УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

26.02.2018

1509 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Вода, газ, електрика. Золоті правила економії на квартирі

Вода, газ, електрика. Золоті правила економії на квартирі

Середньостатистична українська сім'я щомісячно сплачує рахунки на суму 2000 грн .. Такі дані взяті з соціального опитування жителів столиці. Половина суми припадає на платежі за експлуатаційні послуги: воду, опалення, електрику. Але, рахунки за ці послуги можуть бути в два рази менше, якщо слідувати елементарним правилам економії. Про них ми розповімо нижче.

Вода

Купіть насадки на змішувачі

Кожен день ми витрачаємо божевільну кількість води. Давайте порахуємо. При прийомі душу витрачається 10 літрів води за хвилину. Тобто за 10 хвилин ми витратимо 100 літрів. А ще крани на кухні, у ванній, які постійно використовуються. Щоб не лякатися рахунків за воду, досить купити накладки на змішувачі. Вони зменшать витрати води з 10 до 4-6 літрів за хвилину.

Скільки коштує: одна насадка з обмеженням витрат до 4,6 або 8 літрів в хвилину коштує 70-80 грн. На всю квартиру досить 3 насадок = 240 грн.

Економія: витрати води зменшується в ��ва рази.

 

Повністю завантажуйте пральну машину

Прати по 3-4 речей невигідно. Завжди завантажуйте пральну машину повністю.

Скільки коштує: безкоштовно.

Скільки можна заощадити: до 600 літрів води на тиждень.


Електрика


Замініть лампи розжарювання на світлодіодні

Останні вважаються найбільш надійними і довговічними. Їх середній термін роботи 6-7 років.

Скільки коштує: одна якісна LED-лампа обійдеться при����лизно в 70-100 грн гривень. Для того, щоб купити їх на всю квартиру знадобиться на менше 1000 грн. Звичайно, можна заощадити і купити дешевші світлодіодні лампи безіменних китайських виробників на Aliexpress. Але, в цьому випад����у на довгий термін їх роботи можна не розраховувати.

Економія: заміна ламп дозволяє зменшити рахунок за електроенергію як мінімум на третину. І покупка LED-ламп окупиться за 2-3 роки.

 

Слід����уйте за холодильником.


Зменшіть витрата енергії холодильника

Холодильник споживає до 25% електроенергії в будинку. Зменшити його енергоспоживання просто:

 • Не ставте холодильник впритул до шаф або кухонной плити. Відстань до нього має становити не менше 5 см.
 • 70% електроенергії холодильник витрачає при відкритті дверей. Тому потрібно перевірити якість ущільнювачів. Спробувати просунути аркуш паперу між дверима і холодильником. Якщо він проходить, потрібно міняти або підтягувати ущільнювачі.
 • Завертайте продукти в холодильнику в пакети або ставте їх в закриті судки. Так з їжі не буде випаровуватися волога і зменшиться навантаження на компресор.
 • Періодично чистіть змійовик компресора
 • Чи не забивайте холодильник доверху їжею. Так компресор буде працювати набагато інтенсивніше.

Скільки це коштує: безкоштовно
Економія: за допомогою цих нехитрих порад можна знизити енергоспоживання в два рази, а рахунок за електрику зменшиться як мінімум на 10%.

 

Встановіть інфрачервоні датчики руху

Досить підключити їх до світильників і світло буде автоматично вмикатися і вимикатися при русі. "Ти забув вимкнути світло" - більше ніколи у вашій квартирі не будуть звучати ці слова.

Але, потрібно пам'ятати декілька правил.

 • Датчики руху не можна використовувати в зоні дії вентиляторів, кондиціонерів та інших пристроїв, що створюють електромагнітні перешкоди.
 • Використовуйте датчики руху зі світлодіодними лампами. Ми опитали представників обслуговуючої компанії, які встановили датчики руху в під'їздах своїх будинків, щоб економити електроенергію. При роботі з енергозберігаючими лампами, датчики виходили з ладу в 5-7% випадків. При використанні датчиків зі світлодіодними лампами таких проблем не було.

Скільки це коштує: один якісний датчик руху обійдеться приблизно в 200 гривень

Скільки можна заощадити: на деяких сайтах з продажу датчиків руху написано, що вони економлять до 50% електроенергії. Звичайно, це брехня. Все залежить від того, наскільки часто ви забуваєте вимикати світло. Але, з досвіду можна сказати, що витрата електроенергії точно скоротиться на 5-10%. І покупка датчиків окупиться за пару років.

 

Опалення


Утепліть або поміняйте вікна

Будь-яке вікно з часом починає продувати. Старі старі вікна обов'язково потрібно міняти на нові. Спеціалісти радять при виборі вікон звертати увагу на відстань між склопакетами. Оптимальна відстань - близько 12 мм. Якщо вікно продуває з боку петель, швидше за все проблема в фурнітурі. Досить відрегулювати петлі, щоб протяг припинився.

Скільки це коштує: одне пластикове двокамерне вікно обійдеться разом з установкою приблизно в 800-1000 гривень.

Скільки можна заощадити: витрата тепла знижується до 50%.

Якщо ви орендуєте квартиру і міняти вікна занадто дорого, спробуйте зменшити тепловіддачу народними методами.

 • Утепліть укоси і підвіконня.
 • Налаштуйте фурнітуру
 • Утепліть стики між рамами і стулками ватою, поролоном або змоченим папером.
 • Наклейте світловідбиваючу плівку на вікна.

В Україні незабаром згідно з новим законом "Про житлово комунальні послуги" постачальники отримають право відключати комунальні послуги боржникам навіть без їх присутності. Цього не станеться, якщо дотримуватися наведених в цій статті порадам. Вони дозволяють зменшити рахунки за електрику, воду і опалення на 30-60%.