УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

28.06.2018

4498 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Як перевірити кредитну історію (Україна), і що робити, якщо дані в чорному списку?

Як перевіряється кредитна історія в Україні?

Кредитна історія (КІ) - це характеристика позичальника, що включає дані про дотримання ним зобов'язань з приводу кредитного договору. Всі дані з приводу попередніх і активних позик зберігаються в Українському бюро кредитних історій (УБКІ).

Перевірити КІ можна трьома способами:

 1. 1. На основі пункту третього статті 13 закону України кожен громадянин може щорічно один раз переглянути свої дані за кредитами, причому абсолютно безкоштовно. Перевіряється кредитна історія онлайн безкоштовно на сайті УБКІ в розділі «Позичальникам». Врахуйте - всі дані по позиках будуть вислані рекомендованим листом на адресу, яку користувач вкаже в заяві. Кожне нове (позаплановий) звернення обійдеться в 50 гривень.
 2. 2. Можна також скористатися послугами спеціальних сайтів-сервісів, що показують архів за позиками. Але тут потрібно бути акуратним: багато сайтів, заявляючи про своє партнерство з УБКІ, насп��авді є шахрайськими.
 3. 3. Ще один варіант - використання спеціальних додатків для Android або iOS на мобільних телефонах, а також в програмі Sender і на веб-порталі ПриватБанку «Privat24». На жаль, всі ці програми є платними.

Це основні способи отримання необхідних даних. При цьому КІ по ІПН або тільки за ініціалами позичальника не перевіряється - занадто мало даних для отримання архіву.

Кредитна історія (Україна): причини потрапляння до чорного списку

Існує всього три основні причини потрапити до чорного списку банківських структур. Вони пов'язані не тільки із затримками з погашення заборгованості, але і з порушеннями позичальником правил і вимог фінансових організацій.

Причини потрапляння в чорний список:

 • • класичний випадок - прострочення по погашенню заборгованос��і протягом тривалого часу (як правило, якщо було пропущено 6-7 щомісячних обов'язкових платежів);
 • • постійні невеликі порушення умов договору, вимог фінансово�� організації;
 • • багаторазове надання невірних особистих даних фінансової організації (чи було це навмисним або ненавмисним діянням - різниці немає).

Ще один варіант, дуже поширений останнім часом, це потрапляння в чорний список через дії шахраїв, які оформляють позику на дані іншої людини. Для запобігання такої проблеми ніколи і нікому зі сторонніх осіб не можна надавати свої особисті дані.

Що робити, якщо моя кредитна історія зіпсована?

Якщо КІ негативна, то мати справу з будь-яким банком буде дуже проблематично, практично неможливо. Але вихід є - це звернення до мікрофінансові організації (МФО), які не цікавляться минулими позиками і платоспроможністю клієнтів.

Тут можна отримати мікрокредити (до 10000 гривень) на термін в 30-35 днів з можливістю продовження періоду погашення позики ще на 7-12 днів (але з високою переплатою). Від клієнта для отримання позики потрібно мінімум даних - паспорт, ІПН і контактний телефон (рекомендується ще вказувати E-Mail, якщо він є).

Якщо за даними УБКІ кредитна історія негативна, а банки стали відмовляти в отримання такого необхідного позики, то можна відвідати портал https://bistrozaim.ua/uk для отримання мікрокредиту. Тут не враховується історія позик або платоспроможність клієнтів, позику можна отримати навіть з історією прострочень за попередніми позиками.

Перевірити кредитну історію, як перевірити онлайн в Україні

Як перевірити кредитну історію онлайн і безкоштовно. Як дізнатися чи не потрапили ви в чорний список клієнтів банків

 

Читайте також:

Що таке cvv платіжної картки, де знаходиться і навіщо він потрібен

Де взяти кредит на купівлю житла і на додаткові витрати?