РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ. ПУБЛІЧНА ПРОПОЗИЦІЯ (ДІЄ З 09.04.2024 Р.) УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.
16.07.2018

Мікропозика

Коли людині потрібна велика сума грошей на якусь «серйозну» покупку, найчастіше він відправляється в банк - за кредитом. Така послуга актуальна для покупки і нерухомості, і автомобіля, і відкриття бізнесу, і будівництва будинку. Також можуть оформлятися кредити і на інші цілі - включаючи споживчі позики готівкою.

Однак бувають ситуації, коли грошей потрібно не дуже багато. Наприклад, для отримання 1000 грн в банк не підеш - там оперують набагато більшими сумами. А ось мікрофінансові організації (МФО) якраз спеціалізуються на невеликих позиках.

Що таке мікропозика, і чим вона відрізняється від банківського кредиту?

Мікропозика - видача невеликої суми грошей в борг на невеликий термін. Найчастіше максимальна сума обмежується 10-20 тисячами гривень, а період - не перевищує 1 місяця.

Саме ці 2 ключові умови (сума і термін) і відрізняють мікропозику від «звичайної» банківської позики. У банках теж існують мінімальний і максимальний ліміти, але вони набагато вище, ніж в МФО. Банки можуть видавати суми, вимірювані сотнями тисяч гривень, і на термін понад десяти років.

Іс��ують і інші відмінності:

 1. Швидкість і простота видачі. Отримання кредиту в банку може розтягнутися на кілька днів, і для цього доведеться зібрати пакет документів, довідок і підтверджень власної платоспроможності. У МФО позику можуть видати буквально за 15-20 хвилин, а з документів запитають тільки паспорт та ІПН.
 2. Способ видачі. При оформленні банківського кредиту клієнт нерідко взагалі не бачить цих грошей: їх перераховують відразу продавцю при якійсь угоді (наприклад - при купівлі нерухомості або автомобіля в кредит). Тільки невелика кількість кредитних програм дозволяє отримати гроші готівкою (якщо не брати до уваги кредитні карти). При оформленні мікропозику клієнт може отримати всю суму будь-яким зручним способом - хоч готівкою, хоч перекладом на карту.
 3. Ймовірність схвалення. У банку позику ухвалять, тільки якщо ви відповідаєте цілому переліку вимог, і це будуть дуже уважно перевіряти. У МФО - відмов практично не буває. Якщо відмову все-таки отримано, і він стався не через помилки в заявці - ви можете подати заявку знову через 1 місяць.
 4. Ціль отримання грошей. Одне з перших запитань, яке вам поставлять в банку: «З якою метою вам необхідний кредит?». І під різні цілі в банках існують цільові програми: іпотека, автокредит, кредит на навчання, і так далі. Для них встановлюються різні умови, і в більшості випадків гроші перераховуються безготівковим способом, відразу іншій стороні (забудовнику, автосалону). У МФО - вас навряд чи запитають, на що вам потрібні кошти. А якщо і запитають - то відповідь не вплине на рішення компанії: гроші ви все

Виходить, що цільова аудиторія у цих організацій (банків і МФО) різна. У банки йдуть за великими сумами, а в МФО - за короткостроковими позикою на поточні термінові витрати. Нерідко мікропозики беруть, коли виникає якась незапланована трата, або людина просто не вписується в бюджет.

У яких випадках і кому може знадобитися мікропозика?

Потреба в грошах може виникнути в будь-який час - адже навіть найекономніша і найуважніша людина при плануванні бюджету не може врахувати можливі непередбачені витрати.

Оскільки суми в МФО видаються невеликі - їх можна витрачати на термінові і не дуже великі завдання. Наприклад:

 • ремонт поламаної побутової техніки, гаджетів, автомобіля;
 • ремонт або покупка потрібних меблів для дому (наприклад: заміна зламаного замка);
 • купівля ліків або оплата медичних послуг;
 • купівля або ремонт одягу, взуття (наприклад: якщо куртка порвалася, або підошва на черевику тріснула, або просто погода різко погіршилася, а ви планували оновити гардероб трохи пізніше);
 • термінове вкладення в бізнес;
 • витрати на навчання;
 • бажання влаштувати гарне романтичне побачення.

Скористатися послугами МФО можна в самих різних ситуаціях: коли виникла непередбачена проблема, яка потребує термінового вирішення, або коли зробили вигідну пропозицію, або навіть коли гроші є, але їх не можна використовувати (наприклад - вони лежать у банку, але сьогодні він не працює, а гроші потрібні прямо зараз).

Чим гарна мікропозика: про переваги

Мікропозика зручна з наступних причин:

 • швидко і легко оформляється (без черг, збору документів, довгого розгляду заявки);
 • відмови малоймовірні, і на практиці зустрічаються дуже рідко;
 • може оформлятися навіть тим, кому відмовляють банки: пенсіонерам, безробітним, студентам, громадянам з невеликим офіційним стажем або невисоким доходом, громадянам з поганою кредитною історією і / або відкритими кредитами;
 • відсутні приховані комісії та умови - всі основні дані (суму, яку треба повернути, і дату, до якої потрібно закрити позику) клієнт бачить ще до реєстрації на сайті МФО;
 • може оформлятися як у відділенні МФО, так і онлайн, без особистої присутності;
 • гроші можуть як видаватися готівкою, так і перераховуватися на банківську карту.

Саме через цих переваг населення так часто користується послугами мікрофінансових організацій.

Що потрібно, щоб отримати мікропозику: документи і вимоги до клієнтів

Від своїх клієнтів мікрофінансові організації вимагають всього 2 документа: оригінал паспорта та оригінал ІПН. Що стосується вимог до клієнта - вони стосуються тільки віку: від 18 років. Верхня межа в деяких МФО відсутня взагалі, в інших - може становити 60-65 років.

Будь-яких інших обмежень - немає: МФО видають мікропозики студентам, пенсіонерам, громадянам з невисоким доходом і безробітним, а також людям з проблемною кредитною історією. Можна взяти мікрокредит і тим, у кого вже є відкриті позики в інших МФО (в одній і тій же компанії більше 1 позики відкрити не можна) або в банках.

Основні умови видачі мікропозик

Майже у всіх МФО «стелю» по сумі обмежується 5000 Грн. Якщо клієнт в перший раз без проблем погасив взятий борг, і звертається в цю ж компанію повторно - ліміт для нього зазвичай збільшують. Максимальна сума для постійних клієнтів відрізняється в різних МФО: десь це 10 тисяч грн, десь - 15-20.

Стандартний термін погашення для нового клієнта - від 5 до 30 діб (можна вибирати самостійно). Чим більше термін - тим більше переплата за відсотками, і навпаки.

Кожен клієнт, який звертається в МФО - отримує доступ в особистий кабінет. У ньому можна відстежувати статус заявки (схвалена або відхилена), а також статус кредиту (скільки ще днів залишилося на погашення, а якщо мікропозика погашається частинами - яка сума залишилася). На майбутнє, якщо людина звертається вдруге в цей же МФО - через особистий кабінет можна буде набагато швидше отримати гроші: оскільки всі дані про користувача там вже будуть, і їх не доведеться повторно перевіряти.

Якщо клієнт звертається в МФО повторно - крім максимальної суми можуть збільшити і термін погашення мікропозики (так роблять не всі мікрофінансові організації). Зазвичай він може збільшуватися до 45-60 діб, але не більше. Пільгові умови для постійних клієнтів можна побачити в особистому кабінеті.

Також в більшості МФО існує можливість пролонгації без додаткових штрафних санкцій. Якщо з погашенням боргу виникли проблеми, і ви не встигаєте внести платіж до останньої дозволеної дати - можна звернутися в компанію, і попросити відстрочку.

Якщо клієнт сам йде на контакт і чесно просить про відстрочення, а не починає ігнорувати МФО - то компанія йде назустріч. Термін погашення може бути продовжений максимум на таку ж кількість діб, на яке він був оформлений (тобто якщо ви взяли мікропозику на 10 днів - його можуть продовжити ще максимум на 10 днів).

Погашати позики можна теж без особистої присутності - через свій особистий кабінет. Ви можете відправити переказ з банківської картки, н�� виходячи з дому.

Де можна швидко отримати моментальну мікропозику в Україні?

В Україні працює кілька десятків МФО з різними умовами і різного масштабу (від 1 офісу до мережі ��ілій по всій країні).

У компанії «Бистрозайм» можна оформити мікрокредит швидше за все і найвигідніше. Отримати гроші (готівкою або на картку) можна вже через годину після того, як клієнт залишить заявку. У більшості випадків, якщо з боку менеджера немає питань до заявника – позику можуть оформити ще швидше: буквально за 15-20 хвилин.

МФО «Бистрозайм» працює цілодобово - тобто гроші ви можете отримати в будь-який час дня і ночі і в будь-який день тижня.