24.02.2021
2465 Переглядів
Ремонт квартири або приватного будинку – це трудомістке і недешеве завдання. Залежно від обраних матеріалів і складності вартість здатна доходити до сотень тисяч гривень. Можна заощадити, якщо робити ремонт своїми руками, але тут важливо знати безліч нюансів і тонкощів, про які ми і поговоримо.
Найбанальніша рада – купити квартиру з повним або частковим ремонтом. Як правило, в новобудовах вже виконана обробка стін і виведені всі необхідні комунікації, тому від мешканців буде потрібно мінімум зусиль. Однак цей варіант не підходить для тих, хто хоче зробити оновлення у вже наявному житлу.
Щоб мінімізувати витрати на ремонт квартири, можете скористатися кількома важливими порадами:
Ці невеликі рекомендації допоможуть зменшити підсумкові витрати аж до декількох разів.
Одне з перших питань – з чого почати ремонт. Незалежно від того, чи плануєте ви капітальне або косметичне оновлення кімнат, першим кроком завжди йде складання кошторису.
Необхідно визначитися з дизайном, оскільки від стилю залежить не тільки кількість необхідної меблі, а й особливості ілюмінації, оздоблення, покриття для підлоги і так далі. Дизайн-проект можна зробити самостійно – достатньо взяти звичайний аркуш паперу і на ньому намалювати передбачуваний план з усіма елементами. У мережі також можна знайти масу безкоштовних програм, які в 3D дозволять зробити орієнтовний зовнішній вигляд вашої кімнати.
За складеним планом можна приблизно порахувати, скільки буде потрібно матеріалів і яких конкретно. Після цього вам належить ретельно вивчити ринок. Багато речей можна дешевше купити в інтернет-магазинах, але шпалери і інші елементи декору краще купувати наживо, щоб на власні очі побачити, як вони виглядають на світлі.
Залишається тільки підрахувати підсумкову ціну з урахуванням обсягу необхідних матеріалів і зробити закупівлю. Майстри радять брати все необхідне з запасом в 10-15%, щоб у разі помилок або форс-мажорних обставин мати резерв.
Якщо ви зібралися заощадити, то більшу частину робіт бажано зробити самостійно. Рекомендуємо вивчити детально – як клеїти шпалери. Це одне з найпростіших завдань, з яким цілком можна впоратися і поодинці. Однак для зручності і прискорення ремонту радимо покликати родича чи друга на допомогу.
При поклейці шпалер обов'язково зачистіть стіни, а також відключіть електрику. Якщо останнє виконати не можна, то слід обережно заізолювати всі струмопровідні частини в місцях під освітлення, розетки і вимикачі. Попередньо може знадобитися грунтовка стін. Обрізки від шпалер не варто відразу викидати – вони стануть в нагоді в важкодоступних місцях. Звукоізоляція стін в квартирах зазвичай не потрібна, але ви можете додатково поставити звукопоглинальні плити. Для їх використання зазвичай зводиться металевий каркас.
Самостійно можна зробити і утеплення балкона. Найпопулярніший і загальнодоступний матеріал – екструдований пінополістирол. Він довговічний, легко протистоїть корозії, а також характеризується достатньою еластичністю. Закласти невеликі щілини допоможе поліуретановий герметик. Для підлогового покриття рекомендується використовувати гідро- і пароізоляцію. Саме підлогове покриття можна зробити з фанери, плит ДСП або аналогічних матеріалів, покладених на спрямовувачі. Більш надійний, але складний варіант – бетонна стяжка.
Для специфічних робіт краще відразу ж викликати майстрів. Наприклад, прокладка нової електрики – одна з найскладніших операцій в ході капітального ремонту. Тут важливо правильно скласти план, чітко слідувати правилам ГОСТу і ПУЕ. Помилки в монтажі проводки або автоматів можуть стати причиною пожежі або вивести з ладу техніку.
Також вибрати допомогу фахівців варто при монтажі або ремонті водопровідних комунікацій. По-перше, це трудомістка робота, яку не завжди можна зробити навіть удвох. По-друге, для з'єднання поліпропіленових або металопластикових труб потрібно спеціалізоване обладнання. Купувати його для разової операції вам не буде сенсу, а щоб брати напрокат, необхідно мати навички у використанні.
Погана герметизація стиків або неправильний монтаж запірної арматури загрожують протіканнями аж до повного прориву. В цьому випадку постраждає не тільки ваша квартира, а й сусіди знизу. У підсумку економія обернеться ще більшою витратою на виплати компенсацій. Якщо ви не знаєте як класти плитку, то краще викликати спеців. З огляду на вартість кожної плитки, тренуватися на цьому матеріалі недозволена розкіш.
Тверезо оцініть свої вміння з вартістю послуг майстрів і визначте, в яких конкретно роботах вам вигідніше найняти професіоналів, а де можна впоратися без сторонньої допомоги.
Ремонт ванної кімнати завжди пов'язаний з труднощами, особливо, фінансовими. Частина бюджету йде на покупку якісної сантехніки, тому на все інше залишається мало коштів. Ми розповімо про декілька порад, які допоможуть зробити ремонт у ванній і заощадити кілька зайвих тисяч гривень:
Рекомендуємо вкласти кошти в якісну запірну арматуру і труби, оскільки вони встановлюються на десятиліття.
Дорого обходиться ремонт кухні – ми також можемо запропонувати кілька цікавих рішень для економії.
Плитка відмінно підходить для кухні, але це далеко не бюджетний варіант. Вигідна альтернатива – шпалери, що миються на флізеліновій або вініловій основі. Вони набагато дешевше, але при цьому чудово підходять для кухні, оскільки легко відмиваються від невеликих плям і бруду.
Кухонний гарнітур можна взяти з ламінованого ДСП. Цей матеріал досить міцний і виглядає стильно. Пожертвувати доведеться тільки інтер'єром, оскільки ДСП не терпить тонкої обробки.
Навісні шафи для посуду та іншого начиння можна замінити практичними полками. Їх вартість істотно нижче, тому вам не доведеться шукати кухонний гарнітур з полками і виділяти під них вільний простір на стінах. Оптимальний варіант – зібрати набір вручну, оскільки готові комплекти коштують дорожче за все.
Бракує коштів для ремонту – скористайтеся послугами компанії «БистроЗайм». Ми пропонуємо, не відходячи від комп'ютера, взяти кредит за 10-15 хвилин. Потрібні тільки паспорт та ІПН, а гроші надійдуть прямо на вашу банківську карту.
Коментарів