13.03.2018
3060 Переглядів
Нерідко виникають ситуації, коли помилково або з інших причин в податкову службу за місцем проживання ви заплатили більше, ніж було необхідно. Багато хто вважає, що в таких випадках важко повернути особисті кошти. Бистрозайм вирішив вивчити дане питання з точки зору законодавства і, з огляду на практику звичайних українців, розповісти, в яких випадках можна повернути переплату в податковій, і як це зробити.
Для початку слід зазначити, що відповідно до Податкового кодексу України (стаття 14.1.182 і 14.1.115) помилково та надмірно сплачені платежі - це два різних поняття.
Помилково сплачені податки і обов'язкові платежі - кошти, що надійшли в рахунок погашення податків або обов'язкових платежів, за умови, що особа не є їх платником.
Переплачені зобов'язання - податки та обов'язкові платежі, що надходять понад встановлені регулярні нарахування.
Читайте також: Податки при купівлі або продажу нерухомості
Порядок повернення коштів однаковий і встановлено наказом Міністерства Фінансів України № 787. Потрібна лише відповідність наступним вимогам:
На дату звернення до податкової служби у фізичної або юридичної особи не повинно бути ніякої податкової заборгованості. Інакше борг необхідно погасити.
Звернутися до податкової служби за поверненням переплачених сум можливо не пізніше ніж через 1095 днів з дати перерахування.
Для повернення коштів необхідно надати заяву в письмовому вигляді з підписом платника податків.
Для початку необхідно звернутися в податкову службу за місцем реєстрації. Тут заповнюється заява, яке віддається на розгляд разом з документами. У разі схвалення запиту, повернення коштів здійснюється в 20-денний термін.
Заява подається в довільній формі, в його змісті має бути прис��тня інформація:
Ім'я, прізвище та по батькові платника;
код ІПН;
дані паспорта та місця проживання;
причини виникнення помилково (надлишково) перерахованих коштів;
номер телефону;
реквізити рахунку, куди необхідно перевести кошти.
Слід пам'ятати, що якщо у вас є переплати, законодавством передбачено і те, що не підлягає поверненню:
ПДВ, для яких передбачається особливий порядок відшкодування;
авансові платежі щодо зобов'язань з митних зборів для оформлення вантажу і його перевезення через кордон;
якщо сума переплати виникла з причини випуску податкового векселя, що трапляється при оформленні вантажу на митниці;
якщо платник стягує заборгованість, в такому випадку кошти списуються через виконавчі служби.
Це питання виникає у багатьох громадян, які стикаються з необхідністю повернути надлишки по податках. Справа в тому, що податок на доходи фізичних осіб є єдиним видом платежів, процедура повернення за яким не може бути пов'язана з особистою присутністю платника. Кошти повертаються (згідно зі статтею 43.3. Податкового кодексу) з місцевого бюджету, на підставі річної декларації, яку фізична особа щорічно надає до місцевих органів Податкової служби.
Згідно з декларацією та інструкції № 859, затвердженої наказом Міністерства фінансів, податковий орган надає висновок про надлишки, передає інформацію в місцеве казначейство, а потім здійснює повернення не пізніше ніж через 60 днів після подання декларації. Кошти перераховуються переводом поштою або надходять на рахунок фізособи.
Якщо ви випадково, помилково або за іншими причинам оплатили суму обов'язкових платежів більше, ніж планували, українське законодавство чітко прописує порядок і терміни виплати ваших коштів. Тим більше, як ми з'ясували в статті, ця процедура прозора і зрозуміла.
Але, коли виникла ситуація переплати, і ваш бюджет суттєво зменшується, Бистрозайм готовий надати фінансову допомогу на вигідних умовах. Таким чином дочекатися повернення з податкової служби вам буде не так обтяжливо.
Коментарів