РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ. ПУБЛІЧНА ПРОПОЗИЦІЯ (ДІЄ З 20.08.2024 Р.) УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

Кредит на весілля

При слові «весілля» у багатьох виникає асоціація з гучним застіллям на кілька десятків родичів, урочистою церемонією розпису і поїздкою на автомобілі, прикрашеному стрічками.

Організувати навіть скромну церемонію - вже обійдеться в чималу суму. А оскільки у молодої сім'ї часто з грошима складно, на цю урочисту подію деякі вирішують оформити кредит.

Скільки грошей треба на весілля в Україні (2019)?

Організувати весілля - недешеве задоволення. За грубими розрахунками:

  1. Ресторан на кілька десятків гостей: мінімум 350 - 400 грн на 1 гостя. 20 гостей - вже 7 - 8 тисяч гривень.
  2. Сукню для нареченої і костюм для нареченого: навіть якщо брати напрокат - не менш 4 - 7 тисяч. Середня ціна - близько 8 - 15 тисяч.
  3. Макіяж і укладання нареченій: можна вкластися в 1000-2000 грн.
  4. Послуги фотографа та відеографа: від 10-15 тисяч за цілий день. Можна звернутися до новачка, і вкластися в 3-5 тисяч, якщо пощастить.
  5. Оренда автомобіля: від 200-300 грн на годину за седан класу В (для молодят), від 350-600 грн за мікроавтобуси та автобуси (для гостей) + окремо від 300-500 грн на прикрасу 1 авто.

Разом на найпростіше весілля на 20 гостей, з орендою костюмів молодим, з орендою простого автомобіля, і не дуже дорогими фотографом і відеографом - доведеться витратити ніяк не менше 15 тисяч гривень, якщо дуже пощастить. На практиці, якщо не економити кожну гривню на кожному пункті - бюджетне весілля обходиться ніяк не менше, ніж 25-30 тисяч гривень, а більш-менш серйозне - не менш, ніж в 40-50 тисяч.

Де видають кредит на весілля, і на яких умовах?

Цільових кредитів на весілля в українських банків немає - тому звертатися треба за «звичайним» споживчою позикою.

Оскільки сума потрібна не дуже велика - її можуть видати в будь-якому банку. Умови будуть стандартними для споживчого кредиту:

  1. Відсоткова ставка: від 30-40% річних.
  2. Сума: до 40-50 тисяч гривень.
  3. Термін: від 1 до 12 місяців.
  4. Вимоги до позичальника: вік від 18 років, відсутність прострочень по кредитах в минулому, з документів - ІПН та паспорт України, офіційне працевлаштування. У деяких банках можна обійтися без довідки про доходи, але ставка в цьому випадку буде вище.

Якщо в банку вам відмовили в кредиті на весілля, або ви точно впевнені, що його не видадуть - можна звернутися в МФО. Кредитний ліміт буде нижче, ніж у банку, але зате гроші видадуть з більшою ймовірністю, і набагато простіше і швидше.

Чи варто брати кредит на весілля?

Залежно від умов.

Якщо у молодят є стабільне джерело доходу, який дозволить нормально жити і виплачувати кредит - то можна і витратитися на організацію свята.

Якщо з доходами у молодих поки не все гладко - то краще утриматися від кредиту, або брати його на більш потрібні цілі (наприклад - на житло, або на освіту).

Також обов'язково потрібно порівнювати свої можливості і бажання. Якщо у молодят загальний дохід становить 10-15 тисяч гривень на місяць, вони живуть на знімній квартирі, і вже чекають дитину - точно не варто влаштовувати весілля на 100-200 тисяч гривень. Краще обійтися скромним банкетом, або взагалі відкласти урочисте святкування на якийсь час.