Якщо ви ще не встановили лічильники на воду, саме час викликати майстра. Ті жителі України, які вже поставили ці прилади, відзначають, що витрати по комунальним платежам в графі "водопостачання" істотно знизився. Більш того, з цією думкою погоджуються і фахівці, так як набагато наочніше бачити витрати води за фактом, ніж оплачувати встановлені нормативи на людину.

Однак установка лічильників - далеко не межа! І при їх наявності можна ще більше витратитися на комунальних платежах. Тому як заощадити воду, якщо лічильники вже встановлені, розповімо в даній статті. Наведемо кілька нескладних і дієвих порад, які дозволять без особливи�� зусиль зменшити витрати води.

Вибирайте змішувачі з одним важелем

Всі ми з дитинства звикли, що стандартний змішувач повинен мати два важелі з подачею холодної і гарячої води. Але тут ми просимо вас звернути увагу на різноманітність обладнання, що пропонується сучасними виробниками, так як більшу частку асортименту займають змішувачі з одним важелем. Вони мають більш стильний дизайн, але в той же час набагато зручніше стандартних: допомагають швидше налаштувати потрібну температуру води. Це означає, що кількість часу, необхідне нам для наласштування, істотно зменшується, таким чином можна помітно скоротити літри безцільно витікаючої рідини, заощадивши власні кошти.

Не скупіться на якості змішувачів

Майте на увазі: змішувачі від сучасних виробників можуть економити воду! Наприклад, багато брендів випускають моделі з системою аерації, яка дозволяє зменшити витрати до 40%. Аератор - це інженерне пристосування, що складається з фільтра, насадки і прокладки. Воно дозволяє збагачувати воду киснем, тим самим впливаючи на "густоту" потоку, що призводить до зменшення витрат. Крім того, аерація дозволяє позбутися від більшої частини хлору, а це ще один плюс і привід придбати сучасну сантехніку. До речі, якщо у вас є змішувач, але без аератора, його можна придбати окремо в магазинах сантехніки. Установка виробу проста: зніміть стару насадку з крана і на її місце закрутіть аератор.

Крім того, радимо вибирати високоякісні змішувачі від перевірених виробників, тим більше, що вибір сьогодні більш ніж достатній. А якщо на придбання цього приладу у вас не передбачений бюджет, ви завжди зможете звернутися в Бистрозайм за допомогою. Повірте, надійна сантехніка дозволить вам раціональніше використовувати воду і виключити ймовірність поломок!

Купіть посудомийну машину

Відносно посудомийних машин в даний час все ще існує ряд негативних стереотипів. Ми стверджуємо, що таке обладнання на кухні приносить масу користі! І крім суттєвого полегшення праць господині, дозволяє економити воду. Доведено, що принцип, за яким рідина розподіляється і спрямовується на посуд під час мийки, дозволяє заощадити до 30% води, якщо порівнювати з миттям з крану.

У вас немає посудомийної машини? Саме час придбати її. Тим більше, що сучасні виробники пропонують великий вибір варіантів з різними габаритами, які можна розмістити на будь-який, навіть дуже маленької кухні.

Закривайте крани

Під час чищення зубів зверніть увагу на те, як часто ви користуйтеся водою? Чи є необхідність під час чищення картоплі постійно тримати кран відкритим? Прикладів безліч, ми і самі того не помічаючи, часто включаємо воду і не використовуємо її, збільшуючи тим самим витрати. Відкривайте кран тільки при необхідності.

Використовуйте воду повторно

Перегляньте свої побутові звички, пов'язані з водою. Якщо вам зручно, складіть список звичайних дій в побуті, згадайте послідовність їх виконання. Погодьтеся, у багатьох випадках воду цілком можна використовувати і повторно.

Наприклад, якщо вам потрібно помити фрукти, налийте воду в окремий посуд і промийте продукти тут. Потім її ж можна використовувати для поливу квітів. Також не варто даремно чекати, поки протече холодна вода, може бути її потрібно набрати в глечик і використовувати для різних побутових потреб? Приймаючи ванну, під час гігієнічних процедур не потрібно постійно тримати кран відкритим - налийте воду заздалегідь, а після використовуйте душ, так буде набагато економічніше.

Слідкуйте за наявністю підтікання

Капає вода з крана? Когось це дратує, а деякі не звертають уваги на звуки стукоту води про ванну або раковину, а даремно! Якщо з крана капає вода, щомісяця ви можете переплачувати мінімум за 1 000 і більше літрів. Не кажучи вже про те, що вчасно відновлений кран може запобігти більш серйозні наслідки, наприклад, затоплення сусідів.

Бачок унітазу - одна з причин перевитрат води

А ви замислювалися скільки води витрачається, коли зливається бачок унітазу? В середньому людина відвідує "вбиральню" до 4-5 разів на день, а стандартний бачок має обсяг в 6 літрів. Легко підрахувати, скільки літрів води в день витрачається, а якщо ще помножити на кількість жителів приміщення, то цифри виходять досить значні.

У зв'язку з цим багато фахівців радять не використовувати воду в бочці повністю, тим більше, що в цьому часом і немає необхідності. Зливайте воду на половину або ⅔, попередньо відрегулюйте клапан в бачку таким чином, щоб вода наповнювалася в повному обсязі, а як вам буде зручно. Так ви зможете помітно зменшити витрати води, а значить і бюджет.

Економити воду - важливо

Комунальні платежі - серйозна стаття витрат будь-якої сім'ї. З огляду на, що тарифи регулярно зростають, тема економії води більш ніж актуальна. З іншого боку, економія водних ресурсів - також важлива проблема суспільства, так як для всіх очевидним є той факт, що природне джерело не може використовуватися нами вічно.

Ми сподіваємося, що ця стаття виявилася корисною для вас, тим більше, що викладені поради досить прості і можуть бути реалізовані.