Ще кілька років тому кредит неможливо було оформити без особистого пред'явлення великої кількості документів, тривалого очікування і забезпечення у вигляді поруки або будь-якого заставного майна. Цей факт створював масу проблем, тому що не завжди можна було без праці пред'явити відповідну за вартістю заставу, і тим більше умовити родича або знайомого стати поручителем.

Сьогодні отримати кредит без застави і поручительства набагато простіше практично в будь-якому банку або мікрофінансової організації.

Де найчастіше воліють брати кредит без поручителів і застави

Кредит без застави та поручителів - це кредитування по експрес-програмам від мікрофінансових організацій або спеціальні пропозиції від банків на надання великих позикових коштів.

Мікрофінансові організації пропонують невеликі суми коштів, як правило, не б��льше 10 000 грн, на термін до 30 днів. Такий кредит без поручителів і застави видається протягом 1 години, де 15-20 хвилин витрачається на прийняття рішення по заявці. Договір в МФО підписується віддалено або особисто у відділенні компанії. Головна вимога до позичальника - наявність паспорта та активного телефону для зв'язку. Організація, укладаючи угоду з клієнтом, забезпечує себе щоденною комісією від 0,5 до 2,5% в день.

Взяти кредит без застави та поручителів в банку трохи складніше. Ряд банків пропонують експрес-кредити або кредитні карти, які дійсно можна отримати тільки за паспортом. На такі продукти діють високі процентні ставки - від 25% річних і вище, обмежено ліміти, доступні до отримання. Однак доступні терміни кредитування - від 6 місяців і більше тривалі.

Загальні вимоги до позичальника:

  • громадянство України;

  • наявність паспорта;

  • наявність реєстрації.

Також загальним моментом в роботі МФО і банку є використання скоринг-програми, яка застосовується для автоматичної оцінки платоспроможності клієнта.

До речі, слід зазначити і ще один спосіб отримання кредиту без заставного майна і поручителів - це оформлення покупки товару в розстрочку або кредит в магазині. Тут також не потрібно застава і поручительство.

Чим відрізняється МФО від банку

Щоб оформити кредит готівкою без застави та поручителів в банку, можливо доведеться підтвердити наявність заробітку, пред'явивши довідку. Також для банку важливо, яке соціальне становище займає клієнт і його освіта. Наприклад, лояльніше установа поставиться до самотнього позичальника зі стабільним заробітком, вищою освітою і бездоганною кредитною історією. Іншими словами, банк працює за принципом: чим більше сума кредиту, тим більше вимог до клієнта.

МФО працює трохи інакше. Для даної організації не має значення положення людини в суспільстві і репутація кредитної історії. МФО надає кредити без поручителів і застав студентам, пенсіонерам та працездатним громадянам. Офіційно підтверджувати заробіток немає необхідності.