16.09.2016

83 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Які соціальні пільги, виплати і підтримку отримують матері-одиначки в 2016 році?

Які соціальні пільги, виплати і підтримку отримують матері-одиначки?Як поліпшити свою кредитну історію? Призначення допомоги матері-одиначки регламентується:

 • Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»;

 • Постановою Кабінету Міністрів № 1751 від 27.12.2001 (Порядок призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми).

 • Спеціально отримувати цей статус, проходити якісь процедури і т.д. жінці не потрібно.

Допомога матері-одиначки: коли її отримують і коли не отримують

Відповідно до Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» допомога матері одиночки отримують:

 • одинокі матері, які не перебувають у шлюбі ;

 • одинокі усиновителі, якщо �� свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька, або запис про батька зроблений в установленому порядку, органом РАЦС за вказівкою матері дитини ;

 • вдови з дітьми ;

 • матері дітей у разі смерті батька, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або державну соціальну допомогу.

Якщо жінка в будь-якому з перерахованих вище випадків знову вийшла заміж, то право на одержання допомоги матері одиночки зберігається на дітей, які народилися (були усиновлені) до цього нового шлюбу (у разі якщо новий чоловік не усиновив також цих дітей).

Громадянська дружина не має право на отримання допомоги матері одиночки. Точніше, законом це визначається трохи по-іншому: жінка, яка має дітей від чоловіка, з яким вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає та виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має.

Також мати одиначка не отримуватиме допомогу на дитину, яка знаходиться в інтернаті або іншому подібному закладі, тобто на повному державному забезпеченні (крім канікул, якщо дитина була вдома з матір'ю, для цього з інтернату береться довідка).

Допомога матері одиночки сплачується до досягнення дитиною 18 років, а для учнів на денній формі навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах - максимум до 23 років (до закінчення такими дітьми навчальних закладів).

Допомога матері-одиначці призначається з того місяця, в якому було подано заяву та всі документи. Далі вона виплачується щомісяця.

Зазначена допомога призначається на кожну дитину незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги і в тому разі, якщо батько не визнаний у прийнятті участі у вихованні дитини. Підтвердженням цього факту можуть бути, наприклад, довідка з ЖЕКу про реєстрацію особи за місцем проживання, рішення органів опіки та піклування або суду щодо виховання дитини батьком і т. П.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається у разі перебування дитини на повному державному забезпеченні.

Для призначення допомоги на дітей одиноким матерям в соцзахист подаються такі документи:

1) заява про призначення допомоги за формою, затвердженою Мінпраці;

2) довідка державного органу реєстрації актів цивільного стану про підстави внесення до книг�� реєстрації народжень відомостей про батька дитини;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка про проживання дитини з матір'ю, видана за місцем проживання сім'ї.

У разі неможливості отримати дану довідку орган соцзахисту здійснює обстеження сім'ї за місцем проживання і складає акт із зазначенням факту проживання дитини з матір'ю. У разі, коли дитина вчиться за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, замість довідки про проживання дитини з матір'ю подається довідка з місця проживання матері та довідка з місця проживання (навчання) дитини.

Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

Допомога на дітей одиноким матерям призначається соцзахистом за їх місцем проживання, також може призначатися і за місцем їх фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в соцзахисті за місцем реєстрації (п. 37 Порядку № 1751).

З новими змінами розмір допомоги буде рахуватися за формулою

100% прожиткового мінімуму на дитину

викликати цілий ряд питань з боку контролюючих органів.

мінус

середньомісячний сукупний дохід сім'ї на одну людину (всі доходи за півроку підсумовуємо, ділимо на 6 і на кількість членів сім'ї).

Таким чином, тепер допомога матерям-одиначкам буде призначатися всім з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї за півроку. Не буде однакового «мінімального» розміру допомоги, як це було раніше. У кожному індивідуальному випадку буде призначена певна з урахуванням віку дитини і доходу сім'ї допомога.

Для всіх, хто звернеться за призначенням допомоги в 1 кварталі 2016 року, допомога буде призначена з 1 січня 2016 року.

Перевірки нарахування соцвиплат і доступ до банківської таємниці

При цьому варто враховувати і те, що Верховною Радою був прийнятий, а президентом підписаний законопроект № 3629, який передбачає доступ Міністерства фінансів України до банківської таємниці. 2016 рік стане роком перевірки правильності нарахування соціальних виплат (в тому числі - і допомоги матерям-одиначкам). Тому всі приховані доходи можуть виявитися явними і викликати цілий ряд питань з боку контролюючих органів.

Читайте також:

Що таке ануїтетний кредит? Погашення кредиту ануїтетними платежами

Реструктуризація кредиту - що це, як можна скористатися?

Чому дешеві кредити - міф?