28.04.2020

1540 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Якщо у Вас коли-небудь був кредит, тоді обов'язково потрібно перевірити свою кредитну історію відразу ж після погашення боргу, потрібно перевірити чи не залишилися не виплаченими якісь відсотки, які можуть перерости в величезні штрафи. За несплату боргу про який Ви навіть не підозрюєте можна отримати повістку в суд.

 

Якщо ж Ви переконані що всі кредити погашені, але вас турбують колектори, і фінансові установи відмовляють в кредитах, це може бути пов'язано з поганою кредитною історією, яку потрібно негайно перевірити. Часто людей цікавить "Як перевірити кредитну історію безкоштовно в Україні" на це питання ми відповімо в даній статті.

 

Що таке кредитна історія і кредитний рейтинг?

 

Кредитна історія(КІ) - це основний фактор, який впливає на рішення тримаєте Ви кредит чи ні, оскільки вона містить всю інформацію про Ваші минулі кредити, і про своєчасність їх погашенні. За статистикою в Україні більше частина відмов у кредиті, пов’язано з поганим кредитним рейтингом. Бази даних з кредитними історіями зберігаються в спеціальних бюро. Кожен банк перевіряє кредитну історію потенційного позичальника, щоб оцінити його платоспроможність.

 

Проаналізувавши ці дані, банк приймає позитивне чи негативне рішення по кредиту, крім того він може змінити вказану суму. Для того щоб збільшити шанси на отримання кредиту Ви повинні мати хорошу кредитну історію. Що собою представляє хороша кредитна історія?

 

Це активне користування кредитами і позиками, відповідальне та вчасне погашення заборгованості. Під поганою кредитною історією мається на увазі - кредити які були виплачені несвоєчасно, заборгованість, кілька одночасно взятих кредитів.

 

Кредитний рейтинг

 

Також важливу роль при отриманні нового кредиту відіграє кредитний рейтинг. На кредитний рейтинг впливають такі фактори як: простроченні платежів, борги, невиплачені кредити Ваших знайомих, в яких Ви виступали поручителем.

 

Але не варто панікувати, ми підготували кілька легких способів які допоможуть Вам підняти кредитний рейтинг:

 

 • подати запит на позику онлайн;
 • взяти короткострокову позику;
 • після надходження грошей, не витрачати їх;
 • повернути позику протягом кількох днів.

 

Прості способи дізнатися Вашу кредитну історію

 

Українське бюро кредитних історій (УБКІ)

 

У базі даних УБКІ термін зберігання кредитної історії становить не більше 10 років після повернення останнього кредиту. У свою чергу дані про заборгованість зберігаються необмежений час. На сайті даного бюро, Ви можете перевірити, хто цікавився вашою КІ. Ви повинні надати свою згоду щоб компанії могли отримати такий доступ.

 

Українське бюро кредитних історій містить 68 млн фінансових зобов'язань. Отримати звіт, можна онлайн на сайті або ж відправити запит, і кредитний звіт Ви отримаєте поштою. Ця процедура дуже проста, вона не займе у вас багато часу. Для того щоб отримати звіт, потрібно відправити стандартний пакет документів: копію паспорта та ідентифікаційного коду, також потрібно надіслати заповнену заяву.

 

Будь-хто, може подати заявку раз на рік абсолютно безкоштовно. За наступні запити потрібно заплатити 50 грн. Також існують додаткові сервіси за допомогою яких Ви зможете отримати необхідну інформацію: додаток на смартфон «Моя кредитна історія» або на сайті Приват24 або ж у їхньому додатку. Крім того існує сервіс "СтатусКонтроль", завдяки ньому Ви зможете без обмежень перевіряти свою КІ. Також Ви будете проінформовані за допомогою смс повідомлення, якщо у Вашій кредитній історії відбудуться будь які зміни.

 

Перше всеукраїнське бюро кредитних історій (ПВБКІ)

 

За допомогою ПВБКІ, Ви можете абсолютно безкоштовно отримати інформацію по Вашій кредитній історії. Для цього Вам потрібно буде прийти в офіс з копією паспорта та ідентифікаційного коду, також потрібно заповнити заяву.

 

Щоб заощадити час, є можливість отримати звіт онлайн, але вартість такої послуги 50 грн. Звіт по фінансових зобов'язаннях Ви отримаєте листом. Також Ви можете скористатися послугою "Електронний кабінет". Ця послуга буде корисна клієнтам які часто звертаються в бюро. Пакет послуг на рік буде вартувати від 190 до 780 грн.

 

Міжнародне бюро кредитних історій (МБКІ)

 

База даних цього бюро зберігає 20 млн кредитних історій. Отримати звіт про кредитні зобов'язання Ви можете на сайті МБКІ. Вартість такого звіту 25 грн. Також звіт по КІ можна отримати поштою або ж кур'єром.

 

Щоб подати заявку Ви повинні зібрати документи які будуть завірені нотаріусом, копія паспорта та індивідуального податкового номера, також потрібно заповнити заявку. Ви можете скористатися послугою безкоштовно, але тільки один раз на рік, для цього потрібно буде відвідати в офіс з пакетом документів.

 

Українське кредитне бюро (УКБ)

 

У Вас є можливість один раз на рік подати заявку на отримання своєї КІ абсолютно безкоштовно. Для цього Вам прийти в офіс з пакетом стандартних документів. За наступні запити доведеться заплатити 36 грн.

 

Для Вашої зручності існує єдиний реєстр бази даних, який допоможе Вам дізнатися чи є Ваша КІ в потрібному бюро. Для отримання такої інформації потрібно заповнити форму на сайті, і вписати потрібні дані: номер ідентифікаційного коду і електронну пошту. Відповідь Ви отримаєте на електронну пошту.

 

Чорний список

 

Чорний список - це список ненадійних позичальників, які мали труднощі з поверненням кредитів. Часто в даний список потрапляють найпроблемніші позичальники, через яких банки чи мікрофінансові організації зазнали збитків, і з якими вони в майбутньому не будуть працювати.

 

Через що позичальника можуть занести в чорний список:

 

 • Прострочений платіж;
 • Невиконання умов договору;
 • Через неправдиву особисту інформацію.

Також клієнта можуть внести в чорний список через шахраїв, які можуть оформити позику без його відома.

 

Як покращити свою кредитну історію після погашення позики?

 

Є 2 основних способи:

 

 • оформіть кілька позик на невеликі суми і повернути їх в заданий термін. Відмінний варіант - безвідсоткові онлайн-кредити. Їх можна оформити за кілька хвилин і велика ймовірність, що ви отримаєте позитивну відповідь навіть при поганій КІ.

 

 • Підвищити свій офіційний дохід. Швидше за все, ви, як і більшість українців не отримуєте всю зарплату офіційно. Варто спробувати переконати роботодавця виплачувати всю “білу” зарплату. У таких випадках зазвичай зарплата стає меншою, оскільки з неї віднімаються податки. Але, за хорошу кредитну репутацію потрібно платити.

 

Як погасити закрити борги по кредитах і нічого не платити?

 

Є компанії, які за невелику плату беруть на себе роботу що стосується переговорів з банками і МФО про закриття боргів. Одна з них - Bezdolgoff, дана компанія не перший рік займається реструктуризацією та погашенням позик фізичних осіб, вони допоможуть Вам позбутися заборгованості, поліпшити фінансовий рейтинги і підвищити шанси на отримання майбутніх позик.

 

Щоб не створювати погану кредитну репутацію ми рекомендуємо користуватися послугами тільки перевірених організацій і позичати, тільки ту суму яку Ви з легкістю зможете повернути, а також не забувайте віддавати борги вчасно.