27.03.2018

97 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Як правильно вибрати і оформити банківський вклад

Як правильно вибрати і оформити банківський вкладЩоб накопичити певну суму коштів, відкриття банківського депозиту є традиційним і найпоширенішим способом. Ми відкриваємо внесок, коли:

 • бажаємо накопичити на покупку квартири;

 • прагнемо зберегти і примножити кошти на майбутні події;

 • хочемо накопичити кошти для оплати навчання дітей і т.п.

Банки також можуть виступити надійним джерелом для надбавки до пенсії у вигляді подальшого отримання відсотків за депозитом.

Основним аргументом вибору саме банківського вкладу є надійність, так як ймовірність втрати відсотків і виникнення непередбачених випадків, що ведуть до розірвання договору, мізерно мала.

Що ж, з огляду на таку високу популярність банківських депозитів, ми вирішили розібратися в цій справі більш детально, і з'ясувати юридичні сторони даної угоди, а також розглянути, як проходить сама процедура відкриття вкладу.

Юридична сторона вкладів

Всі рахунки в Україні, і вклади в тому числі, оформлюються на підставі чинного Цивільного кодексу (глава 72). Основним документом, який потрібно для даної операції, є паспорт, але в 99% випадків вас обов'язково попросять принести і ІПН.

Іноземна фізична особа, яка проживає на території України на постійній основі або тимчасово, надає паспорт іноземного громадянина, а також документ, який дає йому право перебувати в країні.

До речі, відкриття вкладу є і неповнолітнім громадянам (до 18 років), які отримали паспорт. Однак обов'язкова умова до клієнта - це наявність офіційного доходу (стипендії, пенсії і т.п.).

Якщо ви вивчаєте діяльність і надійність банків, слід розглянути і спеціальні пропозиції для різних верств населення. Найчастіше деякі фінансові установи пропонують різні акції та спеціальні пропозиції. Наприклад, при відкритті вкладу "пенсійний" і пред'явленні пенсійного посвідчення, перший рік процентна ставка вище стандартного пропозиції. Подібні акції часто стосуються студентів, підприємців і т.п.

вибираємо банк

Отже, для початку треба визначитися з організацією, якій ви довірите власні гроші:

 • Вивчіть дозвільні документи на право ведення діяльності. Як правило, всі свідчення можна знайти на офіційних са����тах банку, в крайньому випадку можна відвідати одне з найближчих відділень, вам не мають права відмовити в пред'явленні документів.

 • Вивчіть рекомендації клієнтів. Відв��дайте тематичні форуми, питайте у знайомих і використовуйте інші джерела отримання інформації, які допоможуть вам скласти враження про роботу банку.

 • Оцініть активи. Зазвичай обсяг фінансового портфеля можна вивчити на тематичних аналітичних сайтах або в вузькопрофільних виданнях. Дайте відповідь на такі питання: як змінюється прибуток банку, який його рейтинг, скільки людина вже звернулися за вкладом і змінюється дана тенденція в позитивну сторону?

Визначаємося з цілями, вивчаємо актуальні пропозиції

Далі рекомендуємо визначити для себе цілі оформлення вкладу. Наприклад, якщо не хочете, щоб гроші "простоювали", зверніть увагу на строкові вклади. Такі програми мають на увазі максимальний дохід за короткий час при комфортних умовах. Якщо навпаки, цікавить поточний рахунок, з якого ви не плануєте знімати кошти довгий час, то поцікавтеся які додаткові можливості доступні для клієнта: використання інтернет-банкінгу, наявність карти і т.п. У будь-якому випадку потрібно дізнатися скільки коштує обслуговування.

В цілому, з функціональної точки зору, всі вклади можна розділити на наступні типи:

 • термінові;

 • з можливістю капіталізації відсотків;

 • з доступом до засобів для їх часткового зняття;

 • з можливістю систематичного поповнення вкладу.

Процедура оформлення

Після того, як ви вирішили все вищевказані моменти, візьміть з собою документ і вирушайте в відділення кредитної організації. Якщо ви вже є клієнтом банку, можливо (про це варто дізнатися заздалегідь) відкрити депозит вам запропонують за простішою схемою.

Класично процедура виглядає так:

 • Заповніть анкету або заяву на надання рахунку. Зазвичай видається бланк, який досить заповнити в графах, де це необхідно.

 • Поставте свій підпис на картах, щоб банк отримав "зразки". Вони будуть зберігатися в картотеці і знадобляться при необхідності підтвердити справжність підпису - її досить буде порівняти зі зразком.

 • Підпишіть заздалегідь підготовлений договір на відкриття депозиту, уважно вивчіть права і обов'язки сторін.

 • Підпишіть ордер про надходження коштів або платіжне доручення. Перший спосіб актуальний, якщо фінанси ви плануєте принести готівкою, другий буде ближче для електронних переказів. До речі, більшість банків пропонують просто відкрити рахунок, а зарахування можна зробити протягом будь-якого періоду (вказується в умовах і договорі).

Далі ви можете користуватися рахунком відповідно до умов обраного вкладу. Може бути потрібно оплатити деякі витрати. Наприклад, багато банків вводять тарифи за зарахування коштів, відкриття рахунку, стягують відсотки за зняття грошей раніше терміну і т.п.

Корисні рекомендації

 • Всі люди, які працюють в банку, можуть помилитися, власне, як і будь-який з нас. Тому рекомендуємо уважно вивчати умови договору, щоб виключити неточності, особливо це стосується особистих документів клієнта.

 • Зверніть увагу на те, що в договорі має бути чітко вказано скільки ви вносите (плануєте внести), і які процентні накопичення за певний період.

 • Уважно вивчіть умови пролонгації договору. Можливо дана послуга буде коштувати додаткових витрат.

 • Розробіть стратегію. Навіть при самому уважному аналізі банку, залишається частка ймовірності того, що він збанкрутує. Законодавством України передбачений захист вкладів, проте максимальна сума компенсації - 200 000 грн. Можливо варто обмежити накопичення цією сумою, і після її досягнення відкрити другий рахунок в іншому, не менш надійному банку.

Що в підсумку?

Депозитний фінансовий рахунок - відмінне рішення для довгострокового прибутку. Не бійтеся робити вклади, впевнено використовуйте умови банків, адже і вам, і їм це вигідно! Якщо ви не маєте можливості витрачати свій вільний час на тривалі пошуки надійного партнера, і бажаєте заробити, вигідно вклавши свої кошти, зверніться в Бистрозайм. Ми пропонуємо швидке оформлення депозиту, високі відсотки накопичень і можливість зняти кошти в короткі терміни.