РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ. ПУБЛІЧНА ПРОПОЗИЦІЯ (ДІЄ З 09.04.2024 Р.) УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

19.03.2018

2085 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Як застрахувати житлову нерухомість

Як застрахувати житлову нерухомістьЯк показує практика, страхування житла стає все більш актуальною послугою серед населення. Особливо часто поліс оформлюють напередодні відпусток або довгих свят, коли мешканці на довгий час залишають свій будинок або квартиру.

Ми вирішили з'ясувати, як йдуть справи на ринку страхування житлової нерухомості в даний час: як оформити поліс так, щоб у ра��і виникнення страхового випадку без особливих проблем отримати відшкодування збитку.

Вибираємо страхову компанію

Головним документом в процедурі страхування є договір, який повинен бути оформлений правильно. А оскільки даною процедурою займається профільна компанія, вона повинна бути перевіреною і надійною, ми рекомендуємо зупинити свій вибір на:

 • організаціях з багатим досвідом профільної діяльності та наявністю відповідного дозволу;

 • компаніях, які мають хороші рекомендації від клієнтів.

При виборі страхової компанії також бажано ознайомитися з загальною інформацією про неї: історією, рівнем платоспроможності, адже від цього залежить порядок і швидкість виконання зобов'язань перед клієнтом.

Потенційним клієнтам, особливо тим, які стикаються зі страхуванням вперше, рекомендують заздалегідь вивчати умови договору, зокрема такі пункти:

 • щ�� покриває договір;

 • що не покриває;

 • як вести себе при виникненні страхового випадку;

 • як і протягом якого періоду після виникнення страхового випадку буде здійснюватися оплата страховки і т.п.

Ці моменти прописуються в будь-якому договорі, однак його вигляд може бути різним.

Види договорів страхування

В даний час найпоширенішими пропозиціями на ринку страхування є два види договору: експрес і класичний.

Класичний договір передбачає обов'язковий опис майна, яке страхується, і документів, що підтверджують їх справжність. Згодом, якщо страховий випадок виникає, фахівці експертного відділу профільної компанії оцінюють збиток і формують страховий платіж. В цьому випадку негативний момент лише один - це довга процедура оформлення. Проте, якщо про страховку задуматися заздалегідь, то проблема виклю��ається.

В експрес стра��уванні справа йде трохи інакше. Головними пунктами в договорі виступають ліміт відповідальності і страховий платіж. Все набагато простіше, і при невеликому платежі багатьом вдається отримати чималі суми в разі необхідності. Однак недолік цілком очевидний - найчастіше оцінити збиток дуже складно, так як оцінка майна проводиться не до, а після виникнення страхового випадку.

Таким чином, для оформлення договору страхування нерухомості необхідно:

 1. Вибрати компанію-страховика.

 2. Надати документи, що засвідчують особу, власність на майно і оцінку вартості нерухомості, якщо обраний класичний тип.

 3. Скласти договір, ретельно продумавши всі моменти, які можуть виникнути і привести до страхового випадку.

 4. Отримати поліс.

Заздалегідь дізнайтеся вартість страхування, деякі компанії пропонують різні програми з готовими тарифами і умовами.

 

 

Читайте також: Податки при купівлі / продажу нерухомості

Що і від чого страхувати

Як свідчить чинне законодавство, оформити поліс можна на абсолютно будь-яке майно, і в тому числі нерухомість. Головне, щоб об'єкт мав цінність, і його можна було оцінити саме в грошовому еквіваленті.

Практика показує, що вартість страховки будинку і квартири сильно відрізняється. Вона залежить від обраного ризику (або кількості обраних ризиків) і ціни самої нерухомості. Наприклад, ви бажаєте застрахувати будинок, розташований в передмісті, з площею близько 200 квадратів, звичайно, вартість страховки недорогої квартири в спальному районі буде куди меншою. У першому випадку висока вартість поліса не пояснюється тільки площею будинку. Тут високі і численні ризики: затоплення, пожежі, від проблем в системі опалення і т.п. Відповідно тариф і буде істотно вище.

Крім того, страхові компанії не пропонують відразу ж оформлювати страховку на все. Найчастіше страхують:

 • несучі стіни та інші конструкції;

 • внутрішню і / або зовнішню обробку;

 • різне інженерне або технічне обладнання, яке функціонує всередині приміщення і є його невід'ємною складовою.

До речі, разом з нерухомістю можна оформити поліс на меблі, оргтехніку, особисті речі, навіть книги або взагалі будь-яке майно, що знаходиться всередині приміщення.

Застрахувати нерухомість можливо від:

 • пожежі;

 • вибуху;

 • затоплення (через аварію в водопроводі і опалювальних системах);

 • протиправних дій;

 • стихійних лих (удар блискавки, повінь, зсув, ураган, лавина і т.п.).

Так що ж робити зі страховкою?

Страхувати нерухомість можна і потрібно! Ця процедура стала вже традиційним і звичайним процесом для будь-якого європейця. Тим більше, що оформлення страховки реалізується просто і завжди на прозорих умовах, в Україні достатньо досвідчених компаній з профільним напрямком діяльності.

А якщо ви вже вирішили оформити поліс, але виникли незаплановані витрати на здійснення цієї процедури, зверніться до компанії Бистрозайм. Ми надамо фінансову допомогу на лояльних для вас умовах.