УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

12.09.2017

2030 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Американська мрія: як взяти кредит і не платити?

Американська мрія: як взяти кредит і не платити?Іпотека, лізинг, позики на навчання, кредитні карти - в 2016 році громадяни США заборгували по позиках $ 935,6 млрд. Для порівняння - сумарний зовнішній борг України на кінець минулого року - $ 45,6 млрд. Чому американці продовжують брати кредити і як постійна заборгованість впливає на їхнє життя?

Ми всі любимо стереотипи. Якщо американець, то обов'язк��во дім - повна чаша, сучасний автомобіль і власний 3-поверховий особняк. А ще - величезний холодильник, забитий продуктами під зав'язку, няня для дітей і раз на рік - відпустка на Гаваях. А як насправді?

На практиці може виявитися, що усміхнений американець біднішими вас. Адже 90% його благ куплені в кредит. Відшукати в США людину, у якої не було б жодної відкритої позики - практично нездійсненне завдання. Якщо не кредитка, то обов'язково іпотека. Якщо не іпотека, то стара студентська позика.

Борги американців шокують: згідно з даними Федеральної резервної системи, в 2016 році споживачі США заборгували перед банками $ 935,6 млрд.

Як відзначають фінансові експерти, головна причина такої ситуації - доступність позик. Коли дають всім і під маленький відсоток, чому б не взяти ?!

Що беруть і під який відсоток

Ось приблизні цифри (дані взяті з розповідей блогерів і можуть відрізнятися в залежності від штату і кредитної установи):

  • Іпотека (mortgage) - 3,5% -8,5% в рік. Найчастіше позика оформляється на 30 років.

  • Кредит на авто - 0% -10%. При добрій кредитній історії - до 3% річних. Максимальний термін кредитування - 5 років.

  • Державний займ на навчання (loan). Середня річна ставка - 3,5%.

  • Споживча позика - 10% -35%. Зазвичай береться на період до 5 років. Найпопулярніша мета: на ремонт машини чи будинку. Сума, за американськими мірками, невелика - до $ 10 тис.

  • Кредитні картки - 8% -14%. При поганій кредитній історії можуть підняти до 30%. Кредитних карток можна мати багато, і на кожній дозволяється накопичувати борг.

Не платять борги і пізно одружуються

Тільки 35% американців, що мають кредитні карти з нульовим балансом, щомісяця вносять мінімальний платіж. Найчастіше це ті, хто оформив креди��ку для зручності розрахунку в магазинах і різних установах. Інші ж 65% беруть відразу кілька карт і накопичують борги просто тому, що їм не вистачає грошей до зарплати.

Знайомство з кредитами у багатьох починається ще з юності - зі студентської позики. Вища освіта в Сполучених Штатах платна. Добрий університет коштує дорого. Отримати стипендію можуть одиниці. Якщо багатих батьків немає, доводиться брати кредит. Крім цього, молодь любить модно одягатися і ходити в бари, а на все потрібні гроші. Так поступово до студентської позики додається відразу кілька кредитних карток.

Як показує статистика, деякі американці сплачують борги по студкредитованню і картам протягом півстоліття.

Багато хто вважає це однією з головних причин, чому в США так пізно заводять сім'ю. Дружина і дитина - додаткова фінансова відповідальність і нові кредити: на автомобіль, будинок, освіту для дітей. Як все потягнути, маючи боргів на кілька десятків тисяч доларів ?! І до батькам не попросишся - в штатах це моветон.

Американець VS українець: хто багатший?

Коли наступного разу піде мова про американців, відкиньте стереотипи. Можливо, українець із середнім доходом і без боргів виявиться багатшим за середньостатистичного громадянина США з усіма його кредитами.

Ми знаємо, що, як справжній українець, навіть при оформленні позики ви намагаєтеся швидко віддати всю суму. Тому компанія "Бистрозайм" розробила зручну програму кредитування: до 10 000 гривень на термін до 1 місяця. Завжди повертайте швидко, і нехай кредити не диктують вам умови життя!