Кредит на купівлю комп'ютера: хто дає і на яких умовах?
Сучасна людина може обійтися без телевізора, але не без комп'ютера. Така техніка стала масово доступною років 15-20 назад, і дуже швидко стала популярною. Комп'ютери купуються для роботи, для навчання, для спілкування та розваг.
Якщо грошей на покупку не вистачає, але комп'ютер дуже потрібен - можна взяти на нього кредит.
Скільки грошей потрібно на покупку?
Перш ніж звертатися за кредитом - треба визначитися з сумою.
Ціни на комп'ютери на початку 2019 року в Україні приблизно такі:
- Найдешевший нетбук (з діагоналлю до 11-12 дюймів): близько 6-7 тисяч гривень. Його можливостей вистачить для простих завдань: перегляду фільмів, серфінгу сайтів, спілкування в соціальних мережах і месенджерах, роботи з простими офісними додатками.
- Ноутбук з простою «начинкою» і діагоналлю 14-15 дюймів. Ті ж ціни і ті ж можливості, що і у нетбука. Відмінність - в більшому розмірі.
- Ноутбук діагоналлю 14 - 17 дюймів або системний блок із середньою «начинкою»: 10-15 тисяч гривень. Такого пристрою вистачить для роботи в графічних редакторах, офісних додатках, для простих ігор. Якщо ви шукаєте комп'ютер для роботи в не дуже «важких» програмах (на кшталт професійних відео-редакторів), для навчання або для простих ігор - це ваш ціновий діапазон.
Системні блоки і ноутбуки ціною від 15-20 тисяч - вже матимуть непогане «залізо». Такі моделі підійдуть для сучасних ігор, для роботи з професійними графічними і відео-редакторами.
Де можна взяти кредит на комп'ютер, і на яких умовах?
Як придбати комп'ютера в кредит:
- Споживчий кредит у банку. Отримати можна велику суму (до 50 тисяч гривень) на термін до 1 року. Реальна відсоткова ставка - від 40-50% річних. Великий мінус в тому, що банківський кредит оформляти і непросто (потрібно офіційне працевлаштування, без якого кредит видадуть не у всіх банках і по ще більш високій ставці), і довго (процедура може зайняти кілька робочих днів).
- Купівля в розстрочку в магазині побутової техніки. Оформити розстрочку можна не в будь-якому місці. Процентна ставка може бути нижче, ніж у банку, але ви обмежуєтеся асортиментом одного магазину. Якщо комп'ютер ви плануєте брати з рук (щоб заощадити), або в магазині не виявилося відповідної моделі - варіант не підходить.
- Мікропозика в МФО. Найпростіший варіант. Кредит видається швидко (протягом 1 години) і в будь-який час доби (ви можете отримати гроші навіть вночі - якщо в магазині техніки з'явилася дуже дешева акційна модель, і її треба швидко купити). Сума - до 10 тисяч гривень, яких цілком вистачить на покупку простого комп'ютера.
Якщо виданої суми не вистачає на покупку нового комп'ютера - пошукайте модель на дошках оголошень. Техніка з рук може коштувати на 30-70% (залежно від моделі, стану, віку) дешевше нової.
У яких випадках не варто брати кредит на комп'ютер?
Кредит на комп'ютер варто брати, тільки якщо він дійсно необхідний, і необхідний терміново. Якщо він потрібен вам для навчання або для роботи, і без нього ніяк не обійтися - беріть позику.
Якщо на комп'ютері ви хочете тільки грати в ігри або дивитися фільми, або якщо ви маєте нестабільний або дуже низький дохід - від кредиту краще утриматися, і накопичити на покупку самостійно.