21.12.2020
2201 Переглядів
У Міністерстві соцполітики повідомили, що з 1 липня 2020 року буде переглянуто умови отримання допомоги на дітей — вимоги істотно зміняться. Інформація про нововведення в законодавстві викликала хвилю обурення з боку матерів-одиначок.
Незважаючи на те, що державна допомога, призначена раніше, виплачується до закінчення періоду дії, — зміни мало кого порадували. Найбільше зацікавлених обурило, що безробітні працездатні матері-одиначки не зможуть претендувати на грошову соцдопомогу. На сайт президента посипалися петиції з проханнями скасувати останні зміни.
З липня 2020 року сума наданої допомоги змінилася. Більш того, багато одиноких матерів тепер не зможуть отримати ці гроші. Держдопомогу не отримають безробітні матері-одиначки. Виняток — якщо ці жінки доглядають за інвалідом, пенсіонером від 80 років і старше. Виплата не призначена тим сім'ям, у яких більше двох машин, будинків, квартир та іншого майна.
Згідно зі змінами в законодавстві соціальна допомога на дитину не надається, коли:
Щоб розрахувати розмір державної соцдопомоги, потрібно визначити загальний дохід сім'ї і відняти його з певного прожиткового мінімуму, призначеного дитині відповідно до віку.
Загальний прибуток, дохід сім'ї за весь місяць розраховується на підставі офіційного Порядку, який був затверджений Кабміном після впровадження нововведень. У 2020 сума прожиткового мінімуму дітей віком до 23 років в Україні трохи збільшилася:
З 1 липня 2020 р виплати працюючим матерям-одиначкам розраховуються на підставі загального місячного доходу сім'ї та нового прожиткового мінімуму.
На підставі того, скільки отримує працююча мати-одиначка і інші повнолітні члени сім'ї, розрахуємо суму виплат на реальному прикладі.
Перший приклад з сукупним доходом сім'ї в 4000 грн:
Другий приклад з доходом сім'ї 2200 грн:
Кожен випадок індивідуальний, але з 2020 року в Україні новий посібник на дітей вигідно лише людям з мінімалкою або частковою зайнятістю.
Усі працюючі працездатні самотні матері можуть претендувати на офіційну допомогу від держави на дитину до 18 або 23 років, за умови, що він вчиться на стаціонарі. Щоб знайти законний статус матері-одиночки збирають необхідні документи і відправляються в Управління прав соціального захисту населення (УПСЗН) свого району за пропискою або за місцем проживання. Держструктура підпорядковується адміністрації міста. Управління працює на підставі законодавства і підпорядковується Міністерству соцполітики України.
1. Заява в письмовому або електронному вигляді про призначення грошової виплати за зразком, формі заявленої Міністерством соцполітики.
2. Одна ксерокопія свідоцтва про народження дитини.
3. Достовірна довідка про доходи сім'ї за півроку до моменту звернення.
4. Декларація про майно, доходи всіх членів сім'ї.
5. Витяг про реєстрацію дитини з Державного реєстру.
6. Батьки, які взяли прийомну дитину, подають довідку про усиновлення.
Якщо у дитини до 23 років помер один з батьків, інший може отримати виплату від держави. Непрацюючий самотній батько чи мати не можуть претендувати на отримання соціальної допомоги.
Сума виплати = прожитковий мінімум дитини конкретного віку – весь загальний дохід сім'ї за 1 місяць.
Якщо в родині хтось не працює, але йому вже є 18 років, допомогу на дитину призначається таким чином:
1. На два квартали по 6 місяців. Умова актуально, якщо: в сім'ї є інвалід, який потребує регулярного догляду; немає джерел для життя через хворобу члена сім'ї. Подальше поводження з можливістю отримання грошової допомоги можливе не раніше, ніж через півроку.
2. Один раз на півроку. Умова актуально для багатодітних сімей, якщо непрацююча мати-одиначка потребує призначення виплати в період з моменту початку дії закону до кінця 2020 року.
Під час карантину заяву на отримання грошової допомоги облямовують поштою або звертаються до найближчого управління за попереднім записом.
З 1 липня 2020 року оформити допомогу на дітей можуть:
1. Незаміжні матері-одиначки, які проживають одні. В даному випадку варто відзначити, що в законодавстві відбулися зміни, згідно з якими цивільний шлюб тепер прирівнюється до законного. Тому, якщо жінка проживає з чоловіком — його доходи теж враховуються.
2. Одинокі усиновителі, але тільки якщо у свідоцтві про народження не зазначено інформацію про біологічних батьків дитини.
3. Вдівці після смерті одного з батьків, які не одержують пенсію на дитину або іншу соціальну допомогу згідно із законом.
Непрацююча одинока людина на виплату претендувати не може. Закон виключає навіть можливість права претендувати на виплату без офіційного працевлаштування.
Допомога на дитину одиноким матерям призначається з 1 числа поточного місяця, коли був поданий весь пакет документів в УПСЗН свого населеного пункту. Виплати здійснюються в установленому щомісяця розмірі до досягнення 18 років. Допомога надається до тих пір, поки дитина, яка навчається на стаціонарі у ВНЗ, коледжі не досягне 23 років або закінчить навчальний заклад.
Видача допомоги зупиняється або припиняється в таких випадках:
1. Дитина тимчасово працевлаштована і отримує гроші.
2. Смерть одержувача, дитини державної допомоги.
3. 18-23-річна дитина уклав шлюб.
4. Одержувач виплати позбавлений волі за вироком суду.
5. Дитина поступила на 100% державне утримання.
6. Матір-одиначку за судовим рішенням позбавили батьківських прав.
7. Дозвіл про усиновлення визнали недійсним або скасували.
8. Дохід матері-одиначки більше прожиткового мінімуму дитини.
Якщо випадок, за яким припинилися виплати допомоги вже неактуальний, — нарахування виплати поновлюється. Для цього одержувач допомоги пише письмову заяву в держорган, який призначає соціальну виплату. Допомога може призначатися з наступного місяця — тобто є з тих пір, як дія певних обставин припинилася.
З огляду на стан економіки та постійне зниження державних виплат, актуально подумати заздалегідь, де взяти решту суми грошей. Для цих цілей підходять умови МФО «Бистрозайм» — споживчий офлайн кредит на карту за 10 хвилин, доступний всім цілодобово.
Коментарів