РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ. ПУБЛІЧНА ПРОПОЗИЦІЯ (ДІЄ З 20.10.2023 Р.) УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

Кредит на ремонт: умови, нюанси, плюси і мінуси

Кредит можна брати не тільки на покупку житла, автомобіля, або на старт бізнесу, але і на будь-які інші витрати. У тому числі - і на ремонт.

Відразу відзначимо важливий нюанс: в банках України немає цільових кредитів на ремонт з якимись особливими умовами. Якщо гроші потрібні на таку задачу - вам доведеться оформляти нецільову (споживчу) позику готівкою, а отриманими грошима - розпоряджатися на свій розсуд. Тобто самостійно купувати і оплачувати все, що потрібно для ремонту.

Кредит на ремонт нерухомості (зокрема квартири)

Головне питання, на яке треба відразу відповісти: який саме ремонт потрібен? Швидке оновлення обробки (переклеювання шпалер), або серйозний ремонт з вирівнюванням стін, заміною підлогового покриття? Або взагалі треба повністю упорядковувати квартиру в новобудові або побудований будинок, в якому є тільки «голі» стіни?

Кредит на ремонт квартири

Від цього безпосередньо залежить сума, яку вам треба отримати, і терміновість проведення ремонту:

  1. Якщо ви хочете оновити обробку - вкластися можна і в невелику суму. Наприклад, щоб переклеїти шпалери або перефарбувати стіни в «однушці» площею 40-50 «квадратів», вам вистачить 5000-7000 грн. Таку суму можна відкласти, або, якщо хочеться зробити ремонт терміново (наприклад - якщо ви у відпустці, і потім вільного часу не буде) - взяти мікрокредит у МФО.
  2. Якщо потрібен терміновий ремонт через поломки (наприклад: перегоріла проводка, або балкон в аварійному стані, або прорвало батарею опалення) - відкладати роботу не можна. Гроші на ремонт можна або позичити в родичів, або отримати в МФО (якщо суми до 10 000 грн вистачить), або оформити нецільовий споживчий кредит в банку.
  3. Капітальний ремонт з великим об'ємом роботи - обійдеться у велику суму. Наприклад, щоб повністю привести в житловий вид «однушку» в новобудові - знадобиться мінімум 3-4 $ тисячі (і це не рахуючи покупку меблів і побутової техніки). Оскільки ви не можете в'їхати в житло, поки воно не буде готове - такий ремонт зазвичай не виходить відкладати надовго. Для його оплати варто брати споживчий кредит в банку.

Обов'язково уважно розраховуйте суму, яка знадобиться. При розрахунку беріть не найнижчу ціну, яку знайдете - краще орієнтуватися по середньому прайсу, а ще краще - накидати зверху + 10-20% (особливо якщо робота планується масштабна, що складається з декількох етапів).

Кредит на ремонт автомобіля: для кого доступний?

Доступність кредиту на ремонт автомобіля залежить від того, на яку суму витягнула поломка.

Якщо це щось несерйозне, або потрібно планове обслуговування (заміна мастила, або гуми) - можна взагалі обійтися мікрокредитом, і не витрачати час і нерви на складне оформлення кредиту в банку. У МФО можна протягом 1 години отримати позику на суму до 10 000 грн і на термін до 30 днів (в разі потреби - потім ще продовжити на 5-30 днів).

Також в МФО варто звертатися, якщо виникла поломка, яку треба усунути дуже швидко. Банки перевіряють кожного клієнта і вимагають принести пакет документів - тому процедура оформлення розтягується в кращому випадку на цілий робочий день. До того ж в банку вам не видадуть позику в неробочий час або у вихідний - тоді як в МФО можна отримати кредит цілодобово.

Якщо ж сума вам потрібна більша, ніж 10 тисяч грн - варто звертатися в банк.

Кредит на ремонт в банках: де дають?

Оскільки цільові кредити на ремонт в банках не видають - вам треба вибирати звичайний споживчий кредит.

Розглянемо умови кредитування в декількох українських банках (дані актуальні на березень 2019):

  1. Приватбанк. Можна взяти «швидкий» кредит на 12-24 місяці на суму до 50 тисяч грн, можна взяти кредитну карту, або споживчий кредит на суму від 100 тисяч грн під заставу.
  2. Ощадбанк. Видають до 250 тисяч грн без застави та поручителя, на термін до 5 років.
  3. Альфа Банк. Видають до 100 тисяч грн на термін від 3 до 60 місяців.
  4. Аваль. Можна отримати до 300 тисяч грн на термін від 13 до 48 місяців. Якщо надати щось в заставу - процентна ставка знизиться.
  5. Укрсиббанк. Можна взяти до 150 тисяч грн на термін до 60 місяців.
  6. ПУМБ. Видає до 200 тисяч грн на термін до 36 місяців.

Звертатися за великими сумами найкраще в банки, в яких ви обслуговуєтеся (маєте депозит, зарплатну карту, або вже брали кредит).