УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

18.09.2018

2552 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Як вибрати сімейного лікаря: медична реформа в дії

Як вибрати сімейного лікаря: медична реформа в дії

Вже сьогодні кожен український громадянин може вибрати лікаря - сімейного, терапевта чи педіатра, не з��лежно від прописки або місця проживання. Ця програма отримала назву «Доктор для кожної сім'ї» і стартувала в квітні поточного року. Головне, щоб лікар працював у медичному закладі, який підключено онлайн до системи охорони здоров'я, про що можна визначити по наклейці на двері лікарні. Як вибрати сімейного лікаря і що треба знати при підписанні декларації читайте далі.

Реєстр сімейних лікарів: допомога у виборі фахівця

Коли українці, завдяки реформі охорони здоров'я, отримали можливість вибирати у кого лікуватися, багатьох цікавило питання як правильно вибрати сімейного лікаря в Україні і що це взагалі за фахівець, чим відрізняється від терапевта.

Детальніше про те, хто такий сімейний лікар і як його вибрати

Сімейний лікар - це фахівець широко профілю, який знає весь анамнез пацієнта і його алергічні р��акції, а також індивідуальні особливості.

В обов'язки сімейного лікаря входить:

  • консультаційна допомога по телефону
  • розподіл напрямків до вторинного і третинного фахівця
  • робити призначення ліків і виписувати рецепти
  • проводити вакцинацію
  • надавати невідкладну допомогу.

Як лікар загальної практики, сімейний лікар може супроводжувати і дітей.

Де знайти дані, відгуки і рейтинги сімейних лікарів в Україні?

Для початку, отримати необхідні дані про сімейних лікарів можна в тому медзакладі, яке ви вибрали для відвідування. Якщо ж вам все одно куди їздити на прийом і ви хочете відштовхуватися від відгуків, досвіду роботи та інших професійних відомостей, то ��арто пошукати реєстри медиків в інтернеті, де можуть бути всі ваші дані.

Один з таких сайтів працює в Києві вже кілька років - http://www.103.com.ua/

Тут можна знайти реєстр сімейних лікарів, почитати відгуки, дізнатися про досвід і число закріплених пацієнтів, в який поліклініці приймає лікар і який у нього рейтинг.

Таким чином вибрати сімейного лікаря в Києві легше, ніж в регіонах.

В інших міста для того, щоб визначиться, можна використовувати старий, але працює метод - розпитати у друзів, знайомих або людей у ​​поліклініки.

Навіщо вибирати сімейного лікаря?

Згідно медичній реформі в найближчому майбутньому запис до інших лікарів (дерматолога, окуліста і тд) буде організована тільки через сімейного лікаря. Потрапити безпосередньо теж можна буде, але оплачувати візит доведеться самостійно, а в першому випадку і з напрямком вашого доктора відвідування вторинного фахівця фінансує держава. Примітно, що лікар вказує тільки спеціалізацію, а вже до кого саме звертатися вирішує сам пацієнт.

Підписана декларація дає право отримувати медичну допомогу, за яку платить держава: частина суми покриває витрати і витрати лікарні, а частина йде на оплату лікаря. Безкоштовно можна буде здавати аналізи крові, сечі, робити електрокардіограму і рентген.

Сімейний лікар: що треба знати пацієнту

Кінцевого терміну підписання декларації поки немає, а весь перехідний період триватиме до 2020 року, тому так чи інакше навіть без наявності угоди вас повинен прийняти будь-який лікар.

Але у кожного лікаря є ліміт по кількості пацієнтів і при його досягненні вам можуть відмовити. Тому затягувати з вибором доктора для сім'ї ми не рекомендуємо: до хорошого професіонала може бути дуже багато бажаючих.

Як укласти договір з сімейним лікарем?

Коли ви визначилися з лікарем, прямуйте в медустанову, де він працює. З собою необхідно взяти український паспорт, індивідуальний номер платника податків і мобільний телефон, на який прийде код підтвердження в СМС при реєстрації Вас як пацієнта, в електронній системі. А для дитини - свідоцтво про народження, у реєстратурі вам підкажуть куди звернутися далі і за запитом повинні надати дані про всіх лікарів.  Далі треба підписати декларацію: своєрідну форму договору між пацієнтом і лікарем, яка закріплює за вами можливість вільно відвідувати обраного фахівця і повідомляє державу, куди перераховувати гроші за ваші візити. Якщо захочете поміняти лікаря, просто підписуєте документи заново. Ще не всі медустанови підключилися до системи «Електронний здоров'я», але з кожним днем ​​їх стає більше. Декларацію друкують і підписують у двох примірниках і один залишається у вас, а всі дані вносяться лікарем або медсестрою в систему E-health. Запис на прийом, в подальшому, ведеться через сайт https://helsi.me/  Медична реформа повинна спростити життя багатьом українцям: пацієнти отримують гарантії медичного обслуговування, а лікарі гідну зарплату.

 

 

Читайте також:

Комунальні платежі онлайн - порівняння популярних сайтів для оплати послуг

Сімейна бюджет: вчимося планувати, розподіляти і правильно витрачати