29.01.2019
81808 Переглядів
Рано чи пізно чоловік і жінка приймають важливе рішення бути разом, жити разом, вести загальний побут і полегшити життя один одному. Це переростає в намір солдати сім ю і є серйозним етапом на шляху кожного.
Зміст:
Виникає маса питань, з чого почати, куди піти, скільки це коштує, зі скількох років можна одружуватися в Україні взагалі, де, і, головне, як це оформити? Постараємося допомогти Вам розібратися в хитросплетіннях організації такої знаменної події. У мріях все бездоганно - тому, щоб уникнути неприємних сюрпризів, бажано знати нюанси і обійти підводні каменів на шляху до довгоочікуваного щастя - подружжю.
За останні роки уряд значно спростило процедуру, яка передує такого заходу, як реєстрація шлюбу, з'явилася можливість подачі заяви онлайн і одруження за од н ю добу. Все це стосується частина необхідних формальностей, з якими ми Вас ознайомимо нижче.
Реєстрація шлюбу в Україні відбувається в офіційному державному органі реєстрації актів цивільного стану на підставі норм сімейного ого Кодекс а України. Порядок оформлення актів цивільного стану регламентується відповідною інструкцією, затвердженою Міністерством юстиції.
Поняття шлюб, визначається, як союз між жінкою і чоловіком, яким виповнилося 18 років (Шлюбний першого року по закону) і зареєстрували його на добровільних засадах за обопільною згодою і в установленому порядку.
Отже, умовно можна визначити три підготовчі етапи до шлюбу:
1. Знайти ЗАГС. На сьогоднішній день немає прив'язки до місця реєстрації молодят, тому вибір не обмежується стандартними критеріями. Це може бути будь-який РАГС на території країни: просто в красивому місті, або обумовлений місцезнаходженням молодят в даний період, або власно з будь-якими іншими перевагами.
2. Ознайомча бесіда пари, з співробітниками органів РАЦСу роз'яснення обов'язків і прав майбутньої сім'ї, відповідно норм СКУ, а також інформування про відповідальність за приховування фактів, що перешкоджають реєстрації союзу (це можуть бути відомості про стан здоров'я, які можуть стати причиною визнання недійсності шлюбу).
3. Подача заяви в ЗАГС. Ця процедура здійснюється персонально, або за певних умов через представника. Довіреність і повноваження представника слід завірити нотаріально.
Не менш важливе питання за скільки подають заяву в загс. Необхідно встигнути спланувати величезна кількість справ, починаючи від обручка, весільного торта і закінчуючи феєрверком. Найчастіше час очікування від заповнення заяви до призначеної дати церемонії календарний місяць. У певних ситуаціях цей проміжок часу можна скоротить, сюди входять: проблеми зі здоров'ям або можлива загроза життям осіб, які планують з'єднатися узами, вагітність, народження малюка або інші форс-мажори. Такі питання узгоджуються безпосередньо в установі, будь то центральний ЗАГС Київ, ЗАГС Харків, ЗАГС Одеса, РАГС Дніпропетровськ (зараз ЗАГС Дніпро).
Тепер детально розглянемо умови укладення шлюбу відповідно до законодавчої бази:
Якщо всі умови дотримані, ласкаво просимо в дорослий світ сім'ї, роботи і в майбутньому дітей.
Подача заяви в ЗАГС - це перший крок на шляху оформлення Ваших відносин офіційно, на, так званому, державному рівні. Не обійтися і без повного пакету необхідних «папірців», і знання розпорядку роботи та адресу цікавить вас установи.
А тепер докладніше опишемо які документи потрібні для подачі заяви в ЗАГС:
Якщо в шлюб вступає неповнолітній, то до зазначених документів потрібно додати свідоцтво про народження (через відсутність паспорта) і дозвіл на вступ до шлюб з судових органів.
Якщо шлюб не перший, то необхідно документальне підтвердження розірвання попереднього, це може бути свідоцтво про розлучення, про загибель одного з подружжя (якщо особа є вдівцем або вдовою), судове рішення про розірвання або визнання шлюбу недійсним.
Якщо реєстрація шлюбу з іноземцем в Україні, то при собі посвідчення особи громадянина іншої країни, довідка, що підтверджує законність перебування на території країни, а також переклад на державну мову, документів, які є підставою для здійснення шлюбу (їх достовірність повинна підтверджуватися нотаріально або дипломатичним представництвом чи консульством країни, звідки родом чоло��ік).
Документи зібрані, що потрібно для подачі заяви в загс так, це особиста присутність обидві їх сторін, обов'язково з паспортами. Остаточно визначитися з видом процедури, можливо замовити як урочисту, так і звичайну це виключно ваші пріоритети і цінова політика. Поряд з можливістю проведення одруження в будівлі органу РАЦС, є альтернатива виїзних ой церемонії, хоч вам все одно доведеться заздалегідь пройти всі формальності.
Століття технічного прогресу та інформаційних технологій істотно скорочує наші моральні і енерговитрати. Ми можемо отримати консультацію, і що дуже зручно - подати цікавлять нас документи онлайн, не переступаючи поріг власного будинку.
Наша покрокова інструкція допоможе Вам подати заяви в ЗАГС онлайн, за рекомендаціями якої, ви повинні:
1. Бути зареєстрованим на сайті Мінюст а (онлайн портал для звернень громадян за консультаціями і оформленням різних актів цивільного стану).
2. Визначити відповідні час, дату і відділення де планується проведення церемонії.
3. Оплатити держмито і вартість самих послуг (додатково стягується комісія при розрахунку карткою).
4. Слід вписати необхідні дані про майбутніх подружжя в бланк.
Важливо! У Вас є можливість скористатися інтернет-сервіси тільки при наявності електронного підпису, в іншому випадку все-таки доведеться пройти в вибране відділення і розписатися особисто протягом трьох робочих днів з моменту прийняття заявки.
Весілля і такого роду урочистості істотно спустошують бюджет не тільки майбутньої сім'ї, а й все х найближчих і небайдужих родичів. Тут виникає і додаткова стаття витрат, пов'язана з офіційними церемоніями, скільки коштує подати заяву в ЗАГС, яка ціна безпосередньо у слуг?
Держмито затягне всього-на-всього 0,85 грн., Оформлення близько 40 грн., а ось вартість церемонії від 156 грн. за скорочену і від 305 грн. за урочисту. Ціни варіюються в залежності регіону, дня тижня і часу самої церемонії.
Буває так, що людям несила терпіти. І почуття перевірили, і готові, і дорослі вже - для шлюбу у нас з недавніх пір є свій «Лас-Вегас» - моментальний шлюб. А якщо без жартів, то вже кілька років в Україні успішно працює проект «Шлюб за добу» або розпис за один день. Сплативши певну суму, ви можете зменшити термін очікування на місяць, і одружитися на протязі доби. Або в день подачі заявки, або на наступний. Документи для реєстрації шлюбу такі ж, як і при звичайній процедурі.
Вартість такої послуги залежить від дня тижня, виду дійства, часу і місця проведення, приблизна цінова сітка виглядає так:
Базова розпис при подачі форми не менше ніж за 24 години до самого обряду проводиться по буднях о ранковий її і денні е час - від 1200 гривень;
Вказана нижня цінова межа усереднено по країні.
Провести прискорену версію заміжжя можна в багатьох великих містах нашої країни. Так що на противагу держустановам ставляться більш цікаві і гарні будинки України.
ЗАГС Чернігів |
Міський палац культури (вул. І. Мазепи, 23); |
ЗАГС Київ |
НСК «Олімпійський», Документ-сервіс «Готово»; |
ЗАГС Запоріжжя |
Запорізька обласна філармонія (пр. Соборний, 183), Палац культури «Хортицький» (пр. Преображенського, 15); |
ЗАГС Черкаси |
КП «Центральний стадіон» (вул. Смілянська, 78); |
ЗАГС Вінниця |
Подільський туристично-інформаційний центр (вул. М. Оводюка, 20); |
РАГСи Харків |
КП «Щасливе місто» (вул. Сумська, 61), тут два в одному прямо в будівлі Палацу одруження |
Чого тільки варті музеї в Хмельницькому, Ужгороді, Миколаєві та Львові (в цьому місті реєстрація шлюбу можлива навіть в міжнародному аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького). Шлюб за добу Одеса побив усі рекорди за кількістю місць проведення такої експрес процедури - дев'ять.
Багатий вибір на будь-який смак, старовинні вулички або шум прибою, музей або філармонія, театр або стадіон. Дорогі закохані, банальна розпис в РАЦСі або нестандартне місце в будь-якому куточку нашої країни - варіантів маса. Реєстрація шлюбу в Україні - це свого роду подорож, яке подарує тільки приємні спогади.
Повний список установ і міст, де можна одружитися за добу можна побачити на сайті Мін'юсту.
Підсумуємо, не так все страшно і складно, як могло здатися на перший погляд. Цивільний шлюб Україна - це модно і легко, але давайте задумаємося, чого варто сім'я? Це не просто «штамп» (який за останніми даними скасували) - це затишок, тепло, взаємодопомога і підтримка, відповідальність ь один за одного, він а з'єднує і скріплює вже сформований тандем двох закоханих.
Вищеописані рекомендації допоможуть пройти шлях від просто пари до сімейної, легко, швидко і максимально комфортно. Злагода та любов.
Якщо для одруження вам не вистачає коштів на поточні витрати, ви можете отримати онлайн кредит на карту.
Читайте також:
Коментарів