05.09.2018

Швидкий кредит

Іноді виникає життєва необхідність в терміновому отриманні грошей, і якщо зайняти у знайомих або родичів не виходить, то єдиний вихід - звернутися в кредитні організації. Це можуть бути банки, мікрофінансові організації (МФО) або кредитні спілки.

Останній варіант в більшості випадків неприйнятний, так як потрібно спочатку перебувати в такому союзі. Два інших варіанти гарні, але кожен по своєму: МФО готове видати швидкий кредит, але з мінімальним лімітом, банк більш щедрий на ліміт, але часто відмовляє в термінових позиках.

Швидкий кредит: загальні відомості

Ще кілька років тому швидкі кредити були практично невідомі в країнах СНД, що було пов'язано з тим, що кредитна індустрія тільки розвивалася. Банківські структури не особливо турбувала необхідність клієнтів в отриманні термінових кредитів.

Однак часи змінилися і зараз це буденність. Всі залишаються у виграші: фінансові організації надають швидкий кредит на специфічних умовах і отримують непоганий дохід, клієнти ж вирішують свої життєві проблеми.

Проте, навіть зараз нерідко виникають проблеми з отриманням швидкого кредиту в банківських організаціях. Особливо це стосується тих випадків, коли клієнт не може надати довідку про доходи або запоруку, що відразу знижує його платіжоздатність в очах банку.

Інша справа мікрофінансові організації, яких зазвичай не турбує ні кредитна історія клієнта, ні його працевлаштування, ні його попередній досвід роботи з банками. Але за такий лояльний сервіс потрібно «платити»: процентна ставка в МФО вище, а ліміт на кошти дуже малий в порівнянні з банками (зазвичай до 20000 гривень).

Крім того, МФО видають позики тільки на нетривалий термін (близько місяця), але навіть при всіх цих умовах саме в плані отримання швидкого кредиту МФО краще, ніж банк. Вони мають дуже низький відсоток відмови і в 95-99% випадків клієнт отримує гроші в той же момент, як звертається в МФО.

Банківські структури відмовляють набагато частіше і навіть будучи активним клієнтом банку (з хорошою репутацією і відсутністю боргів) в 25-35% випадків можна отримати відмову на оформлення швидкого кредиту.

Швидкий кредит в банківських структурах

Банківські структури хороші тим, що мають порівняно невелику відсоткову ставку і охоче надають кредити своїм «перевіреним клієнтам». Щоб стати таким клієнтам потрібно мати хорошу кредитну історію з банком, тобто історію позик з їх успішним погашенням.

Однак в плані швидкості розгляду заявки банк поступається МФО. Крім того, отримати швидкий кредит новому клієнтові буде дуже важко, так як спочатку йому потрібно посилити довіру банку. Тому найпершу позику може і вийти взяти відразу, але з дуже малим лімітом (до 2000 гривень).

Якщо ж надати документи, що підтверджують платоспроможність (документи про нерухомість, автомобілі, довідка про доходи) - ймовірність успіху вище, та й суму можна отримати більше. Але проблема в тому, що розгляд цих документів буде проводитися все також довго.

Основні переваги банків:

1. Можливість отримати більшу суму грошей (до півмільйона гривень при наданні всіх необхідних документів).

2. Порівняно низька процентна ставка.

3. Наявність великої кількості банківських структур - завжди можна підібрати найбільш прийнятний для себе банк.

4. Можливість отримати кошти будь-яким способом, а не тільки готівкою.

Основні недоліки банків:

 • досить часто банки відмовляють у видачі кредиту навіть тим клієнтам, які раніше успішно брали і погашали позики;
 • дуже часто розгляд заявки на позику займає кілька днів (але не більше трьох робочих днів);
 • відсутність кредитної історії або її псування (прострочення за кредитами в минулому) в більшості випадків приведуть до відмови на отримання коштів.

Рекомендуємо звертатися спочатку в банки для отримання нетермінового кредиту, але, якщо гроші потрібні якомога раніше - можна сміливо йти в МФО. Це буде не так вигідно, як в банках, але зате кошти можна отримати через 15-20 хвилин після звернення.

Швидкий кредит в МФО і кредитні спілки

Мікрофінансові організації є практично ідеальним варіантом в тому випадку, якщо клієнтові потрібно отримати невеликий, але терміновий кредит. Гроші можна отримати практично відразу, ліміт досить великий (до 20000 гривень), вимоги мінімальні.

Страшилки про небезпеки взяття позик в МФО ходять в інтернеті вже довгий час, але будьте впевнені: при своєчасному погашенні заборгованості ніяких проблем не буде. А ось при її тривалої затримки дійсно можлива велика пеня, але це не специфічне умова МФО, серйозні пені нараховують і в банках.

Крім того, в разі непередбачених обставин завжди можна продовжити термін погашення заборгованості. А щоб кредит погашати було легше, потрібно спочатку підбирати найбільш оптимальну кредитну програму.

Основні переваги МФО:

1. Дуже низька ймовірність отримання відмови на заявку (позики схвалюють в 95-99% випадків).

2. Можливість отримати кошти практично відразу після оформлення позики.

3. Дуже малий термін розгляду заявки (перегляд здійснюється програмою протягом 5-15 хвилин).

4. Кошти можна отримати будь-яким способом (на кредитку, готівкою), крім електронних платіжних систем (хоча деякі МФО співпрацюють з WebMoney і навіть PayPal, але це дуже велика рідкість для України).

Основні недоліки МФО:

 • висока в порівнянні з банками процентна ставка і висока пеня;
 • малий термін на погашення заборгованості (до 30 днів + 3-7 резервних днів);
 • малий ліміт на кредитні кошти (до 20 тисяч гривень).

Працювати з кредитними спілками можливо тільки в тому випадку, якщо ви перебуваєте в ньому і постійно поповнюєте загальний бюджет організації. Ліміт на кошти в такому разі визначається тим, наскільки регулярно і в яких кількостях ви поповнювали бюджет союзу.

Правила отримання позики

Процедура оформлення та отримання позики в банківських структурах і МФО практично однакова. Рекомендуємо звертатися в мікрофінансові організації тільки в тому випадку, якщо банк видав відмову (бо в банк звертатися вигідніше через порівняно низької процентної ставки).

Вимоги до позичальника:

 • бути громадянином (-кою) України;
 • бути повнолітнім (в одних організаціях це 18 років, в інших 21 рік);
 • не мати активних боргів в тій фінансовій організації, де потрібно отримати позику.

Алгоритм оформлення позики:

 1. Потрібно звернутися в офіс (філія) обраної організації, або на її офіційний портал в мережі.
 2. Складаємо заявку на отримання швидкого кредиту.
 3. У заявці потрібно вказати ідентифікаційний код, паспортні дані, контактний номер телефону (зазвичай мобільний), іноді потрібно надати адресу E-Mail.
 4. Після відправки заявки чекаємо її розгляду.

Розгляд заявки в мікрофінансових організаціях займає 5-15 хвилин, в банках - до трьох робочих днів. Однак якщо залишати заявку саме на швидкий кредит, то в банку її розглянуть протягом пари годин або навіть миттєво.

Збільшити шанси на отримання позики можна надавши дані про офіційне працевлаштування або нерухомості. Можна також надати закордонний паспорт або знайти поручителя (посередника), що особливо корисно в тих випадках, якщо вам потрібен велику позику (більше 20000 гривень).

Погашення позики

Дуже важливо не забувати вчасно погашати борг частинами або ж відразу повною сумою. Банки в більшості випадків видають довгострокові позики, а ось в МФО кредити видаються зазвичай на 1-3 тижні. У разі непередбачених обставин МФО йде на зустріч клієнту і продовжує термін погашення ще на 3-7 днів, але з підвищеною відсотковою ставкою.

Погашення заборгованості можливо декількома способами:

 • з карти будь-якого банку України;
 • за допомогою терміналів EasyPay, iBox;
 • за допомогою електронних платіжних систем;

Якщо ви будете використовувати електронні платіжні системи, то погасити заборгованість можна і в останній день терміну. Якщо ж ви збираєтеся погашати борг банківською картою або готівкою краще зробити це завчасно (за 2-3 дні), так як в цьому випадку процедура займає більше часу на обробку.