28.11.2017

79 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

5 порад з пошуку роботи в іншому місті

5 порад з пошуку роботи в іншому містіЗнайти роботу у своєму місті завжди набагато легше - перегляд оголошень, розпитування знайомих і відправка резюме ... Загалом, це все клопоти, залишається під'їхати в потрібний час за призначеною адресою. Набагато складніше займатися пошуками роботи в іншому місті, причому як з психологічної точки зору, так і фізичної. Незважаючи на всі складнощі, трудова міграція все ж залишається актуальною для українського населення. Молоді фахівці та досвідчені професіонали все частіше залишають рідні місця в пошуках більш цікавого і прибуткового заняття.

Щоб без зусиль знайти роботу в чужому місті, пропонуємо вам вивчити кілька порад, які напевно стануть для вас корисними в такій ситуації.

Порада 1: вивчення ринку і підготовка

Скоріше всього пунктом вашого призначення стане великою і сучасне місто з масою перспектив. Проте тут слід пам'ятати, що мегаполіс - це не тільки велика кількість пропозицій, але висока конкуренція! Швидше за все на одну вакансію тут доводиться кілька десятків претендентів відразу, що не в ваших інтересах. Тому фахівці рекомендують заздалегідь підготуватися до пошуку роботи. Наприклад, оскільки ви будете відправляти своє резюме віддалено, поновіть інформацію в його змісті, додайте:

 • останнє місце роботи (навіть якщо ви тут ще працюєте);

 • бажану конкурентну заробітну плату;

 • повторно пройдіться по власним професійним перевагам;

 • поміркуйте, які навички ви придбали за той період, поки ваше резюме не оновлювалося і т.д.

Порада 2: перегляд оголошень

Якщо ви поставили собі за мету знайти нову роботу, щоденно переглядайте великі інтернет-ресурси, де пропонується робота. Як правило, такі сервіси орієнтовані на кілька областей чи держави в цілому, тому кількість і характер вакансій тут регулярно оновлюється. Корисно було б також знайти міські портали, групи в соціальних мережах і т.д. джерела, де є розділ "робота".

Порада 3: залучайте знайомих

Якщо у вас є знайомі в місті, на територію якого ви плануєте здійснювати переїзд, поцікавтеся у них про стан ринку праці в обраному населеному пункті. Не соромтеся по��росити допомоги, повідомте знайомому, що ви будете вдячні, якщо він допоможе підібрати потрібну вакансію.

Порада 4: відправляйте резюме

При можливості відправляйте своє резюме в відділ кадрів, безпосередньо керівнику або HR-підрозділ. Як правило, один із зазначених контактів завжди присутній в оголошенні або на офіційному сайті компанії. Не забудьте вказати, що ви готові на переїзд, оскільки деякі компанії заради залучення вузькопрофільних досвідчених фахівців надають іногороднім житло або здійснюють допомогу іншими способами.

Порада 5: наважтесь на онлайн-співбесіду

Багато компаній пропонують провести з усіма потенційними працівниками онлайн-співбесіду. Даний процес здійснюється в мережі за допомогою Viber, Skype або будь-який інший програми. В такому випадку підготуйтеся відповісти на ряд питань, наприклад:

 • які терміни переїзду (потенційні роботодавці не повинні чути "як вийде" або "як вийде");

 • які навички у професійній діяльності напрацьовані (роботодавець також може задати конкретні питання з вашої профобластей);

 • яка причина переїзду (бажано вказати, якщо вона, звичайно, не дуже особиста).

Головна мета відповідача - визначеність і впевненість, протилежний настрій буде тільки відштовхувати.

Підсумки

Будь-які зміни - це безліч страхів і побоювань. Кожен, хто коли-небудь стикався з переїздом, напевно знає як важко увійти в нове оточення. Однак якщо ви грунтовно все сплануєте: уважно підберете нове місце роботи, детально вивчіть місто, то вже через кілька місяців від страхів не залишиться і сліду, ви повністю пор��нете в звичний спосіб життя. Перед поїздкою залишається лише підготуватися відповідати на безліч запитань від роботодавця і встигнути продумати свої. Тут головне не перестаратися - кількість прохань і умов найкраще зменшити до мінімуму.

Отримавши бажану роботу, варто укласти з роботодавцем контракт, який дозволить вам набути впевненості в тому, що витратившись на переїзд ви дійсно будете прийняті в ряди співробітників компанії. Якщо ви впевнені в своєму працевлаштуванні, але вам не вистачає коштів на швидкий "старт", ви завжди можете звернутися за допомогою в МФО Бистрозайм. Ми допоможемо вам взяти кредит онлайн до першої зарплати, щоб ви змогли спокійно і впевнено організувати своє життя, облаштувавшись в новому місті.