УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

04.11.2021

692 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

Як взяти кредит та не платити зайвого

как взять кредит и не платить лишнего

Мало хто жодного разу не стикався із ситуацією, коли доводиться взяти кредит у банку чи мікрофінансовій організації. Для одних позика ставала паличкою-виручалочкою у важкій ситуації, інші ж свої проблеми лише посилили. Тож як взяти кредит і не загрузнути у боргах? Сьогодні поговоримо про це.

Як прийняти рішення про кредит і де його взяти

Кредит — це зручний фінансовий інструмент, який, як і з будь-який інший, слід правильно використовувати. Йдеться про ретельний вибір кредитора та умови договору. Їх треба уважно вивчити.

 

Важливо не лише розуміти, що позичені гроші допоможуть швидко вирішити питання, а й оцінити, чи зможете ви повністю виконати умови за договором і вчасно повернути борг.

Оцінка можливостей

Читаючи договір, зверніть увагу не тільки на відсотки та терміни, але й на розділ штрафів та пені. Зазвичай саме там криється джерело потенційних проблем.

 

Щоб оцінити свої можливості щодо повернення позики, дотримуйтесь правила: розмір виплат не має перевищувати третину вашого щомісячного доходу. Щоб переконатися, що кредит вам під силу, пропишіть основні джерела витрат на папері або у таблиці Excel.

 

Добре, якщо в розрахунках ви врахуєте і непередбачені ситуації, які можуть завадити вам своєчасно повернути гроші: втрату роботи, хворобу тощо.

Вибір кредитора

Наступне питання: де одержати кредит. Уважно вивчайте умови договору та обирайте найбільш вигідний: з мінімальними відсотками та штрафами, а також з лояльним ставленням до позичальника.

 

Вирішуючи, де взяти кредит та не переплатити зайвого, пам'ятайте: багато фінансових установ пропонують пільгові умови окремим категоріям громадян: пенсіонерам, студентам, інвалідам. Якщо ви належите до них, повідомте про це.

 

Також звертайте увагу на пільгові умови для різних категорій клієнтів. Наприклад, якщо вам потрібні гроші до зарплати, знайте: при першому зверненні "БыстроЗайм" пропонує до 15 000 грн лише під 0,01 %. Постійні клієнти також отримують промокоди на знижку до 80%.

 

Обравши кілька установ, прочитайте відгуки та уважно вивчіть їхні сайти. Робіть вибір лише після того, як переконалися, що установа має ліцензію, спеціальні пропозиції для різних позичальників і вигідні умови.

 

Уважно вивчайте договір. Якщо хоча б одна з умова вам не подобається, не підписуйте її. Занадто велика сума щомісячних виплат, термін погашення позики, який вам не підходить, високі штрафи — це те, що має насторожити. Якщо ви не зможете вчасно вносити виплати, є великий шанс зіпсувати кредитну історію і тим самим збільшити свої проблеми.

 

Звісно, процес отримання та погашення позики теж важливий. Перш ніж оформити кредит, уважно прочитайте умови. Зазвичай банки чи надійні МФО пропонують безліч варіантів: сплатити борг через інтернет, так і можливість зробити це у будь-якому банку країни.

Як не забути про платіж

Щоб не порушувати графік платежів, якщо маєте можливість, вносьте щомісячний платіж на кілька днів раніше. Так гроші точно встигнуть зайти на рахунок кредитора вчасно.

 

Як не забути про це? Встановіть нагадування в Google Календарі або смартфоні: сучасні технологію надають чимало можливостей.

Що робити, якщо не можете погасити позику вчасно

Відразу ж повідомте про це кредитора. Менеджер служби підтримки принаймні спробує допомогти у вирішенні питання: дозволить відстрочити платіж, продовжити термін договору, запропонує оформити пролонгацію тощо. Так ви не втратите довіру та не зіпсуєте свою кредитну історію.

Просіть довідку про закриття кредиту

Коли вся сума виплачена і ви полегшено зітхнули, запитайте в банку або МФО довідку про закриття кредиту. Це особливо важливо, якщо договір закрито достроково. Так ви не тільки зможете переконатися, що у вас не залишилося заборгованості, на яку через деякий час можуть бути нараховані відсотки, а й “у разі чого” нагадати про це співробітнику установи.

Висновки

Уникайте типових помилок при отриманні кредиту, не поспішайте і не шкодуйте часу на вивчення нюансів, щоб він став для вас корисним фінансовим інструментом, а не джерелом нових негараздів.

 

Поставтеся уважно до кожного пункту, який ми описали. Якщо ви вирішили взяти кредит, нехай він дійсно допоможе вам у важкій ситуації, а не стане джерелом ще більших проблем!