УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

28.09.2018

16142 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Секрети розподілу сімейного бюджету: як швидко накопичити на велику покупку?

Сімейна бюджет: вчимося планувати, розподіляти і правильно витрачати

Сімейний бюджет - це повноцінна бухгалтерія в якій потрібно враховувати всі джерела надходження коштів і інтереси кожного.

Сімейний бюджет - основа фінансової стабільності будь-якої сім'ї, повноцінна бухгалтерія з урахуванням інтересів всіх сторін. Молоді сім'ї часто задаються питанням: як скласти, правильно розподілити і де заощадити, щоб вистачило на всі базові потреби, а також була можливість регулярно їздити у відпустку, здійснювати великі покупки і дозволяти собі приємні дрібниці, адже одна справа, коли живеш сам, а інше - коли треба враховувати інтереси і потреби всіх сторін.

У нинішніх реаліях чітке ведення сімейного бюджету дозволяє якщо не відкладати, то хоча б жити нормально від зарплати до зарплати. Також планування сімейного бюджету - рятувальний круг для тих, хто поки не дуже багато заробляє або витрати перевищують дохід.

Давайте розглянемо всі можливі варіанти ведення сімейного бюджету.

Планування сімейного бюджету: з чого почати

Не всі розуміють, навіщо потрібно вести сімейний бюджет, адже витрати нікуди не подінуться, а доходи просто так не збільшаться від одного лише правильного підходу, тому багато хто продовжує хаотично витрачати гроші не до кінця усвідомлюючи, що при грамотному плануванні та розподілі сімейного бюджету можна викроїти істотну суму на більші покупки.

Ще одна причина дізнатися як грамотно вести сімейний бюджет - це досягнення довгострокових цілей (наприклад, придбання квартири, машини або той же відпустку за кордоном, новий холодильник і тд). Адже про яких великих покупках може йти мова, якщо щомісяця у вас йдуть всі гроші під нуль, а іноді навіть позичати доводиться.

Таблиця витрат сімейного бюджету відкриє очі на спонтанні покупки і покаже, де можна викроїти якусь сума для заощаджень.

Як скласти сімейний бюджет: доходи і витрати

Сімейний бюджет це перш за все чітка і скрупульозна фіксація всіх витрат аж до однієї гривні, адже тільки так можна побачити реальну картину ваших витрат. Треба скласти базовий список всіх статей витрат: можна записати по пам'яті все, на що доводиться витрачати гроші на протязі місяця. А можна якийсь час вести облік всіх покупок і оплат, а по закінченні цього періоду проаналізувати і згрупувати в окремі блоки.

Зручно скласти такий список в Excel. Обов'язково вкажіть:

 • комунальні платежі та / або оренду житла;
 • продукти додому і обіди на роботу;
 • проїзд / бензин;
 • щоденні витрати (кава, сигарети);
 • непередбачені витрати;
 • дні народження;
 • дозвілля;
 • оплати за кредитами і т.д.

В окремий блог запишіть ті витрати, які не можна віднести до щомісячних, при цьому вони є (наприклад, щорічні аналізи або техогляд автомобіля).

Як планувати сімейний бюджет: 3 зрозумілих способу

Ситуації в сім'ї у всіх різні, можуть часто змінюватися, тому унікальних рад як

планувати сімейний бюджет немає. Але є головні принципи і підходи, які можна взяти як керівництво до дії і підстроїти під вашу сім'ю.

Є 3 універсальних підходу до формування бюджету на місяць:

 1. Принцип 80 на 20, коли із загальної суми доходів 80% залишають на обов'язкові витрати, а 20 на оплату заборгованостей і / або заощадження.
 2. Принцип 50 - 30 - 20, коли менша сума йде в резерв і оплату боргів (якщо вони є), середня сума має на увазі необов'язкові витрати (дозвілля і розваги), а основна сума - це все базові та обов'язкові витрати на їжу, проїзд, оплату рахунків .
 3. Принцип 4 конвертів, коли 20% від загальної суми доходів ви відкладаєте відразу, з решти грошей оплачуєте комунальні послуги / оренду житла, а підсумкову суму ділите нарівно на 4 частини - по одній на кожну тиждень.

Який краще вибрати - вирішувати вашій родині.

Як розподілити сімейний бюджет

При плануванні варто відразу прикинути, яку суму на яку статтю витрат ви готові закласти. У процесі роботи з таблицею сімейного бюджету протягом певного періоду ваші плани можуть коригуватися, але на самому початку вам знадобиться на щось орієнтуватися.

Для того, щоб правильно розподілити гроші, необхідно домовитися з членами сім'ї, чиї доходи йдуть в загальний кошик, а чиї не враховуються.

Далі дивимося на таблицю з вашими статтями витрат, прописуємо суму навпроти тих, де нам вона свідомо відома (транспортні витрати, оренда квартири), а вже інші категорії витрат сімейного бюджету розподіляємо по мірі важливості. У підсумку ми маємо орієнтовний приклад ведення сімейного бюджету на місяць.

Ведення сімейного бюджету: від планування до дій

Як правильно планувати сімейний бюджет, ми детально розібралися. Тепер треба зрозуміти, як правильно розпоряджатися сімейним бюджетом. Так як грамотно спланувати - це тільки перший крок на шляху до заповітних цілям і економії. Від планування переходимо до дій.

Поради по грамотному веденню сімейного бюджету

Найдієвіший спосіб вести сімейний бюджет онлайн - це за допомогою різних способів (таблиці, програми, треккери) фіксувати всі витрати до копійок щодня.

Ці дії здаються нудним і нудним заняттям, яке вимагає багато часу, але кращого способу проконтролювати куди йдуть гроші, ніж щоденна статистика і щомісячний аналіз, ще не придумали.

Сімейний бюджет: яка програма краще

Якщо говорити про те, де ж фіксувати витрати всієї родини, щоб зручно було відстежувати і знати, як розподілити сімейний бюджет, рекомендуємо спробувати те, що ближче і зручніше вам. Є безліч безкоштовних або недорогих програм для сімейного бюджету, які синхронізуються в онлайні. Зручно користуватися, коли кілька членів сім'ї записують витрати віддалено. Вибирайте таку програму, яку можна встановити як на ПК, так і на смартфон (наприклад EasyFinance, CoinKeeper, Домашня бухгалтерія, Alzex Finance, Money Manager).

Найпростіший і зрозумілий для багатьох спосіб - вести сімейний бюджет в Excel. Цей метод має ряд недоліків, але плюсів більше. Можна також скористатися ручкою і блокнотом, WORD файлом або Google таблицями, адже найголовніше в плануванні сімейного бюджету не сама таблиця, а регулярна робота з нею.

Як економити сімейний бюджет: 7 перевірених способів

Коли ви пару місяців будете відповідально записувати статті витрат сімейного бюджету і побачите на що і в якому обсязі у вас йдуть гроші, тільки тоді можна переходити до наступного кроку: як навчитися економити сімейний бюджет.

Стаття витрат Доля от бюджета
Харчування 50%
Покупки 15%
Відпочинок 5%
Квартира 20%
Транспорт 10%

 

статті витрат сімейного бюджету

Фінансові експерти дають кілька головних порад:

 1. Проаналізуйте кожну вашу покупку і дайте відповідь на питання «Чи можна без цього обійтися? Назавжди чи тимчасово? Чи можна знайти альтернативу дешевше, не втрачаючи в якості? Як можна оптимізувати цю статтю витрат? Де можна взяти безкоштовно?».Наведемо приклад: ви змушені добиратися на роботу на особистому авто, але собівартість поїздки можна знизити, якщо брати попутників по дорозі. Або можна купувати продукти про запас на оптових базах, а не ходити кожен день в найближчий супермаркет.
 2. Перед походом в магазин завжди складайте список продуктів і продумайте меню на тиждень, так легше планувати покупки і можна уникнути спонтанних забігів в магазинчик біля будинку, де ви точно витратити більше, ніж якщо б купили все заздалегідь.
 3. Купуйте речі в не сезон, коли можна потрапити на великі знижки.
 4. Намагайтеся розраховуватися готівкою, так легше контролювати витрати.
 5. Заведіть скарбничку для дрібниці і здачі. Згодом там збереться нехай і невелика, але приємна сума грошей.
 6. Намагайтеся їздити у відпустку за гарячими путівками або навпаки, купуючи тури заздалегідь. Можна також добре заощадити, якщо самостійно планувати поїздку, вишукуючи дешеві авіаперельоти і житло зі знижкою (часто такі пропозиції бувають після реєстрації на сайтах пошуку житла).
 7. Не соромтеся взяти в оренду або попросити у друга за шоколадку що-небудь, що ам потрібно всього на пару днів.

Відкриваємо секрети сімейного бюджету

Кожна сім'я повинна вирішити спільно, як правильно розподілити сімейний бюджет. Для того, щоб всі були зацікавлені в економії і фіксації всіх витрат, виберіть спільну мету, на яку хочете збирати гроші, тоді цей процес перетвориться на приємне проведення часу, а не нудний контроль.

 

Читайте також:

Як заробити на квартиру в Україні: в 2019 році чи є перспективи

Індекс Біг-Мака 2019: бургерономіка в дії