Актуальний для багатьох українців питання: який кредит вигідніше взяти і де. Адже згідно зі статистикою, більше половини наших співгромадян брали кредити в тій чи іншій формі хоча б один раз за останні два роки. Ті, кому доводиться кредитуватися частіше - починають оцінювати переплату, умови, зручності і оперативність сервісів.

Але не завжди зрозуміло, що брати до уваги і за якими параметрами оцінювати, який найбільш вигідний кредит. Тому ми постаралися зібрати необхідну інформацію і підготували шпаргалку, як вибрати вигідний кредит.

Давайте спочатку визначимося, що поняття «вигідний» може бути для кожного своє. Хтось оцінює чи вигідно брати кредит виключно з точки зору можливих комісій, процентної ставки і переплат. Інша людина може сприймати вигоду, як гроші в борг тут і зараз, і він буде правий, якщо йому екстра терміново потрібна готівка, які допоможуть вирішити важливе питання. Третя людина в пошуках не просто позики, а саме цікавиться, де вигідніше взяти кредит на машину або де взяти вигідний споживчий кредит. Відповідно і відповідь на питання може бути абсолютно різний.

Наша шпаргалка на тему «де взяти найвигідніший кредит» підкаже вам, на що варто звертати увагу і як краще визначити для себе, що важливо при виборі установи з метою взяти грошей у борг.

Отже, нижче наведені загальні рекомендації для того, щоб вирішити чи вигідно зараз брати кредит:

Визначтеся з метою кредитування: споживчі потрібні, авто в кредит, іпотека або позику до зарплати на невеликий термін.

Порахуйте потрібну вам суму і термін, коли ви будете готові повернути гроші (частинами або відразу).

Подивіться вимоги всіх кредитних установ до позичальника і «приміряйте їх до себе»: чи готові ви надати документи, які просять; чи є у вас поручителі, заставу, інші гарантії; чи відповідає ваше працевлаштування бажаного в банку і тд.

Перегляньте умови кредитова: чи підходить вам сума, термін, час прийняття рішення, форма кредитування (чи отримаєте ви гроші готівкою, на карту або фінустанова зробить оплату відразу на рахуно�� продавця).

Коли за основними параметрами вибір буде зроблений, уже після можна порівнювати 3-5 аналогічних пропозицію. Наприклад, потрібен споживчий (але обов'язково готівкою), тоді йдемо в банк або мікрофінансову організацію з'ясовувати, де взяти найвигідніший споживчий кредит.

 

Де вигідніше взяти кредит: у банку або мікрофінансової організації

 

Щоб прийняти рішення, де найвигідніші кредити, в банку або мікрофінансової організації, варто розглядати ваші потреби в додаткових коштах в комплексі.

Кредит у банку - це звично для багатьох, так як кілька років тому практично не було альтернативних установа для кредитування.

В останні роки з'явилися дуже зручні онлайн сервіси миттєвого кредитування - МФО, а банки трохи пригальмували видачу кредитів, тому вибір для багатьох був очевидний.

 

Плюси кредитування в банках:

 • можна взяти більшу суму грошей (до 100 000 грн);
 • великий термін кредитування (від декількох місяців до декількох років);
 • виплати розподіляються на кілька місяців, а то й років (хоча для когось це можна бути мінусом);

 

Мінуси кредитування в банках:

 • працюють строго по графіку і вночі ніхто вашу заявку розглядати не буде, відповідно час прийняття рішення збільшується;
 • потрібна велика пакет документів, що підтверджує вашу платоспроможність, надійність і наміри (довідка з місця роботи, поручителі і тд);
 • часто відмовляють у видачі кредиту, а це вже мінус для вашої кредитної історії (та й час втратили в очікуванні);
 • треба йти в офіс банку за будь-яких обставин, не можна взяти кредит онлайн.

 

Плюси позички в МФО:

 • невеликі суми (від 300 до 15000 гривень, але якщо вам потрібно більше грошей - то це очевидний мінус);
 • оперативне прийняття рішення (розглядають заявки цілодобово);
 • немає необхідності їхати в відділення, можна все оформити онлайн в будь-якій точці України;
 • просять мінімальний пакет документів (паспорт, ІПН);
 • схвалюють 98% заявок;
 • є можливість поліпшити кредитну історію, в разі якщо вона у вас зіпсована.

 

Мінуси МФО:

 •  процентна ставка часто вище, ніж в банках;
 • короткі терміни кредитування (від 1 до 14 днів, іноді термін збільшується до 30 днів).

 

Де вигідно взяти кредит

 

Підведемо підсумок: якщо вам потрібна велика сума грошей (понад 20 тисяч гривень) і ви зможете повертати її частинами, то є резон спробувати звернутися в банк.

Якщо вам потрібна сума менше, та й вимоги до позичальника в банку вас не влаштовують (припустимо ви офіційно не працевлаштовані, тому і довідку з роботи пред'явити не можете), тоді оптимальне рішення - вибрати кращу мікрофінансову організацію. Лідерів на ринку України не багато, але компанія Бистрозайм - одна з перших, хто почав кредитувати співгромадян, коли банки призупинили всі кредитні лінії.

 

Де вигідніше брати споживчий кредит

 

Споживчий кредит може бути різним: цільовий і не цільовий. Його видають зараз як банки, так і різні МФО. Споживчий в вигляді розстрочки на побутову техніку або товари для будинку можна взяти і в великих супермаркетах, магазинах і торгових майданчиках.

Споживчий кредит вигідно брати тоді, коли ви чітко розумієте навіщо і на що вам потрібні гроші. Виходячи з цього, можна підібрати найвигідніший кредит готівкою в Києві і інших містах України.