12.03.2018

Кредит за паспортом

Іноді з доступних документів для отримання кредиту тільки паспорт та ідентифікаційний код, а ось довідку про доходи або про наявність нерухомості надати не представляється можливим. Банківські організації в такому випадку зазвичай відмовляють у видачі позики, якщо вона більше 1-2 тисяч гривень.

Зовсім інакше справи йдуть з мікрофінансовими організаціями (МФО), які мають мінімальні вимоги до позичальника. Зокрема, в «Бистрозайм» можна взяти кредит до 10 000 гривень маючи на руках лише паспортні дані та ІПН.

Кредит по паспорту: відмінні риси

Отримати кредит тільки за паспортними даними та ІПН, будучи громадянином (-кою) України, в сучасних реаліях дуже просто. Можна не чекати відмови банку і відразу звертатися в мікрофінансові організації.

Компанія «Бистрозайм» спеціалізується на видачі мікрокредитів (до 10000 гривень) тільки за паспортом та ІПН. Головне відповідати певним критерієм:

 • бути громадянином (-кою) України;
 • бути повнолітнім (старше 18 років, тоді як у багатьох інших МФО позики видаються тільки клієнтам, яким більше 21 років);
 • не мати активної заборгованості в МФО «Бистрозайм».

Поручитель, застава, хороша кредитна історія - все це не потрібно для отримання позики. Єдине, бажано мати допоміжний документ, що ідентифікує особистість. Зазвичай це ІПН, але також підходить військовий квиток, закордонний паспорт, студентський квиток, водійське або пенсійне посвідчення.

Оформлення позики по паспорту в банківських конторах

Банківські установи - не найкращий варіант для отримання кредиту тільки за паспортними даними та ІПН. Справа в тому, що банки славляться своєю вимогливістю до клієнтів, бюрократичною машиною і досить великим відсотком відмов по позиках.

Існують банківські мікрокредити зі зниженими вимогами, однак новим клієнтам там можна отримати тільки до 1-2 тисяч гривень. Щоб отримати велику суму (до 10000 гривень) потрібно бути активним клієнтом з хорошою (або навіть бездоганною) кредитною історією.

Крім того, в банках оформлення позики може зайняти занадто багато часу (до трьох робочих днів), тому про термінові кредити можна забути. По суті, банки більше спеціалізуються на великих кредитах з серйозними вимогами до позичальника (крім паспорта та ІПН потрібні поручитель, довідка про доходи, про нерухомість, наявності автомобіля або закордонного паспорта).

Переваги банківських контор:

 1. Можливість взяти чималі суми грошей, аж до півмільйона гривень, але з дуже серйозними вимогами до позичальника.
 2. Можливість «зростання» клієнта. Після отримання кредиту і його своєчасного погашення кредитна історія поліпшується, довіра банку до клієнта збільшується. В результаті такі кредити можна буде брати на більш вигідних умовах.
 3. Досить великий термін на погашення заборгованості (від 1 до 12 місяців) з можливістю при непередбачених обставин реструктуризації позики.
 4. Зручність використання кредиту - усі сучасні банки мають додатки для Android і iOS, окремі сайти, можливість дистанційного спілкування з технічною підтримкою.

Недоліки банківських контор:

 • порівняно великі вимоги до позичальника;
 • неможливість взяти новому клієнтові тільки за паспортом та ІПН суму, що перевищує 1-2 тисячі гривень;
 • наявність поганої кредитної історії - це практично гарантована відмова навіть для мінімальної позики.

Банківські контори гарні для отрима��ня великих кредитів на покупку автомобіля або житла, але подібні позики вимагають надання взагалі всієї документації, що підтверджує платоспроможність. МФО, навпаки, орієнтовані тільки на мікрокредитування, але в МФО вкрай лояльне ставлення до клієнтів.

Крім того, мікрофінансові організації в окремих випадках відмовляють у видачі кредитів. І не потрібно бути персоною «VIP» - МФО мають низький відсоток відмови для будь-якої соціальної групи, для клієнтів з будь-яким доходом.

Оформлення позики за паспортом в МФО

Мікрофінансові організації в цілому, і організація «Бистрозайм» зокрема - найбільш оптимальний варіант для отримання швидкого кредиту за паспортом. Вимоги мінімальні, оформлення заявки займає до 30 хвилин, відсоток відмови мінімальний (гроші отримують практично всі клієнти).

Крім того, для нових клієнтів в більшості МФО існують пільгові умови (у вигляді разової акції) - перший займ безпроцентний. Це зовсім не обман і тут не потрібно шукати підступу - просто таким чином МФО показують свою лояльність до клієнта і привертають його для постійної співпраці.

Переваги МФО:

 1. Низькі вимоги до клієнта: потрібно тільки паспортні дані та ідентифікаційний код.
 2. Дуже швидке оформлення заявки (оформлення відбувається протягом 15-30 хвилин, після чого гроші можна отримати миттєво).
 3. Можливість отримати кошти на кредитну карту будь-якого банку країни, а також готівкою.
 4. Можливість отримати готівку на будинок з кур'єрською доставкою (в одних МФО це безкоштовна послуга, в інших платна).
 5. Можливість навіть новим клієнтам відразу ж, при першому зверненні, взяти суму до 10000 гривень.
 6. Мікрофінансовий організації ігнорують кредитну історію клієнта, його активні заборгованості в банках або відсутність офіційного працевлаштування.

Недоліки МФО:

 • порівняно велика процентна ставка;
 • порівняно малий термін на погашення заборгованості (до 30 днів + 3-5 днів резервних, але з підвищенням процентної ставки);
 • наявність активної заборгованості в тій МФО, куди ви звернулися, закриває можливість отримання нового кредиту.

Якщо вам потрібен кредит тільки за паспортними даними та ідентифікаційним кодом, причому в терміновому порядку і на досить велику суму (до 10000 гривень), то кращого варіанту, ніж МФО, просто немає. Єдина альтернатива - кредитні спілки, де взяти позику можна відразу і з мінімальним пакетом даних.

Однак, потрібно бути членом кредитної спілки, причому сумлінним (постійно поповнюють бюджет союзу). Ліміт на кредитні кошти в такому разі встановлюється на основі того, як часто і в яких кількостях ви поповнювали бюджет кредитної спілки.

Алгоритм отримання позики в МФО

Оформити заявку на отримання коштів в МФО можна або на офіційному порталі компанії, або відвідавши очно філія / головний офіс компанії.

Далі алгоритм оформлення такий:

 • точно вказуємо всі необхідні дані, прикріплюємо ІПН (або будь-який інший допоміжний документ) і паспортні дані;
 • відправляємо заявку і чекаємо її аналізу автономної програмою (зазвичай це займає не більше 15 хвилин);
 • при схваленні заявки отримуємо кошти на введені при оформленні заявки платіжні реквізити.

Важливо: акуратно вводите свої дані, так як будь-які неточності можуть стати причиною блокування вас в МФО (вас занесуть в чорний список!).

Як можна помітити, нічого складного в цьому немає. Якщо вам буде що-небудь незрозуміло, ви завжди можете звернутися за допомогою в оформленні технічної підтримки МФО. Така послуга безкоштовна і актуальна як для оформлення на сайті МФО, так і для оформлення в офісі МФО.

Способи погашення заборгованості

Зараз, в століття комп'ютерних технологій, немає потреби в очному відвідуванні офісу кредитної організації для погашення заборгованості. Оплатити кредит можна дистанційно: або за допомогою платіжних терміналів, або і зовсім не виходячи з дому - використовуючи тільки ПК, смартфон або ноутбук / планшет.

Основні способи погашення заборгованості:

 • готівковими коштами в відділенні (офісі або філії) кредитної організації;
 • за допомогою карти будь-якого банку України;
 • за допомогою терміналів EasyPay, iBox або, в окремих випадках, «Банк 24 Національний кредит»;

Категорично не рекомендується повертати заборгованість в останні дні терміну, особливо якщо для погашення ви використовуєте платіжні термінали. Справа в тому, що обробка операції по зарахуванню коштів кредитору може зайняти до трьох робочих днів.

Виходить, якщо в останній день терміну ви оплатите заборгованість, то гроші будуть зараховані пізніше встановленого терміну. Вам нарахують пеню / додаткові комісійні. Тому бажано погашати заборгованість за 3-4 дні до закінчення відведеного терміну.