УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

21.05.2019

12982 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Довіреність на представлення інтересів фізичної особи: види, зразки, випадки необхідність оформлення

Кожен з нас в житті стикався з ситуаціями, коли питання довіри до тієї чи іншої людини ставало головним у прийнятті важливих життєвих рішень. І тут важливо пам'ятати, що перед тим, як довірити певній особі виконання будь-яких дій від вашого імені, потрібно, перш за все, узаконити цю можливість. Адже без спеціального паперу, оформленого за всіма пр��вилами, ваш довірений не зможе вам нічим ��опомогти.

Для чого потрібна довіреність? Як і де її оформити? Які види довіреностей існують? Скільки коштує довіреність і які нюанси оформлення даного документа існують? На всі ці питання ви знайдете відповіді, прочитавши цю публікацію. Ми досконально вивчили це питання і постаралися зібрати всю найактуальнішу і потрібну інформацію в одному місці.

Види довіреностей на представлення інтересів

Перш за все давайте дамо визначення цьому документу з юридичної точки зору.

Під довіреністю мають на увазі документ, який дає право представнику (довіреній особі) представляти інтереси довірителя перед третіми особами. Ще такий документ можна визначити, як угода, причому одностороння. Для його складання не потрібно присутність самого повіреного, буде достатньо присутності і бажання довірителя. У бланку довіреності в Україні просто вказується ПІБ, адреса, а іноді і паспортні дані майбутнього представника інтересів. Також документ повинен мати чітко прописаний термін дії. Якщо він не вказаний, то автоматично встановлюється 1 рік з моменту вчинення.

Важливо! Довіреність на представлення інтересів повинна бути оформлена в письмовому вигляді. Необхідність її запевнення у нотаріуса визначається з того, хто є довірителем і для чого планують її використовувати.

Переходимо до видів довіреностей. Їх не так багато:

Разова - назва говорить сама за себе і означає, що вона складається під певний разовий випадок (потрібно підписати договір, куплі/продажі і т.д.);

Спеціальна - видається повіреній особі в тих випадках, коли потрібно в рамках виразначеного часу здійснювати однотипні дії;

Генеральна - тут вказується максимально можливий перелік повноважень довіреної особи і дає їй можливість управляти і розпоряджатися майном довірителя.

Також в довіреності закріплюються загальні повноваження і спеціальні, їх називають ще винятковими.

Як ми вже говорили, довіреність - документ терміновий, але які ще існують підстави для закінчення дії документа? Це:

 • власне, завершення терміну дії;
 • визнання документа недійсним;
 • незгоду повіреного приймати зазначені повноваження;
 • відгук документа довірителем;
 • смерть або ліквідація однієї зі сторін документа.

Повідомлення сторін про виникнення однієї з перерахованих причин обов'язкове! Після цього доручення буде повернуте стороні-оформлювачеві.

Як оформити довіреність на представлення інтересів?

Довіреність на представлення інтересів фізичної особи в Україні - одна з найпоширеніших і може видаватися як простому громадянину (можна одному, а можна і відразу декільком), так і юридичній особі. У деяких випадках, прописаних в українському законодавстві, цей важливий папір повинен бути завірений у нотаріуса.

Формат довіреності законодавчо не визначений, а значить чітко прописаної форми бланка немає. Але, радимо звернути увагу на деякі моменти її оформлення:

По-перше, дата документа. Її слід вказати в верхньому лівому або правому куті документа, відразу після найменування;

По-друге, відомості про сторони. Вказуйте повне ПІБ фізособи або назву організації, паспортні дані.

По-третє, термін дії. Ми вже писали про це вище, якщо чіткий строк не зазначений, то документ автоматично завершить свою дію через рік.

По-четверте, конкретика повноважень. Чим конкретніше ви їх пропишете, тим краще!

По-п'яте, зразки підписів. Обов'язково повинен бути присутнім зразок підпису повіреного. Ну і, звичайно ж, підпис самого довірителя.

Зразки довіреностей в Україні легко можна знайти на спеціальних юридичних інтернет-майданчиках. Там же зможете отримати інформацію про те, як написати довіреність грамотно і просто без допомоги нотаріуса. Але, тут важливо пам'ятати, що законом визначені випадки, коли без нотаріуса не обійтися. Та й убезпечити себе, скориставшись його послугами, буде вірним рішенням у разі серйозних фінансових питань. У наступному розділі поговоримо саме про це.

Нотаріальна довіреність на представлення інтересів: види і ціна

На наш погляд, найвірніше рішення: звернутися для складання довіреності до професіонала, а саме до нотаріуса. Він допоможе не тільки розібратися в усіх нюансах справи, але і правильно скласти документ, який зможе стати гарантією вашої безпеки в разі настання спірних ситуацій. Життя, як говоритися, штука непередбачувана, тому потрібно бути на чеку.

Отже, вид нотаріального доручення залежить від його предмета і розрізняють: довіреність на представлення інтересів в суді (тут позначається хто може представляти інтереси в суді в Україні), в податковій службі і її органах, фонді соцстраху ну і, звичайно ж, у відносинах з іншими третіми особами. Від цього буде залежати і назва документа, і перелік повноважень, які будуть вказані тут.

Найголовніше правило оформлення довіреності - повний і вичерпний перелік повноважень представника і органів або третіх осіб, де він представлятиме інтереси довірителя.

Важливо! Більшість державних органів упереджено відносяться до загальних формулювань в важливих паперах. Так, фраза «в органах державної влади» стане каменем спотикання, який не дасть вашому представнику можливості почати і завершити потрібний процес. Ну а прописаний чіткий перелік повноважень не дозволить повіреному перевищити свої повноваження. Що також гарантує вам спокій і відсутність додаткових проблем.

Пакет для оформлення довіреності на представлення інтересів в Україні у нотаріуса мінімальний: паспорт і код ІПН. Про повіреного потрібно більше інформації: повні ім'я та дата народження, адреса реєстрації, інформація про паспорт і ідентифікаційний код.

Відповідь на питання скільки коштує коректувати довіреність у нотаріуса в Україні можна знайти все там же: в інтернеті (на сайтах юридичних кому паній і приватних нотаріусів). Крім того, ви можете звернутися до них по телефону або відвідати особисто. Благо, сьогодні офіс нотаріуса нескладно знайти в навіть невеликому містечку.

Ми зробили моніторинг цін на послуги нотаріусів і можемо сказати, що тарифи на дані послуги залежать від складності та виду довіреності. Наприклад, генеральна (на розпорядження майном) буде коштувати від 500 грн, більш прості до 400 грн. Як бачимо, ціни абсолютно «осудні», тому ризикувати власним майном і здоров'ям не рекомендуємо.

Генеральна довіреність в Україні: нюанси і випадки оформлення

За словами юристів, українці все частіше оформляють саме генеральні довіреності - іншими словами «на все». Ми вирішили більш детально про них поговорити в даній статті.

Найцікавіше полягає в тому, що українське законодавство не дає визначення генеральної довіреності. У загальній масі, це просто документ, який дає просто широке коло певних можливостей вказаній в ньому особі.

Що такий папір може дозволяти повіреному:

 • розпоряджатися, володіти нерухомість (квартири, земельні ділянки та ін.). Продавати її, дарувати або здавати в оренду;
 • розпоряджатися, володіти (управляти) автомобільним транспортом;
 • управляти юридичною особою. Повірений має право підпису договорів та заяв, представляє інтереси даної юрособи в різних організаціях і компаніях;
 • представляти інтереси довірителя в будь-яких компаніях, підприємствах, організаціях і т.д.

Нюанси, які можуть стати важливими в процесі оформлення генеральної довіреності:

По-перше, папір може бути виданий для надання повноважень не тільки конкретній особі, а й цілій групі осіб. При цьому вони мають право здійснювати різні дії і будуть незалежні один від одного.

По-друге, якщо говорити про довіреності на розпорядження автомобільним транспортом, то тут обов'язкове надання техпаспорта. Якщо авто знаходиться в кредиті, в такому випадку необхідно пред'явити отриманий в банку дозвіл.

Ну і найголовніше, підійдіть до вибору довіреної особи серйозно і відповідально! Краще сто разів перевірити і все обдумати, ніж передавати серйозні повноваження в руки недобросовісного родича або знайомого.

Випадки необхідності оформлення довіреності в Україні

Серед найпоширеніших випадків необхідності в оформленні спеціального документа є:

 • можливість отримання грошових коштів. Йдеться про заробітну плату, пенсії, аліменти, стипендії та інших. Може створюватися без участі нотаріуса. При отриманні грошей в процесі продажу майна, буде потрібно включення в загальну довіреність пункту: ведення справ.
 • отримання пошти або документів. До слова, оформлення довіреності на отримання документів в Україні дуже популярне. Тут потрібно детально прописати всі форми бланків і паперів, які повірений має право отримувати.
 • отримання товару підприємства. Називається він довіреністю на отримання ТМЦ (товарно-матеріальних цінностей). Спочатку створюється наказ для призначення матеріально-відповідальної особи, після цього співробітник підприємства отримує документ, який дозволяє: отримувати різні групи товарів, які були закуплені підприємствам для внутрішнього користування, отримувати продукцію і доставляти її на потрібний склад або інше місце, повчати і зберігати товар . Тобто відповідати за його збереження. Актуальні умови довіреності на отримання товару в Україні в 2019 році можна пошукати в інтернеті.
 • підписання документів. Довіреності такого формату найкраще оформити нотаріально. Також в папері варто чітко позначити всі види документів, які представник має право підписувати.
 • представлення інтересів в податковій інспекції. У такого роду довірчих документів можуть бути прописані такі повноваження: здача податкової звітності (в т.ч. коректування); представлення інтересів для отримання відрахувань, повернення зайвих коштів, які були сплачені як податок; ведення справ під час призначення перевірок податковою інспекцією.
 • здача нерухомого майна в оренду, якщо ви власник квартири і хочете її здати в оренду, але самі ви знаходитесь в іншому місті або навіть країні. На допомогу вам прийде довіреність на здачу квартири в найм, де ви вкажете ім'я того, хто зможе це робити від вашого імені. Зверніть увагу, якщо у ній вказана тільки можливість здачі в оренду, то інші операції з нерухомістю (продаж, дарування, обмін) будуть під забороною.

Передбачити всі можливі варіанти життєвих ситуацій, для яких можуть знадобитися такого роду довірчі документи, неможливо. Тому тут потрібно просто вивчити всі деталі і нюанси, і краще за все, звернутися до хорошого юриста. Сьогодні довіреність в Україні річ досить поширена, так що фахівців вистачає. Вони не тільки нададуть зразок довіреності на представлення інтересів в Україні, а й порадять, які пункти додати або прибрати, який термін краще вказати і т.д. На веденні таких делікатних справ краще не економити. Тим більше, що ціна питання не така вже і не підйомна.

Виникли тимчасові фінансові труднощі, а справи не терплять зволікання? Звертайтеся до надійного фінансового партнера - компанії Бистрозайм. Ми не тільки допоможемо вирішити ваші фінансові проблеми швидко, але і зробимо це вигідно і якісно. Онлайн кредити від Бистрозайм це професійний сервіс від лідерів ринку мікрокредитування!