УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

20.05.2020

6541 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Як перевірити, чи немає вас в єдиній базі боржників України по кредитах і що робити, якщо є?

Але буває і таке, що людина, яка взяла кредит, не справляється з виплатами з якихось причин (звільнили з роботи, зарплату не підвищили, навалилися якісь незаплановані термінові витрати). Якщо мова йде про невелику кількість прострочень, які в підсумку були погашені з усіма штрафами - нічого страшного (хоча в історії відбивається і це). А якщо вона так і не погашає позику, ці дані потрапляють в базу боржників. Також сюди заносять і інших осіб, помічених за спробами обдурити ��анк або за порушеннями умов договору.

Що таке база боржників за кредитами, і як вона виглядає?

База боржників - список з даними по всіх недобросовісним позичальникам, який є єдиним для всіх фінансових підприємств країни.

До нього мають безкоштовний доступ працівники банків, які займаються обслуговуванням кредитних клієнтів. В базі може здійснюватися пошук через ПІБ, ІПН або номером паспорта.

Через базу зазвичай перевіряється кожен громадянин або кожна юридична особа, які подають заявку на отримання кредиту. Причому перевірку проводять не тільки за тими, хто хоче отримати велику суму: навіть при кредитній купівлі побутової техніки її можуть виконати.

Як дізнатися, чи є ваші дані в базі?

Якщо у вас в минулому були кредити з великими проблемами, або досі «висить» непогашений і давно прострочена позика - будьте впевнені: ваше ім'я в списку знайдеться. Якщо проблеми були несуттєвими - то в базу боржників ваші дані не повинні були потрапити.

Але для спокою перевірку бажано зробити. Безкоштовно перевірити дані можна разом зі співробітником банку, якщо ви захочет������ оформити ще 1 кредит. Банк можна вибрати будь-який, оскільки база єдина.

Самостійно (без походу в банк) громадяни України можуть перевірити свої дані на сайті Міністерства юстиції.

Що робити, якщо ви потрапили в список боржників за кредитами, і чи дадуть нову позику?

Наявність ваших даних в базі боржників є причиною для відмови в новому кредиті. Причому не важливо, на що саме ви хочете його отримати, і на яку суму притендуєте - навіть оформити недорогу побутову техніку в розстрочку на кілька місяців вже може бути проблематично.

У такій ситуації можуть допомогти такі дії:

1. Оформити кредит на погашення кредиту. Якщо позика потрібна вам для погашення боргу, а не для особистих цілей - його з великою ймовірністю дадуть.

2. Реструктуризувати кредит. Для цього треба подати заяву про реструктуризацію в банк, де у вас не погашений кредит. У заяві мають бути вказані причини, за якими ви не можете виплачувати гроші, на яких умовах ви зможете без проблем гасити позику. В ідеалі прикріпити документи, які підтверджують складну ситуацію (довідку про хворобу, наказ про звільнення, і так далі). Такі заяви схвалюють не завжди.

Ще 1 варіант - взяти позику в МФО. Мікрофінансові організації не завжди перевіряють відомості про своїх клієнтів, а навіть якщо перевіряють - не завжди відмовляють тільки на підставі того, що людина вже має проблемний займ. Тому для тих, хто знаходиться в чорному списку боржників, МФО нерідко виявляється єдино актуальним варіантом.

На сайті https://bistrozaim.ua/uk можна ознайомитися з умовами та заповнити заявку на отримання кредиту.

 

Читайте також:

Чи варто брати кредит під заставу нерухомості, і як вирішити питання по-іншому?

Що таке реструктуризація кредиту, і що робити, якщо в ній відмовили?