УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

09.01.2018

1626 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Чому МФО видають кредити частіше банків

Чому МФО видають кредити частіше банківЯкщо вам потрібна фінансова підтримка, і ви твердо вирішили звернутися до фінансових організацій, залишається прийняти рішення про вибір профільного закладу. В даний час, в залежності від величини витрат, українцям пропонується вибрати мікрофінансову організацію або банк. При цьому до МФО населення звертається все частіше. Дані організації прац��ють з населенням набагато активніше, внаслідок чого за останні кілька років кількість постійних клієнтів МФО збільшилася в рази. Чому МФО видає позики частіше ніж банки? Спробуємо відповісти на це питання в даній статті, і в якості аргументів привести статистичні та практичні дані.

Про що говорить статистика

За даними держслужби статистики, сучасне суспільство все активніше звертається до мікрофінансових організацій через швидке оформлення позики і відсутності необхідності пред'являти велику кількість документів. На даний момент:

 • кожен 5 українець використовував послуги МФО 2 або більше разів;

 • кожен 4 звертався до послуг МФО 1 раз в житті;

 • кожен 2 житель країни знає про існування мікрофінансових структур, що спеціалізуються на м����крокредитах.

Держслужбою статистики також було проведено опитування, результат ��кого показав, що в разі незначних фінансових труднощів 80% жителів вважали за краще б звернутися до МФО, як простому і надійному джерелу отримання позикових коштів. 20% опитаних відзначили, що малих труднощів з грошима не відчувають, тому перевагу віддають банкам (у разі придбання житла, автомобіля та інших угод на великі суми).

Підтверджуючі факти

Чому статистичні дані показують такі результати? Відповідь проста - досить розглянути вимоги банків і МФО окремо, тоді різниця буде цілком очевидна.

Великі банківські структури:

 • Обов'язково вимога - особиста присутність або зустріч з представником банку для заповнення анкети, підписання договору та вирішення інших організаційних моментів.

 • Термін розгляду заявки в банку становить близько 3-5 робочих днів, що істотно збільшує термін отримання коштів і актуально може бути у випадках, коли мова йде про великі покупки.

 • Більшість банків вимагають вказати середній заробіток за 1 місяць, а також пред'явити довідку про доходи з місця роботи в затвердженій державній формі або за формою банку.

 • Кредитні договори зазвичай дуже докладні і довгі. Коли гроші потрібні терміново, читати їх немає часу.

 • Процентна ставка нараховується в річному відношенні, плюс до цього платежу часто додаються комісії за користування коштами, нарахування за виготовлення /зміст кредитної картки і т.п.

Мікрофінансові організації:

 • Відсоткова ставка МФО вище, ніж в банках, але оскільки кредит оформляється на короткий термін (зазвичай від 7 до 30 днів), то і нарахована комісія цілком доступна і порівнянна зі стандартними банківськими пропозиціями.

 • Вимоги до позичальника м'які: вік від 18 або 21 року, наявність паспорта і прописки. Пред'являти довідки, і в тому числі особисто бути присутнім в офісі МФО не обов'язково, можна оформити кредит онлайн.

 • За договором з МФО відносини з позичальником вступають в силу з моменту отримання коштів, в той час як в банку - з моменту підписання договору.

До чого приходить сучасне суспільство

Як підсумок можна зробити висновок, що мікропозика в даний час оформляється набагато частіше стандартних кредитів. Про це говорить статистика і практика - сучасне суспільство прагне бути мобільнішими, і використовує всі пропоновані можливості в залежності від поставлених цілей. Наприклад, якщо у вас виникла необхідність витратитися на новий гардероб, або несподівано запросили на свято, - сміливо звертайтеся в МФО. А якщо ви вирішили придбати автомобіль, заміський будинок або нове житло - звертайтеся в банк. Можливість швидко вирішити щоденні завдання підвищує інтерес до МФО і роблять їх затребуваними нарівні з великими банками.

 

Читайте також:

Що таке ануїтетний кредит? Погашення кредиту ануїтетними платежами

Реструктуризація кредиту - що це, як можна скористатися?

Чому дешеві кредити - міф?