Акція! Перший займ під 0%!

Грн

Тільки для повторних клієнтів.  Увійти

Днів

Позика

грн

Повернути до

Знижка

грн

До оплати

грн

16.07.2018

Мікропозика

Коли людині потрібна велика сума грошей на якусь «серйозну» покупку, найчастіше він відправляється в банк - за кредитом. Така послуга актуальна для покупки і нерухомості, і автомобіля, і відкриття бізнесу, і будівництва будинку. Також можуть оформлятися кредити і на інші цілі - включаючи споживчі позики готівкою.

Однак бувають ситуації, коли грошей потрібно не дуже багато. Наприклад, для отримання 1000 грн в банк не підеш - там оперують набагато більшими сумами. А ось мікрофінансові організації (МФО) якраз спеціалізуються на невеликих позиках.

Що таке мікропозика, і чим вона відрізняється від банківського кредиту?

Мікропозика - видача невеликої суми грошей в борг на невеликий термін. Найчастіше максимальна сума обмежується 10-20 тисячами гривень, а період - не перевищує 1 місяця.

Саме ці 2 ключові умови (сума і термін) і відрізняють мікропозику від «звичайної» банківської позики. У банках теж існують мінімальний і максимальний ліміти, але вони набагато вище, ніж в МФО. Банки можуть видавати суми, вимірювані сотнями тисяч гривень, і на термін понад десяти років.

Іс��ують і інші відмінності:

 1. Швидкість і простота видачі. Отримання кредиту в банку може розтягнутися на кілька днів, і для цього доведеться зібрати пакет документів, довідок і підтверджень власної платоспроможності. У МФО позику можуть видати буквально за 15-20 хвилин, а з документів запитають тільки паспорт та ІПН.
 2. Способ видачі. При оформленні банківського кредиту клієнт нерідко взагалі не бачить цих грошей: їх перераховують відразу продавцю при якійсь угоді (наприклад - при купівлі нерухомості або автомобіля в кредит). Тільки невелика кількість кредитних програм дозволяє отримати гроші готівкою (якщо не брати до уваги кредитні карти). При оформленні мікропозику клієнт може отримати всю суму будь-яким зручним способом - хоч готівкою, хоч перекладом на карту.
 3. Ймовірність схвалення. У банку позику ухвалять, тільки якщо ви відповідаєте цілому переліку вимог, і це будуть дуже уважно перевіряти. У МФО - відмов практично не буває. Якщо відмову все-таки отримано, і він стався не через помилки в заявці - ви можете подати заявку знову через 1 місяць.
 4. Ціль отримання грошей. Одне з перших запитань, яке вам поставлять в банку: «З якою метою вам необхідний кредит?». І під різні цілі в банках існують цільові програми: іпотека, автокредит, кредит на навчання, і так далі. Для них встановлюються різні умови, і в більшості випадків гроші перераховуються безготівковим способом, відразу іншій стороні (забудовнику, автосалону). У МФО - вас навряд чи запитають, на що вам потрібні кошти. А якщо і запитають - то відповідь не вплине на рішення компанії: гроші ви все

Виходить, що цільова аудиторія у цих організацій (банків і МФО) різна. У банки йдуть за великими сумами, а в МФО - за короткостроковими позикою на поточні термінові витрати. Нерідко мікропозики беруть, коли виникає якась незапланована трата, або людина просто не вписується в бюджет.

У яких випадках і кому може знадобитися мікропозика?

Потреба в грошах може виникнути в будь-який час - адже навіть найекономніша і найуважніша людина при плануванні бюджету не може врахувати можливі непередбачені витрати.

Оскільки суми в МФО видаються невеликі - їх можна витрачати на термінові і не дуже великі завдання. Наприклад:

 • ремонт поламаної побутової техніки, гаджетів, автомобіля;
 • ремонт або покупка потрібних меблів для дому (наприклад: заміна зламаного замка);
 • купівля ліків або оплата медичних послуг;
 • купівля або ремонт одягу, взуття (наприклад: якщо куртка порвалася, або підошва на черевику тріснула, або просто погода різко погіршилася, а ви планували оновити гардероб трохи пізніше);
 • термінове вкладення в бізнес;
 • витрати на навчання;
 • бажання влаштувати гарне романтичне побачення.

Скористатися послугами МФО можна в самих різних ситуаціях: коли виникла непередбачена проблема, яка потребує термінового вирішення, або коли зробили вигідну пропозицію, або навіть коли гроші є, але їх не можна використовувати (наприклад - вони лежать у банку, але сьогодні він не працює, а гроші потрібні прямо зараз).

Чим гарна мікропозика: про переваги

Мікропозика зручна з наступних причин:

 • швидко і легко оформляється (без черг, збору документів, довгого розгляду заявки);
 • відмови малоймовірні, і на практиці зустрічаються дуже рідко;
 • може оформлятися навіть тим, кому відмовляють банки: пенсіонерам, безробітним, студентам, громадянам з невеликим офіційним стажем або невисоким доходом, громадянам з поганою кредитною історією і / або відкритими кредитами;
 • відсутні приховані комісії та умови - всі основні дані (суму, яку треба повернути, і дату, до якої потрібно закрити позику) клієнт бачить ще до реєстрації на сайті МФО;
 • може оформлятися як у відділенні МФО, так і онлайн, без особистої присутності;
 • гроші можуть як видаватися готівкою, так і перераховуватися на банківську карту.

Саме через цих переваг населення так часто користується послугами мікрофінансових організацій.

Що потрібно, щоб отримати мікропозику: документи і вимоги до клієнтів

Від своїх клієнтів мікрофінансові організації вимагають всього 2 документа: оригінал паспорта та оригінал ІПН. Що стосується вимог до клієнта - вони стосуються тільки віку: від 18 років. Верхня межа в деяких МФО відсутня взагалі, в інших - може становити 60-65 років.

Будь-яких інших обмежень - немає: МФО видають мікропозики студентам, пенсіонерам, громадянам з невисоким доходом і безробітним, а також людям з проблемною кредитною історією. Можна взяти мікрокредит і тим, у кого вже є відкриті позики в інших МФО (в одній і тій же компанії більше 1 позики відкрити не можна) або в банках.

Основні умови видачі мікропозик

Майже у всіх МФО «стелю» по сумі обмежується 5000 Грн. Якщо клієнт в перший раз без проблем погасив взятий борг, і звертається в цю ж компанію повторно - ліміт для нього зазвичай збільшують. Максимальна сума для постійних клієнтів відрізняється в різних МФО: десь це 10 тисяч грн, десь - 15-20.

Стандартний термін погашення для нового клієнта - від 5 до 30 діб (можна вибирати самостійно). Чим більше термін - тим більше переплата за відсотками, і навпаки.

Кожен клієнт, який звертається в МФО - отримує доступ в особистий кабінет. У ньому можна відстежувати статус заявки (схвалена або відхилена), а також статус кредиту (скільки ще днів залишилося на погашення, а якщо мікропозика погашається частинами - яка сума залишилася). На майбутнє, якщо людина звертається вдруге в цей же МФО - через особистий кабінет можна буде набагато швидше отримати гроші: оскільки всі дані про користувача там вже будуть, і їх не доведеться повторно перевіряти.

Якщо клієнт звертається в МФО повторно - крім максимальної суми можуть збільшити і термін погашення мікропозики (так роблять не всі мікрофінансові організації). Зазвичай він може збільшуватися до 45-60 діб, але не більше. Пільгові умови для постійних клієнтів можна побачити в особистому кабінеті.

Також в більшості МФО існує можливість пролонгації без додаткових штрафних санкцій. Якщо з погашенням боргу виникли проблеми, і ви не встигаєте внести платіж до останньої дозволеної дати - можна звернутися в компанію, і попросити відстрочку.

Якщо клієнт сам йде на контакт і чесно просить про відстрочення, а не починає ігнорувати МФО - то компанія йде назустріч. Термін погашення може бути продовжений максимум на таку ж кількість діб, на яке він був оформлений (тобто якщо ви взяли мікропозику на 10 днів - його можуть продовжити ще максимум на 10 днів).

Погашати позики можна теж без особистої присутності - через свій особистий кабінет. Ви можете відправити переказ з банківської картки, не виходячи з дому.

Де можна швидко отримати моментальну мікропозику в Україні?

В Україні працює кілька десятків МФО з різними умовами і різного масштабу (від 1 офісу до мережі ��ілій по всій країні).

У компанії «Бистрозайм» можна оформити мікрокредит швидше за все і найвигідніше. Отримати гроші (готівкою або на картку) можна вже через годину після того, як клієнт залишить заявку. У більшості випадків, якщо з боку менеджера немає питань до заявника – позику можуть оформити ще швидше: буквально за 15-20 хвилин.

МФО «Бистрозайм» працює цілодобово - тобто гроші ви можете отримати в будь-який час дня і ночі і в будь-який день тижня.