти

Неважко тепер зрозуміти, чому подібні позики дуже небезпечні. Але альтернатива є, особливо якщо потрібні порівняно невеликі суми грошей з вигідними умовами погашення заборгованості. Можна звернутися в мікрофінансову організацію.

Плюсом такої організації є те, що від клієнта не потрібна ідеальна кредитна історія (вона взагалі може бути негативною або відсутня зовсім), не потрібні довідки про доходи. Потрібні лише паспортні дані, ідентифікаційний код ІПН та контактний телефон.

Кредити під заставу - річ ризикована, і ризик буде зберігатися протягом всього терміну виплат (тобто кілька років). Краще подумати про більш прості та безпечні способи отримання позики. Наприклад, за посиланням https://bistrozaim.ua/uk/ можна розглянути варіант з отриманням коштів без будь-яких серйозних вимог (кредитна історія не має значення, так само як і платоспроможність клієнта).

 

Читайте також:

Як вибрати найвигідніший кредит в Україні

Що вигідніше кредит або іпотека, як взяти житловий кредит