12.02.2018

140 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Енергоефективність в Україні: Зелений тариф і особливості енерго автономності

Енергоефективність в Україні: Зелений тариф і особливості енерго автономностіДержавна програма Зелений тариф є відносно молодим законопроектом, офіційно впровадженим в дію. Зелений тариф створювався з метою залучення власників підприємств і приватних будинків до використання чистої, природної енергії. Реалізація "зеленої" електроенергії може бути впроваджена в життя за допомогою вітряків, установок, що працюють на біогазі, міні ГЕС, сонячних електростанцій.

Це перспективний і, швидше за все, дуже популярне в майбутньому напрямок, яке орієнтоване на економію електроенергії і повну її заміну у звичайного населення. Як працює програма “Зелений тариф” і які кошти доведеться витратити на її ��тілення в життя - обговоримо в даній статті.

Переваги Зеленого тарифу

Відповідно до загальноприйнятих світових правил, а також закону, запровадженого в Україні, Зелений тариф має наступні переваги:

 • Екологічно чиста електроенергія купується державою за високу ціну, а значить може стати джерелом додаткового доходу.

 • Умови програми Зелений тариф однакові як для юриди��них, так і для фізичних осіб.

 • Обмежень у використанні обладнання, спрямованого на вироблення природної енергії, немає, можна використовувати будь-якого виробника.

Сонячні електростанції: особливості

Щоб реалізувати програму, споживачеві потрібно встановити лічильник двонаправленого типу, щоб вважати як споживану, так і енергію яка генерується. Щоб процес застосування Зеленого тарифу був зрозуміліше на практиці, спробуємо розібратися на прикладі сонячних електростанцій, які нині поряд з іншими аналогами, здатними виробляти екологічну енергію, найбільш поширені в Україні.

Отже, сонячні електростанції в Україні - це системи, які складаються з:

 • Модулів, які перетворюють отримане випромінювання сонячних променів в електричну енергію.

 • Мережевого інвертора, який буде відповідати за перетворення постійного струму в змінний і його синхронізацію з загальними параметрами мережі.

Установка електростанції

Здійснюючи підбір сонячної мережевої електростанції, слід враховувати необхідну потужність для конкретного об'єкта. Дозвіл на використання обладнання не потрібно, вам достатньо мати договір з РЕМ, в якому також позначені максимально необхідні потужності для повноцінного існування вашого приміщення. Тобто, щоб оформити Зелений тариф в Україні, необхідно:

 • Провести монтаж станції.

 • Звернутися в обслуговуючий РЕМ з проханням встановити двонаправлений лічильник і документами на електростанцію.

 • Сплатити держмито за рахунками, які будуть видані працівниками РЕМ.

 • Викликати фахівців для установки лічильника і оптимального монтажу модулів.

У сукупності вся процедура займе не більше 2-3 тижнів. З моменту офіційного отримання акту на право участі в програмі Зелений тариф, ви можете починати експлуатацію станції, і якщо є надлишки, віддавати їх в загальну мережу. Оскільки показники лічильника фіксуються автоматично, надлишки також фіксуються РЕМ. Виходячи з отриманих даних, РЕМ проводить розрахунок з абонентом. Трапляється це до 15 числа кожного поточного місяця за попередній. Таким чином електроенергія використовується вами і відпускається держ��ві: зручно, просто і цілком доступно.

Вартість переходу на Зелений тариф

Головна проблема, з якою стикається будь-який житель, який планує перехід на Зелений тариф - це відсутність достатнього бюджету на покупку устаткування. Не секрет, що модулі і супутні прилади до них мають чималі ціни. Максимальна кількість електроенергії, яку можна продавати державі на сьогоднішній день, складає 30 кВт, повноцінна збірка обладнання для забезпечення такої потужності обійдеться приблизно в 25-30 000 $. "Найслабкіші" рішення, потужність яких не перевищує 5 кВт коштує в районі 6-7 000 $. Кінцева вартість залежить від наявності акумулятора, кількості модулів, вартості доставки, установки і послуг проектування.

Щоб зробити правильний вибір, слід адекватно підрахувати кількість щодня витраченої енергії в вашому приміщенні і зрозуміти, скільки надлишків ви хотіли б продавати. Зробити це нескладно, якщо врахувати максимальну тривалість роботи кожного приладу, подивившись необхідні потужності в їх інструкції. Настільки нехитра математика дозволить вам не тільки правильно вибрати сонячну електростанцію, але і дізнатися час її зразковою окупності.

З огляду на, що держава набуває 1 кВт за ціною 0.16 євро (приблизно 5 грн), і період окупності станції на 30 кВт складе 5-7 років, в залежності від того, скільки електроенергії піде на самозабезпечення.

Чи можна заощадити

 • Самостійно купити інвертор в Європі. Саме на території європейських країн вперше задумалися про споживання екологічно чистої енергії, тому більшість обладнання, призначеного для цих цілей, виробляється на території Європи. Тож не дивно, що місцеві компанії, реалізуючи установки, збільшують їх кінцеву вартість, оскільки включають в її склад витрати на доставку. А оскільки саме мережевий інвертор є самим великозатратною складовою станції, його можна замовити безпосередньо у виробника, уникнувши посередників. Особисто з'їздивши в Європу за обладнанням ви зможете знизити загальний бюджет приблизно на 1000 євро.

 • Взяти розстрочку. Іншим рішенням не заощадити, але і не витрачати кошти на покупку повноцінної електростанції, стане звернення в банк за допомогою. Наприклад, такі фінансові установи, як ОТП-банк і Укргазбанк пропонує кредити саме на реалізацію програми Зелений тариф, причому на цілком сприятливих умовах під пільгові процентні ставки або навіть на умовах розстрочки.

 • Змонтувати станцію самостійно. Якщо ви є технічно підкованим фахівцем, і прекрасно знайомі з темою отримання екологічно-чистої енергії, чому б не відмовитися від послуг монтажу? Або можна взагалі купити відразу максимально потужний інвертор, а панелі купувати вже протягом відповідного часу.

Що в підсумку

Практика показує, що програма Зелений тариф цілком доступна для звичайних жителів, які проживають в приватних будинках. Більш того, якщо мова йде не тільки про самоокупность, то набуваючи потужні станції можна на додаток отримати додатковий дохід від держави, яка готова оплачувати приблизно по 5 грн. за 1 кВт. А придбати обладнання можна і частинами, і повністю навіть за допомогою банку. Втім, якщо ви вирішили перейти на Зелений тариф, але побоюєтеся майбутнього без засобів до існування, в МФО Бистрозайм завжди готові допомогти.

 

Читайте також:

Чому дешеві кредити - міф?

Інфляція в Україні: тенденція зміни індексу інфляції в останні роки

Динаміка цін на нерухомість в Києв