У кожного з нас може виникнути термінова необхідність в невеликій сумі грошей, якої не вистачає тут і зараз. Але не завжди зручно взяти в борг у близьких або друзів, тому на допомогу приходять популярні сервіси мікрокредитування, які часто називають МФО.

 

За допомогою таких організацій можна дуже просто, і що важливо в екстреній ситуації, швидко оформити мікропозику. Так що ж таке мікропозик?

Давайте розберемося.

 

Відмінність мікропозики і кредиту, у чому ключова різниця?

 

Мікропозика - це невелика сума грошей в борг на короткий термін, яку можна взяти в мікрофінансової організації. Найпопулярніші МФО на ринку України пропонують суми від 300 до 3500 гривень і в разі повторного звернення в одну і ту ж організацію, сума може збільшуватися до 10000 гривень. Видають такі позики на термін від 1 до 14 днів (більші позики - до 30 днів).

Кредити - це більш істотні суми грошей, але і термін повернення при цьому більше і може досягати декількох років, часто підкріплені тривалими перевірками і додатковими документами. За кредитом звертаються в основному в банки.

Хочемо зазначити суттєві відмінності:

  • Мікропозику отримати набагато легше, ніж кредит, так як вимоги до позичальника нижче і більш лояльні (не дивляться на кредитну історію, не вимагають довідку з підтвердженням доходів або заставу);
  • в МФО при отриманні мікропозик, вас не будуть питати «навіщо вам потрібні гроші», а якщо і запитають, то відповідь жодним чином не вплине на рішення про видачу, в банку ж потрібен точний відповідь, куди збираєтеся витрачати гроші; часто навіть необхідну суму перераховують прямо на рахунок продавця, а ви лише оформляєте документи і потім робите платежі;
  • мікрозайм - це мінімальний пакет документів і більш оперативне прийняття рішення про видачу (в Бистрозаймі процедура подачі заявки та отримання грошей може зайняти всього від 20 до 30 хвилин), а ось для отримання кредиту вас будуть перевіряти більш ретельно і відповідно довше (від одного до декількох днів);
  • за допомогою мікропозик (якщо ви берете позики і вчасно їх повертаєте) можна поліпшити зіпсовану кредитну історію.

 

Є різниця і в юридичних аспектах, але ми на ній не будемо зупинятися.

 

Де краще взяти мікропозику

 

Визначитися в яку МФО звертатися за позикою - легко. Можете почати прямо зараз з нашого онлайн сервісу Бистрозайм (досить вибрати на калькуляторі суму / термін і натиснути кнопку «Оформити позику») або звернутися до найближчого до вас відділення.

У компанії діють акції, знижки та програма лояльності для постійних клієнтів (адже життя така непередбачуване і іноді доводиться звертатися неодноразово, тому вигідніше брати позики в одній і тій же організації).

 

Що буде якщо не платити мікропозику

 

Якщо ви ставите питанням як не платити мікропозики, ми відповідаємо: однозначно гроші повернути треба. Будь-позичальник несе фінансову і юридичну відповідальність за несвоєчасне погашення боргу або повна відмова від виплат. Компанія нараховує штрафи і пені за прострочення, а в подальшому може взагалі подати в суд на позичальника з усіма витікаючими наслідками:

  1. примусове стягнення боргу;

  2. арешт майна;

  3. занесення в чорний список позичальників;

Можуть також загрожувати проблеми з вильотом за кордон, суди та інші неприємні процедури. Ми рекомендуємо зважити всі за і проти, оцінити ваші фінансові можливості перед тим як брати позику або кредит.

Якщо ж виникла ситуація, коли ви ніяк не можете зробити плановий платіж, краще звернутися за реструктуризацією боргу. Вам обов'язково підберуть оптимальний варіант, будь то зміна графіка платежу, рефінансування або пауза на певний термін.

Адже і вам, і вашому кредитору вигідно знайти рішення разом.