Як перераховувати пенсію за новим законом

Як перераховувати пенсію за новим закономЩе в минулому півріччі нинішнього року представники нашого уряду поділилися з населенням приблизною формулою розрахунку пенсійних відрахувань за новою і сьогодні вже діючої пенсійної програми. За словами міністра соціального розвитку Реви Олександра, розрахунок виглядає наступним чином:

Розмір зарплати (береться середній показник) до призначення пенсії за 3 роки * коефіцієнт зарплати (індивідуальний) * страховий коефіцієнт стажу.

Де індивідуальний коефіцієнт зарплати розраховується як співвідношення зарплати, яку отримує фізична особа, і середньої заробітної плати, встановленої по країні, помножене на кількість років стажу. У свою чергу коефіцієнт страхового стажу фіксований і поки дорівнює 1.35, однак обіцяють, що в майбутньому цей показник знизиться до 1.

В принципі формула не складна і будь-який громадянин без економічної освіти зможе з легкістю дізнатися, якою буде його пенсія, навіть якщо до цього віку йому ще далеко. Щоб було більш детально ясно, економісти МФО Бистрозайм вирішили самостійно взятися за розрахунки та привести для вас кілька варіантів.

Приклад розрахунку

Розрахуємо приблизну пенсію відповідно до нового законодавства. За приклад візьмемо ситуацію, коли 2 громадянина мають стаж в 25 років, але один - працював при мінімальній заробітній платі, інший - мав середню заробітну плату.

Щоб зрозуміти, яка середня зарплата діє в даний час, ви зможете взяти дані з сайту Державної статистики. Отже:

  • Розраховуємо середню заробітну плату. Наприклад, за 2016 рік на сервісі Держстату стоїть сума 5183 грн, а також 4195 грн і 3480 грн за 2015 і 2014 рік відповідно. Виходить середній показник по середній заробітній платі складе 4286 грн, його і використовуємо.

  • Розраховуємо мінімальну заробітну плату. У 2014 році цей показник становить 1218 грн і одна тисяча триста сімдесят вісім грн, 1450 грн в 2015 і 2016 роках відповідно. В результаті середня мінімальна заробітна плата складе +1348 грн.

Варіант № 1

Громадянин працював 25 років за мінімальну оплату праці, тоді він буде отримувати пенсію в розмірі:

4286 грн * 1348 грн / 4286 грн * 25 років * 1,35% = 455 грн. Коли коефіцієнт страхового буде рівним одиниці, то пенсія буде відповідати 337 грн.

Варіант № 2

Громадянин 25 років отримував середню заробітну плату, в такому випадку він запрацює:

4286 грн * 4286 грн / 4286 грн * 25 * 1,35% = 1 446 грн.

Коли коефіцієнт страхового буде прирівняний до 1, то пенсія складе 1071 грн.

Все логічно, від того, скільки ви заробляєте, буде залежати величина виплат після 58 або 60 років (в залежності від статі).

Як уряд буде фінансувати пенсії

Виходить, що розрахувати майбутню пенсію ви можете самостійно, використавши свої особисті дані та вищевказану формулу. Зрозуміло, що вийде сума мінімальних відрахувань, але багато в чому забезпечення залежить від нинішньої молоді - слід замислитися про це вже сьогодні, незалежно від вашого віку. Тому уряд проводить пенсійну реформу, як її підсумок - нинішні пенсіонери вже фінансово забезпечені і далі очікується така ж позитивна тенденція. У планах керівництва країни збільшення мінімальн���ї оплати праці, заходи, спрямовані на мотивування керівників виплачувати виключно "білу" зарплату, а також зручна система викупу стажу. Бюджет формується в повному обсязі і, мабуть, сьогодні вже можна говорити про перспективу економічної стабільності.

Статистика на сьогодні

Про те, що наші майбутні пенсії будуть забезпечені на 100% говорять фінансові дані, які можна використовувати вже сьогодні. Якщо конкретно, то тільки за весну 2017 року надійшло на 18% (а це понад 120 мрдр грн!) пенсійних внесків, ніж в минулому році за аналогічний період.

Після офіційного запровадження нової системи пенсійних нарахувань, ця цифра вже збільшилася ще на 10%, що зовсім непогано. Слід також враховувати, що незабаром багато представників працездатного населення будуть "докуповувати" стаж роботи і всіляко піклуватися про життя після 58 років, тому в своєчасних виплатах і регулярному збільшенні мінімальної пенсії не варто й сумніватися.