УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

30.04.2018

2640 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

10 рекомендацій: як правильно спланувати і провести відпустку

10 рекомендацій: як правильно спланувати і провести відпусткуКоли бажання працювати зводиться до мінімуму, настає занепад сил, хочеться швидше дочекатися теплого сезону, на думку мимоволі приходить тільки одна думка: може бути, пора планувати відпустку? На прикладі 5-денний офісного тижня з двома вихідними ми пропонуємо вам ознайомитися з десятьма простими рекомендаціями про те, як "����ичавити" максимум відпочинку з власних вихідних, і правильно спланувати особисту відпустку.

№ 1 Не вибирайте серпень

Правило перше стосується планування часу відпочинку: не беріть відпустку в серпні! Саме на цей місяць припадає реалізація найдорожчих путівок. Посуньте дати, наприклад, на червень або вересень, і ви відразу отримаєте масу можливостей для економії на вартості номерів в готелях, авіаперельотах (а ще в цей час пропонують вигідні бонуси і милі на накопичувальні картки) і т.п. Тоді ви з лишком зможете взяти тижні 2 повноцінної відпустки і цікаво, бюджетно провести вільний час.

№ 2 Рахуйте кількість днів відпустки

Коли вибір вже зроблено, керівник підписав заповітний графік відпусток і вашу заяву, пам'ятайте, що відпочинок обчислюється в днях, а не в тижнях. Наприклад, вам належить 28 днів в році, і взяти можна не більше 14 днів за раз. Один раз в рік ви відпочиваєте 2 тижні, але другі 14 дні можете розбити! Тому, якщо є можливість, щоб поводитися хитріше. Наприклад, підгадати відпустку на довгі вихідні, тоді 14 днів збільшиться до 17, а це вже суттєвий період. Також ви маєте право розділити відпустку по днях, збільшуючи власні вихідні з 2 днів до 3-4, трудове законодавство дає право на це, вам потрібно лише узгодити свій план з начальством. Одним словом "тусуйте" дні року і законні вихідні, і ви помітите, як з 4 з'явилося цілих 5 тижнів для відпустки.

 

Читайте також: ТОП найкращих міст України

 

№ 3 Використовуйте вихідні для відпочинку

Не сидіть вдома! В даний час авіаперельоти стали досить доступними, і якщо є можливість - подорожуйте на вихідних! Наприклад, 2-4 години витрачених ввечері в п'ятницю, і ви в будь-якому місті Європи. Організуйте собі міні-відпустку на вихідні, змініть рутинну обстановку рідного "буденного" міста, і повірте, в понеділок ви прийдете на роботу з особливим настроєм і націлюванням!

№ 4 Навчіться діяти оперативно

Ви напевно часто чули фразу "після такої відпустки мені терміново потрібен ще один"? Це часто справедливий вираз, тому навчитеся діяти оперативно і завчасно. Наприклад, не відкладайте покупку авіаквитків на останній момент, так як ця процедура відніме час. Збирайте речі заздалегідь, у вільний від роботи час вивчайте місто, в який плануєте поїхати. Одним словом не забивайте особистий відпочинок справами, які можна вирішити заздалегідь.

№ 5 Не сидіть вдома під час довгих вихідних

Травневі свята, новорічні канікули і інші "бонуси" законодавства дозволяють нам відпочивати більше часу, і замість двох вихідних ми отримуємо три, а то і більше. Тому використовуйте такі "бонуси" від держави з розумом. Заздалегідь плануйте дозвілля на тривалі вихідні, зверніть увагу на рекомендації вище. Якщо є можливість, з'єднайте довгі вихідні з 1-2 тижнями відпустки. З одного боку, ви повноцінно відпочинете, з іншого - збережіть ще 2-3 тижні гарантованого роботодавцем відпочинку.

№ 6 Планування і спонтанність

Якщо мова йде про тривалі поїздки, то тут потрібно планувати все заздалегідь: покупка авіаквитків, бронювання номерів у готелі тощо З іншого боку, поїздки на час вихідних плануйте тоді, коли зможете "зловити" потрібні авіаквитки. Добре, коли в таких випадках залишається невикористана частина відпустки, яким можна доповнити спонтанний виїзд.

№ 7 Подбайте про документи заздалегідь

Завчасно задумайтеся про те, які документи вам необхідні для подорожі в будь-яку точку світу. Причому думати про це потрібно не перед відпусткою, а в суворі робочі будні, коли й мови не може бути про відпочинок. Під час таких днів наші витрати мінімальні, тому цілком можна дозволити собі, наприклад, організувати отримання закордонного паспорта, якщо у вас його ще немає. А якщо не вистачає коштів на оформлення, то Бистрозайм завжди готовий надати невеликий кредит онлайн на різні потреби на короткі терміни. Таку позику ви встигнете виплатити до відпустки.

№ 8 Допитливість - важлива риса характеру

Досить вивчати країни, які вам цікаві найбільше, тільки за допомогою екрану телевізора! Ви завжди хотіли відвідати Таїланд? Заворожують міста Стародавньої Греції? Мрієте прогулятися по Єлисейських полях? У світі понад 210 країн, куди ви зможете відправитися. Будьте цікавими, ставте перед собою цілі і думайте про їх здійснення, реально плануючи поїздку. До речі, дуже часто буває і навпаки, не хотіли, не планували, але попалися дешеві квитки на авіапереліт і поїздка-мрія вийшла.

№ 9 Виключайте страх

Багато з нас жодного разу не вставали на трап літака просто через страх літати. Повірте, це швидко минає. Крім того, ніколи не бійтеся тривалих пересадок, так як це реальна можливість переглянути ще одне цікаве місце - прекрасний "бонус". Тому, коли нам говорять, що велика кількість стикувань - це незручно, не вірте. Все залежить від оптимістичного настрою і сприйняття, а також наявності візи країни, в якій планується пересадка.

№ 10 Аналізуйте ринок туристичних послуг

Будь-які думки матеріалізуються, цікаві новини та вигідні пропозиції на ринку туристичних послуг з'являються практично щодня. Втім, вони також швидко і зникають. Тому постійно стежте за новинами популярних туристичних фірм. Регулярно бувайте на сайтах авіаперевізників. Може бути вас вже чекає "та сама" пропозиція, про яку ви так давно мріяли? Адже завдяки чинному законодавству і відкритим можливостям, останнім часом українцям стало набагато простіше "подивитися світ".