Акція! Перший займ під 0%!

Грн

Тільки для повторних клієнтів.  Увійти

Днів

Сума кредиту:

грн

Відсоток по кредиту:

грн

21.02.2018

Терміновий кредит

Плануючи сімейний бюджет, ніколи не вийде вгадати все: буває таке, що раптово виникають незаплановані витрати. І не завжди знайдуться кошти, щоб їх покрити - у багатьох сімей фінанси розраховуються впритул.

Якщо вільних грошей не виявилося, і у близьких людей їх зайняти не вдасться - одним з найбільш вдалих (а нерідко ще й найдоступніших) рішень є мікропозика в МФО.

Наскільки швидко можна отримати терміновий кредит у банку і в МФО?

Процес оформлення кредиту в банку, крім того, що вимагає збору документів і довідок - займає як мінімум кілька днів. У рідкісних випадках він може розтягнутися довше ніж на тиждень. Це пояснюється тим, що банки видають великі суми, і через це хочуть знизити ризик, перевіряючи кожного клієнта.

Мікрофінансові організації пропонують взяти в борг невелику суму і на короткий термін. Процентна ставка у них відрізняється від ��анківської, тому для залучення клієнтів МФО висувають набагато менше вимог до клієнта. Стосується це і часу розгляду заявки: в мікрофінансової організації можна без проблем отримати терміновий кредит буквально за 1 годину. А в деяких випадках (якщо в поточний момент менеджер в МФО не працює з іншим клієнтом, і, якщо заявка заповнена правильно) - взяти гроші можна ще швидше: буквально за 15-30 хвилин.

Якщо заповнювати заявку на інтернет-порталі МФО, то процедурою її аналізу буде займатися автономна програма. Тобто, участь людини мінімальна, а значить мінімальний ризик некоректної обробки даних і затягування з вердиктом (схваленням або відхиленням заявки).

Що потрібно, щоб отримати терміновий кредит у МФО?

На відміну від банків, оформити позику в МФО не тільки швидше, але і простіше. З обов'язкового документа потрібен тільки паспорт, на додаток можуть запитати ІПН. Все - більше ніяких документів, довідок і підтверджень не знадобиться. Тобто терміново отримати гроші можна без збирання паперів.

Однак в деяких випадках може знадобитися контактний номер телефону (зазвичай мобільного) та, дуже рідко, адреса електронної пошти (E-Mail). Довідка про доходи, наявність нерухомості та інші подібні документи - тільки за бажанням клієнта.

Якщо ж звертатися в банк, то для отримання термінового кредиту потрібно буде надати набагато більше даних, особливо якщо вам потрібна сума більше, ніж 10000 гривень. Та й вимоги до позичальника у банків набагато серйозніше, ніж в МФО.

Якщо в мікрофінансових організаціях потрібно просто бути повнолітнім громадянином України, не мати активної заборгованості в МФО, то в банках є ще додаткові вимоги. Це бездоганна кредитна історія, відсутність прострочень по платежах або активних кредитів в інших банках, наявність роботи.

Дуже важливо правильно складати заявку на отримання коштів, будь-які некоректно заповнені дані можуть стати причиною занесення клієнта в чорний список. Такі умови є актуальними і для банків, і для мікрофінансових установ.

Чому оформити мікропозику швидше, ніж в «звичайний» кредит в банку?

У МФО оформляють позики набагато швидше, тому що:

 • менше вимог до клієнта - займ можуть видати і безробітним, і студентам, і пенсіонерам - а значить не витрачається час на перевірки, більш того, в більшості МФО існують спеціальні кредитні програми для всіх перерахованих груп громадян (зі своїми бонусами, пільгами, комісією) ;
 • не потрібно надавати великий пакет документів - а значить клієнт не витрачатиме час на збір паперів, а менеджер - на перевірку кожної з них;
 • видається невелика сума грошей - а значить МФО не ризикує втратити багато, і може собі дозволити прискорити процес.

Однак і у банків є плюси:

 • один раз взявши кредит і успішно погасивши його ви можете розраховувати на поліпшення вашої репутації у банку, а значить при повторному кредитуванні ви зможете взяти гроші на більш вигідних умовах і з більшою ймовірністю на вдачу (на схвалення заявки);
 • банк здатний видавати позики на тривалий термін (до 12 місяців) з можливість реструктуризації заборгованості в разі непередбачених обставин;
 • банки можуть видавати великі позики, навіть в терміновому порядку (аж до півмільйона гривень, якщо ви надасте всі необхідні документи і будете мати надійну, за мірками банку, запоруку ).

У плані швидкості обробки заявки МФО вигідно відрізняється від банку. У ньому на оформлення кредиту (якщо його ще схвалять) точно піде кілька днів.

Недоліки банків і МФО

Для об'єктивності картини дуже важливо згадати і про недоліки (як про загальні, так і пов'язаних з терміновими кредитами) мікрофінансових організацій і банків.

Основні недоліки банків:

 1. Дуже часті відмови навіть для благонадійних і «перевірених» клієнтів з хорошою кредитною історією.
 2. Дуже високі вимоги: крім документів, що ідентифікують особу і підтверджують платоспроможність, нерідко потрібно посередник (запорука), довідка про доходи, довідка про нерухомість або автомобілі.
 3. У більшості банків відсутня можливість доставки готівки додому, тоді як більшість МФО мають таку послугу через кур'єрську доставку до клієнта.

Основні недоліки МФО:

 • занадто висока процентна ставка, однак в більшості МФО для нових клієнтів діє разова акція, при якій перший кредит береться на безвідсоткових умовах, або з мінімальним відсотком (набагато нижче, ніж в банківських конторах);
 • порівняно малий термін на погашення заборгованості (в середньому 30 днів проти 1-12 місяців у банківських організацій);
 • мікрофінансові організації не видають кредит в тому випадку, якщо ви вже маєте активну позику в тій МФО, куди звертаєтесь (а ось якщо є активний кредит в банку - то МФО це, як правило, не цікавить).

Незважаючи на наявні істотні недоліки у МФО, брати в них терміновий кредит набагато вигідніше, ніж в банках. Як мінімум з тієї причини, що отримати позику в МФО можна практично безвідмовно, тоді як банк славиться своїм високим відсотком відмов (в 35-45% випадків).

Де можна оформити терміновий кредит в Україні?

В Україні отримати терміновий кредит можна в МФО «Бистрозайм». Компанія готова видати гроші готівкою (відділення відкриті в 9 областях) або перекладом на карту. Максимальний термін погашення - 30 днів, максимальна сума - 10 000 гривень. Оформити заявку можна через Інтернет - залишивши свої дані на сайті.

Якщо у визначений термін ви не зможете погасити заборгованість, то можна взяти «резервні» кілька днів (від 3 до 7 днів). Однак в цьому випадку процентна ставка зростає (на весь період кредитування, а не тільки на резервні дні).

Оформити заявку можна або в відділенні МФО, або через інтернет-портал. Другий варіант зручніше, а якщо гроші потрібні готівкою, можна замовити їх кур'єрську доставку на будинок. Також можна просто відвідати відділення мікрофінансової організації.

Термін розгляду заявки при очному зверненні в МФО - близько 30 хвилин, при заповненні заявки на сайті - близько 15 хвилин. Імовірність отримання позики в МФО дуже висока і становить приблизно 95-99%, навіть при наявності зіпсованої кредитної історії або при відсутності довідки про доходи.

Способи погашення заборгованості

Погасити заборгованість в мікрофінансових організаціях приблизно так само легко, як і в банківських структурах. Зовсім необов'язково особисто звертатися в офіс, процедуру погашення можна провести дистанційно.

Основні способи погашення боргу:

 • готівкою при очному відвідуванні відділення мікрофінансової організації;
 • з карти будь-якого банку України;
 • за допомогою терміналів EasyPay, iBox

Рекомендуємо не відкладати з погашенням заборгованості та своєчасно, хоча б за 2-3 дня, закривати борг. В іншому випадку, при використанні платіжних терміналів, якщо ви оплатите борг в останній день терміну, можливо відстрочене отримання оплати.

Простіше кажучи, платіжні термінали працюють таким чином, що після зарахування коштів може пройти 1-3 дні на обробку даних по платежу і відправки коштів на рахунок одержувача (кредитної організації). Через це у вас можуть виникнути проблеми, тому краще все оплачувати завчасно.