Кредит для інвалідів: умови, пільги, підводні камені
При нестачі грошей люди часто звертаються за кредитом. Якщо ви офіційно працевлаштовані, у вас хороша кредитна історія, немає інших кредитів, і вам далеко до пенсії - з великою ймовірністю вам видадуть позику, ще й на непоганих умовах.
В інших випадках - завдання ускладнюється. Стосується це і громадян, що мають якісь проблеми зі здоров'ям.
Чи може інвалід отримати кредит в банку?
Юридично громадяни, які мають інвалідність, не мають обмежень по отриманню кредитів, і можуть розраховувати на схвалення.
Але на практиці відсоток відмов людям з проблемним здоров'ям - дуже високий. Якщо мова йде про кредит на велику суму (наприклад - іпотека, або покупка автомобіля) - позику майже напевно не схвалять.
Причому вам ніколи прямо не скажуть, що причина відмови - група інвалідності. Банк або знайде іншу причину, або просто не пояснюватиме своє рішення.
Шанс схвалення банком вище за все, якщо ви хочете взяти:
- споживчий кредит на невелику суму;
- товар в розстрочку;
- кредит під заставу;
- кредит з поручителем.
З такого клієнта обов'язково зажадають повний пакет документів, включаючи довідку про доходи. І розраховувати кредитоспроможність будуть з урахуванням всіх правил (тобто віднімати з доходу всі витрати і дивитися, чи вистачить залишку на погашення позики).
Є альтернатива: можна отримати мікрокредит у МФО. Суми там теж видають невеликі (до 10 тисяч грн), але зате ймовірність відмови дуже низька.
Чи видають кредити інвалідам 1, 2, 3 групи?
Чи видадуть кредит інваліду - безпосередньо залежить від групи інвалідності:
- 1 група - повна непрацездатність;
- 2 група - часткове обмеження працездатності, можна працювати на деяких роботах;
- 3 група - обмеження працездатності відсутня або незначна, можна виконувати більшість робіт.
Інваліду 1 групи - кредит не схвалять майже гарантовано. Громадяни з 2 групою - можуть отримати позику, але рішення буде залежати від ситуації (яка саме проблема зі здоров'ям, чи працює людина, яка сума потрібна, і так далі). Імовірність відмови висока, але схвалення все-таки можливе.
І позичальники з 3 групою - найімовірніше отримають схвалення. Вони отримують пенсію і нерідко ще працюють.
Кредит на лікування дитини-інваліда
Цільових кредитів, призначених для лікування дітей-інвалідів в Україні - банки не надають. Можна взяти хіба що звичайний споживчий кредит, і витратити гроші на потрібні ліки або процедури.
Ще можна звернутися за допомогою до благодійних організацій, або в адміністрацію свого міста. Обов'язково надайте довідки про стан здоров'я і поясніть, для якої мети потрібні кошти (ліки, процедури, санаторне лікування, реабілітація), і яка сума необхідна.
Пільгові кредити для інвалідів
Для інвалідів і для людей, які за ними доглядають - в Україні надається ряд пільг.
За пільгою можуть надати житло, якщо ваша сім'я стоїть у черзі на отримання квартири. Шанси на отримання житла додатково збільшаться при таких умовах:
- інвалід - неповнолітня дитина;
- група інвалідності - 2 або 3;
- за інвалідом доглядає мати-одиначка (або батько);
- сім'я з інвалідом проживає в умовах, що не відповідають нормам (недостатня площа на 1 члена сім'ї).
Однак пільги не стосуються видачі кредитів, незалежно від мети позики і групи інвалідності.
Чому банки відмовляють у кредиті інвалідам?
Головна мета банку, який видає вам кредит - отримати гроші назад з відсотками і в обумовлений термін (або з затримкою - так навіть краще: оскільки клієнтові доведеться більше заплатити).
Громадяни з інвалідністю з більшою ймовірністю можуть зіткнутися з фінансовими проблемами, оскільки гроші доводиться витрачати на лікування і ліки. А стягнути борг з інваліда - складніше. Навіть якщо клієнт надав в заставу нерухомість - за законом позбавляти інваліда житла заборонено.
Куди звертатися, якщо треба отримати кредит?
Якщо кредит отримати все-таки потрібно, замість банку ви можете звернутися в МФО.
Мікрофінансові організації однаково ставляться до всіх соціальних груп клієнтів. Отримати мікрокредит ви зможете на звичайних умовах - без застав, тривалого розгляду і перевірок.