УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

27.07.2021

2683 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Валюти світу: найбільш дорогі, стабильні... і навпаки

самые популярные валюты мира

У давні часи існували товарно-грошові відносини, де продукти і предмети вимінювались на інше. Але з часом вони виявилися незручними, і був створений універсальний обмінний еквівалент – гроші.

 

Спочатку вони були металевими, і виготовлялися з міді, бронзи і срібла. Монети карбувалися невеликими, тому їх було зручно транспортувати. І вони швидко розійшлися по всьому світу. Бонусом була висока вартість металу.

 

Коли розширилося виробництво всіляких товарів, вартість грошей повинна була збільшитися: розплачуватися мішками монет не дуже зручно. Так основними грошима стали монети зі срібла і золота.

 

А вже 910 рік – це час появи перших паперових грошей. Як відомо, в Китаї. Єдина їх відмінність від сучасних в тому, що раніше вони означали зобов'язання видати звичайні гроші, наші ж банкноти вже і є валюта. І вона незмінно присутня в нашому житті.

 

Коли ми ведемо мову про гроші, ми уявляємо собі країни, які їх випустили. Американський долар, монгольські тугрики, британський фунт – Америка, Монголія, Британія. Наразі для нас національна валюта – такий же як символ країни, як і інші: вона захищена всіма можливими способами.

 

З появою грошей кожна держава прагнула карбувати свою валюту. Якась користувалася більшою популярністю, інша – меншою. Але до сих пір в самих різних країнах можна знайти одні й ті ж валюти світу – монети: це свідчення того, що в світі велася активна торгівля.

Яка валюта найстабільніша в світі

Традиційно у нас на слуху було кілька валют, і долар – один з лідерів. Але які валюти вважаються стабільними?

 

Щоб валюти світу вважаються сильними:

 • їх курс повинен бути стабільним;

 • вони не повинні залежати від глобальних фінансових змін;

 • вони повинні бути стійкі щодо долара США.

 

Цей пункт – найбільш цікавий. Але справа в тому, що долар відрізняється стабільністю, і це обумовлено історичними та економічними особливостями. У Сполучених Штатах Америки дуже багато ресурсів, які можуть забезпечити політичну і економічну рівновагу. Світові банки свої резервні запаси, тобто їх значну частину, також містять в доларах. Та й при обміні світових валют долар –- найбільш затребуваний.

швейцарский франк

Аналітики FXSSI найбільш стабільною валютою цього року у відношенні до долара назвали швейцарський франк. Офіційно він використовується в країнах Ліхтенштейн і Швейцарія, і це високорозвинені держави з стійкою економікою. Рівень інфляції там практично дорівнює нулю.

иена

Ієна на другому місці. Незважаючи на те, що у Японії великий державний борг, рівень інфляції вона утримує вже кілька років. Крім того, її валюта займає третє місце на ринку, пропускаючи вперед тільки долар і євро. Один з найбільших золотих запасів на планеті також належить Японії.

 

В топі знаходиться і норвезька крона. Валюта не найдорожча, оскільки один долар коштує приблизно 8 крон. Але стабільності їй надає економіка Норвегії: країна живе практично без зовнішнього боргу.

 

Але яка ж найдорожча валюта світу?

Яка валюта найдорожча в світі 2021

Обговорюючи гроші, варто згадати добробут країн. Він відбивається на цінності валюти. Щоб мати можливість робити міжнародні платежі, міжнародним банком встановлено курс валют. Він постійно змінюється в залежності від подій в тій чи іншій країні.

 

Вибудовуючи рейтинг найдорожчих грошей, ми згадуємо британський фунт стерлінгів. Але все ж існує ще дорожча валюта.

кювейтский динар

Кувейтський динар. Він очолює топ 100 валют світу, і це найдорожча валюта в світі 2021. Його вартість більше трьох доларів за один динар. Це пояснюється високою стабільністю економіки Кувейту і величезною кількістю експортованої нафти на світовий ринок. Країна існує без податків, з низьким рівнем безробіття.

динар бахрейна

Динари Бахрейну на другому місці. Причина їх стабільності та ж, що і у Кувейту: дешевий видобуток нафти.

риал омана

Ріали Омана також досить цінні. Держава Аравійського півострова знаходиться на перетині транспортних потоків, займаючи дуже вигідне географічне розташування. Тому рівень життя в країні досить високий.

динар иордании

Йорданія і її Дінари – наступні. Причини стабільності цієї валюти знайти досить складно. Великими запасами нафти країна не володіє, її економіку дуже розвиненою теж назвати складно.

фунт стерлингов

Далі йде фунт стерлінгів Великобританії, і це найдорожча валюта в Європі. Причини того, що британська валюта має таку цінність, історичні. Вона з'явилася на світ ще дванадцятому столітті. Фунт стерлінгів менше схильний до впливу світової економіки, в тому числі фінансових спадів. Довгий час він зберігає свої позиції по відношенню до долара і євро, і стабільно продовжує дорожчати.

 

Дорожче американських доларів коштують долари Кайманових островів, далі йдуть євро і швейцарські франки.

 

Відзначимо, що найдорожча валюта в світі 2020 року – все той же кувейтський динар.

самая дешевая валюта в мире

Це список лідерів, але яка ж найдешевша валюта в світі? Це венесуельський болівар. Його курс по відношенню до долара величезний – більше чотирьохсот тисяч боліварів за один долар. Ця валюта і так нестабільна, і постійно піддається інфляції, а пандемія тільки послабила її позиції. 

 

Шкода, в Україні не видають кредити до зарплати у боліварах, адже тоді віддавати було ще легше, ніж у "БыстроЗайм".

 

Але не забудемо про ще один факт: існує і найдорожча купюра в світі.

 

Незважаючи на те, що електронні гроші стають все більш популярними, безліч колекціонерів збирають раритетні купюри і монети. Це частина культури, і її цінують.

 

Те, що складніше зберегти, коштує дорожче, тому найцінніші – паперові гроші. І чим вони старші – тим дорожчі.

Найбільш дорогою купюрою, яка була продана з аукціону, вважається банкнота в тисячу американських доларів. У Техасі анонімний продавець продав її за більш ніж два мільйони доларів. Покупцем був приватний колекціонер, який теж побажав залишитися анонімним.

Які найпопулярніші валюти в світі

Але все ж найдорожчий не означає найпопулярніший. І це ж відносяться до валют. П'ятірка найбільш затребуваних така:

 • американський долар;

 • євро;

 • британський фунт;

 • японська ієна;

 • китайський юань.

 

Ще не так давно юань тільки розвивався, але вже зараз він увійшов до п'ятірки лідерів. Юань став звичайною платіжною валютою. Держава підтримує її використання в інших країнах, прагнучи збільшити свою значимість у світовій економіці.

Як позначаються валюти світу

Щоб працювати зі світовою валютою було простіше, створений Стандарт з уніфікованими позначеннями. Там є багато валют світу і символи, якими вони позначаються.

 

Стандарт включає в себе близько ста п'ятдесяти валют світу, позначених буквами і цифрами.

 

Назва валюти

Літерне

позначення

Символ

Долар США

USD

$

Евро

EUR

€ 

Британський фунт

GBP

£

Японська іена

JPY

¥

Швейцарський франк

CHF

Австралійский долар

AUD

$

Канадскьий долар

CAD

$ или С$

Новозеландський долар

NZD

NZ$

 

Так виглядають знаки валюти світу. Але для кожної з них також придумані символи або значки, щоб легше було розпізнавати. Їх ви часто бачите в інтернеті.

доллар США

Особливість долара в тому, що його для розрахунків застосовують понад два десятки країн в світі. Євро об'єднує сімнадцять країн, які входять до складу Європейського Союзу. Діє вона з 2002 року, і це також одна з великих резервних світових валют. На неї припадає третина всіх резервів.

британский фунт стерлингов

Британський фунт колись вважався основною світовою валютою. Але зараз в цьому плані свою позицію втратив. На його частку в резервах припадає лише чотири відсотки. Японська ієна найбільш популярна в країнах Азії, і це завдяки сильній економіці Японії.

швейцарский франк

Швейцарський франк. Як ми вже згадували, один з найстабільніших і найстаріших. Його цінують за стабільність і надійність. Австралійський долар є валютою найбільшої країни в Океанії. Канадський долар популярний завдяки тому, що Канада має великий вплив на світових ринках сировини. Він широко використовується в розрахунках в середовищі імпортерів.

новозеландский доллар

Новозеландський долар має своє прізвисько – ківі. Його називають так через те, що на купюрі в один долар є птах.

 

Це основні валюти країн світу. Але є і ще декілька тих, що мають хорошу репутацію. До них відносяться шведська, норвезька і данська крони, сінгапурський і гонконгський долари, вона Південної Кореї, південноафриканський ранд і інші.