Акція! Перший займ під 0%!

Грн

Тільки для повторних клієнтів.  Увійти

Днів

Сума кредиту:

грн

Відсоток по кредиту:

грн

21.02.2018

Мікрокредит

Чим вигідний мікрокредит, і де можна швидко оформити його в Україні?

Мікрокредитування в Україні на даний момент рядова процедура, якою нікого не здивуєш. І банки, і мікрофінансові організації (МФО) охоче видають такі позики, але з певними умовами.

Якщо говорити, де краще брати таку позику, то однозначно в банку, якщо немає поспіху. Якщо ж гроші потрібні терміново, то рекомендуємо звертатися в мікрофінансові організації. Там ви зможете отримати гроші практично миттєво і з мінімальними вимогами щодо документів, які підтверджують платоспросміжність.

Чим вигідний мікрокредит, і де можна швидко оформити його в Україні?

Слово «кредит» у більшості людей асоціюється з банківською позикою. У банках гроші в борг дають в основному великими сумами, встановлюючи якийсь мінімальний поріг. Кошти можуть йти на різні «серйозні» витрати - від покупки квартири до ремонту. Є і споживчі кредити готівкою (або на карту), про цілі яких можуть не цікавитися в деталях - але і на них встановлюється мінімальна планка.

Банківські кредити відрізняються складністю в отриманні. Щоб вам схвалили займ - ви повинні відповідати вимогам банку (мати офіційне працевлаштування, зарплату не нижче якоїсь планки), і зібрати пакет документів. В цілому на весь процес може піти кілька днів, і немає точної впевненості у схваленні кредиту.

Мікропозика - це кредит, який зазвичай видається не в банку, а в мікрофінансової організації. Це приватна компанія, яка спеціалізується на видачі в борг невеликих сум для фізичних осіб на короткі терміни.

Намагатися отримати велику суму грошей в мікрофінансових організаціях безглуздо, хоча все відносно. В тому плані, що для когось і 20000 велика сума. В цілому більшість МФО видають суми до 20000 гривень, одиниці здатні на позики до 50000 гривень.

Банківські ж структури здатні на видачу позик до півмільйона, а в окремих випадках і більше, гривень. Звісно, з усіма необхідними документами, запорукою і обов'язково з довідкою про доходи (причому робота повинна бути дійсно високооплачуваною).

Існують також кредитні спілки, але їх послугами можна користуватися тільки в тому випадку, якщо ви є членом союзу. І тоді на ліміт коштів, які ви зможете взяти, буде впливати те, як часто і в яких кількостях ви поповнювали загальний бюджет союзу.

Переваги оформлення мікрокредиту

У порівнянні з банківським кредитом, займ в МФО має такі переваги:

 1. Немає необхідності збирати великий пакет документів. Найчастіше в МФО потрібно тільки паспорт, рідше можуть запитати ще ІПН. Все - ніяких додаткових паперів і довідок не потрібно.
 2. Мікрокредит видається максимально швидко - найчастіше гроші можна отримати вже протягом години після оформлення заявки.
 3. Відсутні різні перевірки і суворі умови. МФО не вимагає довідки з місця роботи, підтвердження зарплати, наявності запоруки.
 4. Взяти гроші можна як готівкою (у відділенні МФО), так і переведенням на карту.
 5. Погашати взятий мікрокредит можна як готівкою, так і переказом на карту.
 6. Погасити мікропозику можна і достроково, без штрафів, з перерахуванням відсотків на користь клієнта (на відміну від банку, який не завжди «дозволяє» дострокове погашення боргу).

Таким чином у випадках, коли терміново потрібна невелика сума на раптові витрати, мікропозика є набагато більш зручним рішенням, ніж банківський кредит.

Однак і у банківських контор є свої переваги у видачі мікрокредитів:

• набагато менша процентна ставка, ніж в мікрофінансових організаціях;

• своєчасне погашення заборгованості дозволяє поліпшити свою банківську репутацію, а значить такі кредити в банку можна буде отримати на більш вигідних умовах;

• термін погашення заборгованості зазвичай більше, ніж в мікрофінансових організаціях (якщо в МФО середній термін це 30 днів, то в банках це може бути від 1 до 12 місяців).

Втім, якщо потрібен саме терміновий кредит, то МФО поза всякою конкуренцією, хоча б тому, що термін розгляду заявки становить в середньому 15 хвилин проти банківських 1-3 днів. Також банківські контори славляться своїм високим відсотком відмов навіть для благонадійних і «перевірених» клієнтів.

Недоліки банків і МФО

Зупинятися тільки на перевагах банків і мікрофінансових організацій не можна, для об'єктивності потрібно розглянути і недоліки цих контор.

Основні недоліки банківських структур:

 1. Досить високий шанс на отримання відмови (відмови можливі в 35-45% випадків).
 2. Банки не можуть похвалитися терміновістю - навіть на оформлення кредиту в 1-2 тисячі гривень може піти день або більше (це пов'язано із збиранням документів, їх відправкою, їх розглядом, та ще й наступним прийняттям рішення банком).
 3. У багатьох банківських конторах немає послуги доставки готівкових коштів на будинок, тоді як в МФО є послуга кур'єрської доставки.

Основні недоліки мікрофінансових організацій:

 • занадто висока процентна ставка в порівнянні з банками;
 • немає можливості взяти велику суму грошей;
 • порівняно невеликий термін на погашення заборгованості;
 • не можна брати відразу кілька кредитів (в одному МФО може бути один активний кредит);
 • якщо суттєво затримати з оплатою заборгованості, то можна очікувати не тільки високою пені, але ще і занесення в чорний список як даної МФО, так і інших, які працюють на території України (всі МФО пов'язані між собою і обмінюються даними по клієнтам для поліпшення сервісу).

Резюмуючи: мікрофінансові організації гарні для термінових мікрокредитів (до 10-20 тисяч гривень), банки прекрасно підходять для взяття кредитів на житло, ремонт, дорогу техніку. При цьому послуга мікрокредитування в банку істотно різниться від такої ж в МФО, не слід проводити між ними паралелі.

Де можна вигідно взяти мікрокредит в Україні?

Швидко і вигідно можна оформити мікрокредит у МФО «Бистрозайм». Компанія має відділення в великих містах 9 областей України. За бажанням заявку можна залишити і онлайн, отримавши переказ на карту.

При цьому підходить кредитна карта будь-якого банку України. А ось отримати кошти на електронні платіжні системи за типом PayPal на даний момент не можна (проте дана можливість швидше за все буде реалізована в найближчому майбутньому). Також не можна отримувати кошти на банківські карти будь-яких інших держав.

З основних умов: максимальна сума - до 10 тисяч гривень, термін - до 30 днів (можна продовжити). Немає обмежень на позики і для студентів, пенсіонерів і безробітних. Вимоги до клієнта суттєво відрізняються в порівнянні з банками.

Якщо банку для отримання суми в 5-10 тисяч гривень потрібно надавати довідку про доходи, позитивну кредитну історію і іноді запоруку, то в МФО таких вимог немає. Більш того, навіть при наявності активної заборгованості в банках або зіпсованої кредитної історії МФО (зокрема «Бистрозайм») все одно зможуть видати позику.

Однак потрібно враховувати кілька нюансів. Мікрофінансові організації більш лояльні до клієнтів, але і процентна ставка у них вище, ніж в банках. Хоча в більшості МФО для нових клієнтів діє разова акція - перший кредит безвідсотковий або має мінімальний (набагато нижче, ніж у банку) відсоток.

Крім того, за невиплату в обумовлений термін клієнт отримує чималу пеню. Є можливість разово продовжити термін погашення на 3-5 днів (базовий резервний термін), але при цьому підвищиться і процентна ставка.

Способи погашення заборгованості

Погасити заборгованість перед МФО можна кількома способами, очно відвідувати відділення МФО зовсім необов'язково.

Основні способи погашення:

 1. Готівкою в відділенні мікрофінансової організації.
 2. За допомогою терміналів EasyPay, iBox 

Категорично не рекомендується намагатися погасити заборгованість в останній день терміну, особливо використовуючи термінали оплати. Справа в тому, що така процедура може зайняти час (обробка та зарахування коштів), тому краще погашати борг завчасно (хоча б за 2-3 дня до закінчення терміну).