30.04.2021
1412 Переглядів
Існує версія, що після того як Марія Магдалина пішла до гробниці, де був похований Христос, вона побачила, що камінь, який закривав вхід до печери, відсунутий, а всередині неї знаходився Ангел, який і повідомив їй про воскресіння Ісуса.
Натхненна Марія попрямувала повідомити благу звістку імператору. Відвідувати його можна було тільки з подарунком, тож вона взяла з собою куряче яйце, що є символом нового життя. Почувши новину про воскресіння, імператор засміявся і сказав, що повірить у це лише тоді, якщо принесене Марією яйце забарвиться в червоний колір. У той же момент шкаралупа забарвилася в червоний колір, символізуючи пролиту кров Ісуса.
Інша версія свідчить, що колись існувала гра під назвою «червоне яєчко»: чоловіки і жінки розфарбовували яйця і билися ними один з одним. Вигравав той, хто розбивав найбільше чужих яєць, не розбивши при цьому свого. У чоловіків вважалося, що переможець буде найсильнішим і найміцнішим, у жінок битва яйцями асоціювалася із заплідненням.
Крім того, в дохристиянські часи на Русі яйцями билися щоб задобрити богиню родючості Макош. Люди вірили, що завдяки такій «жертві» їх в майбутньому чекає багатий урожай, народження дітей і розмноження худоби.
Паска - це не звичайний їстівний кекс, а символ воскресіння Христа. Вважається, що після вознесіння апостоли під час трапези спеціально залишали вільним центральне місце за столом, куди ставили частину хліба, що символізувало присутність їнього Вчителя. Також паска є символом переходу від Старого завіту до Нового.
Є й інша версія: традиція пекти паску з'явилася задовго до появи християнства. Наші предки поклонялися богу сонця Даждьбогу і вірили, що кожну зиму він вмирає, а навесні — відроджується. На честь кожного нового відродження жінки повинні були спекти свою паску і виконати над піччю родовий ритуал: підняти поділ сукні, імітуючи вагітність. Далі паску діставали з печі і малювали на ньому хрест — символ Даждьбога.
Про те, як відзначають Великдень в Україні, знає кожна дитина: на святковому столі обов'язково з'являться свіжі паски і фарбовані яйця, які попередньо були освячені в церкві. Ми ж пропонуємо ознайомитися з цікавими фактами і традиціями інших країн і народів, пов'язаних із цим світлим днем.
Мало хто знає, що великодній кролик походить родом з Німеччині. Звідти цей символ Великодня поширився й у інші католицькі держави. Тут же виникла цікава традиція: батьки ховають крашанки і подарунки від кролика по всьому будинку, а діти їх знаходять. А ще тут зберігся старовинний звичай — проводити Великодню кавалькаду — кінну ходу містом. Ось як католики святкують Великдень.
У болгар на Великдень заведено вдягати новий одяг, що символізує зародження нового життя і Воскресіння Христове. Також існує цікавий звичай — розфарбовувати і прикрашати глиняні горщики малюнками та побажаннями, а потім скидати їх з вікон, що знаменує перемогу добра над злом.
Щорічно в місті Вронтадос, розташованому на острові Хіос, проводиться ракетна «війна». Парафіяни з різних церков виготовляють саморобні ракети і запускають їх в дзвони церков «супротивників». Перемагають ті, у кого більше точних попадань.
У шведів за день до Великодня заведено запалювати вогнища і запускати феєрверки, а на саме свято маленькі дівчатка перевтілюються в Великодніх відьом. Вони надягають різноманітне лахміття і хустки та й ходять по домівках з мідними чайниками, куди збирають подароване їм частування.
Як святкують Великдень у США? У день свята американці дарують один одному кошики з різними солодощами та яйцями, всередині яких міститься питання, на яке обов'язково повинен відповісти їх одержувач.
Також в цей день люблять грати в гру, за правилами якої потрібно котити розфарбовані яйця по похилому газону. Переможцем стає той, чиє яйце покотилося далі інших.
У багатьох латиноамериканських країнах на Великдень заведено підвішувати опудало апостола, який зрадив Ісуса Христа, після чого спалювати його. У деяких випадках в нього можуть встановити феєрверк.
Готуючи подарунок у цей, день варто пам'ятати, що він має бути доречним, адже це релігійне свято. То що ж подарувати на Великдень дітям і дорослим:
А ось від деяких подарунків краще в цей день відмовитися:
Минулого року українцям довелося відзначати Великдень в умовах суворих карантинних обмежень. У 2021 році у багатьох областях України ситуація повториться — влада закликає людей залишатися вдома. Та це не означає, що потрібно відмовлятися від традицій і обмежитися одним лише поїданням пасок і яєць. Тож, що робити в Великдень?
Розписувати писанки
Чимало людей помилково вважають, що крашанки і писанки це одне і те ж. Та це не так. Крашанки — це варені яйця, які розфарбовують в різні кольори, а потім їдять. Писанки ж роблять переважно з порожніх яєчних шкаралуп, на яких за допомогою фарб і воску наносять всілякі візерунки і зображення. Розписом писанок можна займатися всією родиною, але особливо це припаде до душі дітям.
Можна піти по шляху німців і американців: заховати крашанки і солодощі по дому, а потім всією сім'єю займатися їх пошуком. Від такої розваги будуть взахваті не тільки діти, а й дорослі, адже мало хто відмовиться від веселощів і смакоти.
Якщо ви мешкаєте недалеко від своїх батьків і родичів, можна завітати до них в гості і особисто привітати з Великоднем. В іншому випадку привітати можна зателефонувавши по телефону, причому зробити це можна не тільки в голосовому, але й відео режимі.
Зібравши найближчих друзів і родичів, можна піти в ліс або до річки і організувати там невеликий пікнік. Це дозволить не тільки приємно провести час, але й згуртувати всіх учасників дійства.
Якщо ви мешкаєте у Києві або області, можна податися в невелику подорож по околицях. Наприклад, відвідати Парк «Київська Русь», де планується святкування Великодня, презентація першого в східній Європі давньослов'янського розмовника і святкова пальба із требушет.
Ну і наостанок хочеться нагадати, що у Великдень закінчується Великий піст, тому можна без докорів сумління побалувати себе і близьких смачними наїдками. Навіть якщо вийти на пікнік не вийде, порадувати близьких смачним шашликом можна і вдома — приготувавши м'ясо в духовій шафі.
Як би ви не вирішили провести ці дні, "БистроЗайм" вітає вас з цим світлим святом і бажає миру в душі і благополуччя! І нагадуємо: якщо вам будуть терміново потрібні гроші до зарплати, ви завжди зможете отримати кредит онлайн в "БистроЗайм"!
Читайте також:
5 порад, як провести ідеальний пікнік
Як успішно пройти співбесіду: секрети, які допоможуть отримати роботу мрії
10 рекомендацій: як правильно спланувати і провести відпустку
Коментарів