УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

27.06.2018

6311 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Що таке реструктуризація кредиту, і що робити, якщо в ній відмовили?

Реструктуризація: що це таке?

Реструктуризацію можна назвати спасінням у разі, коли потрібно погасити прострочений кредит за, певною мірою, вигідними умовами. Приємні вони в тому плані, що боржник пропонує пост��пово протягом протягом тривалого часу повернути всю суму, але з переплатою.

Переплата є минус такої системи, бо може збільшити заборгованість майже в два рази від вихідної суми.

Реструктуризація - це крайній випадок, вводиться при пропущенні шести обов'язкових щомісячних платежів. Якщо цей процес ініціює боржник, то він зобов'язаний зробити заявку з викладом проблеми, в якій повинні бути описані причини затримки, пропозиції щодо погашення, а також може бути присутнє прохання про тимчасову відстрочку плат��жу.

Коли і для чого застосовується реструктуризація, і чим вона корисна?

Спочатку після затримки позичальник отримає СМС-повідомлення та листи з вимогами погасити заборгованість. Наступним етапом як раз і є пропозиція від банку щодо реструктуризації заборгованості (в середньому вона пропонується після 6-7 місяців відсутності платежів).

Реструктуризація заборгованості здійснюється трьома способами:

1. Рефінансування.

2. Предоставлення боржнику  відстрочки (канікул), яка в ідеалі повинна дати дебіторові заробляти і повернути всю необхідну суму, але в реальності часто доводиться лише до тимчасовї заморозки проблеми без її вирішення в майбутньому.

3. Зменшення суми щомісячного платежу (здійснюється за рахунок збільшення тривалості кредитування).

Тільки третій варіант знижує навантаження з боржника і дозволяє йому на більш вигідних умовах (у плані збільшення тривалості погашення) усунути борг. Два інших варіанти по суті є заморозкою проблеми, але не її вирішенням.

Враховуючи, що рефінансування для деяких клієнт��в є найбільш прийнятним варіантом. Процедура проста: боржник отримує гроші в одному банку для погашення заборгованості в другому. Переплати в цьому випадку не уникнути, але це дозволяє вирішити вихідну проблему і зайнятися погашенням долгу, ще не попавши під штрафы.

Змість реструктуризації: заєм в МФО

Якщо боржникові потрібно погасити порівняно невелику суму грошей (до 10 000 гривень), він може звернутися в мікрофінансову організацію для надання йому кредиту. В МФО не враховується кредитний рейтинг або платоспроможність клієнта - отримують практично всі.

Необов’язково брати в МФО безпосередньо всю суму заборгованості, можна взяти лише частину (наприклад, 2 або 3 тисячі гривень). Часткою суми можна покрити частину заборгованості, тим самим даючи банку зрозуміти, що боржник на шляху виправлення проблеми.

Термін кредитування в МФО становить 35 днів, що звичайно достатньо для повернення невеликих кредитів. Після погашення кредиту в МФО можна відразу ж взяти наступний, повернувши ще частину заборгованості перед банком. Процедуру можна повторити до тих пір, поки проблеми з банком не будуть ліквідовані.

За посиланням https://bistrozaim.ua/uk/ ви можете докладно вивчити умови отримання кредиту в мікрофінансових організаціях.

 

Читайте також:

Реструктуризація кредиту - що це, як можна скористатися?

Як заробити на квартиру в Україні: в 2019 році чи є перспективи