05.02.2018

109 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нові тарифи: в Україні подешевшала гаряча вода й опалення

Нові тарифи: в Україні подешевшала гаряча вода й опаленняСтрімкий розвиток нашої держави не обходиться без активності вершин влади. Депутати постійно ведуть роботу в сторону відповідності європейським вимогам з одного боку, і в бік поліпшення умов життя для звичайного населення з іншого. Так одним з останніх змін стало незначне подешевшання деяких тарифів. Як повідомляє прес-секретар Національної комісії України, з настанням справжнього року ми будемо платити менше за гарячу воду та опалення. Іншими словами постачальників навмисно зобов'язали знизити тарифи, що не може не радувати. До речі, дана Національна комісія була створена спеціально для того, щоб організувати державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг на території країни.

Позитивна зміна в тарифах, як показують попередні дані, невелика, проте в сукупності протягом тривалого терміну виходить непогана економія.

Точні дані

Повідомляється, що вже офіційно компанія "Київенерго" оголосила новий тариф, який торкнеться централізованого опалення квартир і будинків, обладнаних відповідними приладами обліку. Він становитиме 1346,60 гривні за Гкал. Якщо в житловому приміщенні вищевказаного типу відсутні будинкові лічильники, в розрахунок береться 31,33 гривні за 1 квадратний метр. Щоб побачити більш ясну картину стосовно змін, відзначимо, що в 2017 році жителі столиці оплачували 1355,83 і 31,55 гривні за 1 квадратний метр відповідно.

Досить істотно знизилися тарифи на гарячу воду. Наприклад, якщо в приміщенні передбачено рушникосушарка, то 1 кубічний метр води обійдеться в 80,62 гривні, якщо такий відсутній, то доведеться заплатити 74,53 гривні. У минулому році гаряча вода мала вартості 84,45 і 78,08 гривні відповідно вищевказаним показникам.

Коли вперше заговорили про тарифи

Повідомляється, що перші дані про зміну тарифів були отримані ще в 2017 році, в середині листопада. Першим "одержувачем" зобов'язань по зниженню цін стала компанія "Євро-Конструкція", яка є найбільшим постачальником опалення в столиці. Тоді вона підвищила тарифу приблизно на 9%, і для споживачів ціна стала складати 1181,86 гривні за Гкал якщо є лічильники, і 31,42 гривні за квадратний метр, якщо їх немає.

У той же час Дарницька ТЕЦ, яка є "підопічної" "Євро-Конструкції", визначила тарифи як 70,65 і 65,15 гривні за кубічний метр з рушникосушаркою і без відповідно.

Як в Україні оплачуються гаряча вода та послуги опалення

В даний час бор�� населення і ЖЕКів перед тим же "Київенерго" (за даними його прес-служби) в гривнях складає близько 4 млрд. Дана цифра повільно, але падає вниз, оскільки агітація населення до своєчасної оплати комунальних платежів, а також підтримка державних органів в цьому відношенні, відносно висока.

Чи збережеться тенденція підтримки населення

За фактом ми бачимо, що ціни на комунальні послуги неухильно падають вниз, нехай цей процес здійснюється повільно, проте тенденція стабільна. Населення все частіше віддає перевагу оплачувати опалення і гарячу воду (і не тільки) вчасно, а не відкладати це на потім. Тому цілком очевидно, що в найближчому майбутньому, в сукупності з прийня��ими і п��иймається законами, ми вийдемо на оптимальний рівень. У свою чергу МФО Бистрозайм, якщо у вас виникли проблеми зі своєчасною оплатою комунальних платежів, готовий прийти на допомогу і оформити для вас займ на потрібну суму коштів.