УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

01.05.2019

6336 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пенсії військовим в 2019 році в Україні

На початку поточного року Міністерство соцполітики України оголосило про заплановане підвищення пенсійних виплат. Йшлося як про звичайні, так і про військових пенсіонерів. Варто сказати, що в 2018 році пенсія військовим в Україні вже пройшла перший етап підвищення, який складає 1500 грн. Щоб досягти цього підвищення колишні військовослужбовці, як вони кажуть самі, пройшли сім кіл пекла. Саме після мітингів та спроб штурму Кабінету Міністрів був виконаний перерахунок розміру пенсії та пройшла їх виплата в новому розмірі. Це і був перший з трьох етапів підвищення пенсії військовослужбовцям, запланованих на період 2018-2020 рр.

Я��� зростуть пенсії військовим України в 2019 році, які новини про пенсії військових вже можна очікувати незабаром - все це розглянемо в нашій публікації.

Військові пенсії в Україні: кому покладені

Згідно законодавства нашої країни, право на отримання військових пенсій мають особи, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національної поліції, держслужбі пожежної охорони, Держслужбі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої службі та інші особи, які мають право на такий вид пенсії відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Виділяють 3 види військових пенсій і їх розмір:

  • За вислугу років - призначається за умови наявності необхідної вислуги років.У% грошового забезпечення, що залежить від вислуги - від 50 до 70%;
  • По інвалідності - призначається за умови наявності встановленої інвалідності, і причин інвалідності, розмір від 40 до 100% грошового забезпечення;
  • У разі втрати годувальника - призначається непрацездатним членам сім'ї, в разі смерті особи, яка мала право на таку пенсію.Розмір виплат залежить від причини смерті і становить від 30 до 70% грошового забезпечення на одного утриманця.

Згідно зі статистичними дослідженнями сьогодні в Україні налічується понад 550 тис. Військових пенсіонерів і число їх з кожним роком буде зростати, в зв'язку з продовженням ведення операції Об'єднаних сил і здійснення активних бойових дій.

Всі новини про пенсії військовим, в тому числі про діючі розміри пенсії військовим, в Україні завжди можна дізнатися на сайті Пенсійного фонду в розділі «пенсії Військовослужбовцям». Тут же ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання, дізнаєтеся про терміни і умови призначення пенсії, про можливі надбавки до пенсій і багато іншого.

Підвищення пенсії військовим пенсіонерам в 2019 році в Україні

Як ми вже говорили вище, перший із запланованих державою етап підняття пенсій вже стався в 2018 році. На початку 2019 року, а саме в січні, був проведений наступний етап, завдяки якому пенсії зросли ще на 50%, в гривневому еквіваленті - 750 грн.

Наступний, і поки що останній етап, має відбутися на початку 2020 року. Він додасть до пенсії військових ще 50%, тих же 750 грн. В середньому пенсії військовослужбовців по всій країні повинні вирости на суму в 3 тис. Грн. Таким чином, пенсійні виплати зростуть у 2 рази. Наприклад, якщо до 2018 року комбат ВСУ отримував пенсію в розмірі 3   000 грн, то вже в 2020 році така виплата складе 6   000 грн.

Важливо! У 2019 на основі прийнятого в березні 2017 року Верховною Радою України Закону про підвищення пенсій військовим пенсіонерам і не тільки, почався перерахунок пенсійних виплат різних груп населення. Так, загальна кількість осіб, яким держава повинна буде провести перерахунок склала 10 млн 200 тисяч пенсіонерів. У число таких пенсійних рахунків не увійшли військові пенсіонери, пенсійні виплати яких вже були підвищені 1 січня 2019 року. А це приблизно 90% від загального числа військових пенсіонерів. Тих же, чиї пенсійні виплати не збільшилися в січні 2019 го, чекають перерахунок вже з квітня.

Відповідь на питання «Коли піднімуть пенсії військовим пенсіонерам знову?» І «Чи підвищать пенсії військовим в 2020 році, як обіцяли?» Залишається відкритим. Все буде однозначно залежати від політичної та економічної ситуації в країні.

Важливо! Чи не пенсіями єдиними держава підтримує людей, які вибрали шлях військовослужбовця, особливо в цей нелегкий для країни час. На 2019 рік розроблено цілий перелік пільг на певні послуги, якими військовослужбовці можуть скористатися безкоштовно або зі значною знижкою. Серед таких послуг: 50-ти відсоткова знижка на оплату послуг ЖКГ, безкоштовне медобслуговування в відомчих медзакладах, безкоштовне протезування (сюди ж входять і зубні протези), право на медобстеження і госпіталізацію позачергово, а в разі потреби поліпшення житлових умов - забезпечення житлом поза черги.

Пенсії вдовам військових пенсіонерів в 2019 році в Україні

Іншими словами, така виплата називається військової пенсією в разі втрати годувальника. Надання пенсій вдовам військових пенсіонерів регулюється законодавством і призначається в разі втрати годувальника, який помер в період проходження військової служби або не пізніше 3 місяців після звільнення зі служби. Але, тільки в тому випадку, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії або захворювання, яке було отримано під час служби. А сім'ї пенсіонерів, в тому випадку, якщо годувальник помер у період одержання пенсії або не пізніше 5-ти років після припинення її виплати.

Розмір виплати пенсії вдовам військових залежить від конкретного випадку. У ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» всі випадки описані більш конкретно, ми ж зупинимося на найбільш актуальних. Наприклад, в разі смерті годувальника після поранень, контузій або каліцтв, отриманих під час захисту Батьківщини, при виконанні інших обов'язків під час військової служби або участі в бойових діях у мирний час виплата призначається в розмірі 70% від заробітної плати загиблого на одного непрацездатного члена сім'ї . Якщо під опікою загиблого було кілька членів сім'ї, розмір пенсії становить 90% від розміру зарплати.

Ну а самі мінімальні виплати, 30% від заробітку померлого годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї, отримають сім'ї військовослужбовців, які загинули внаслідок каліцтва або захворювань, отриманих в результаті нещасних випадків, які не були пов'язані з виконанням обов'язків військової служби.

Як і іншим особам, які отримують військові пенсії від держави, пенсії вдовам військових пенсіонерів в 2019 році були збільшені з початку року або підлягають перерахунку вже з квітня.

Перерахунок пенсії військовим пенсіонерам в 2019 році в Україні

Як ми вже говорили вище, перерахунок пенсій військовим стартував з квітня 2019 року. Під цю процедуру потрапили 10 відсотків пенсіонерів-військовослужбовців, яким розмір пенсії не було піднято в січні 2019 року. Як пояснили в Мінсоцполітики, ці пенсії не потрапили під перерахунок у зв'язку з тим, що розмір з базової зарплати на порядок вище того, з якого роблять перерахунок військових пенсій.

Також в міністерстві розповіли про те, що починаючи з березня поточного року, в нашій країні буде вперше проведена автоматична індексація всіх пенсій, так зване осучаснення пенсійних виплат. І, як запевнив міністр Рева, це один з головних пунктів пенсійної реформи, який якісно покращить ситуацію з пенсійними виплатами в країні.

Важливо! Про правила детального розрахунку пенсії військовим в 2019 році в Україні можна ознайомитися на сайті Пенсійного фонду в розділі «Порядок визначення грошового забезпечення».

Отже, як показує реальна економічна ситуація в Україні, до європейського рівня пенсій нам ще дуже далеко. І поки люди пенсійного віку відчувають необхідність у додатковій підробці, тому що пенсії мізерні, позитиву в такій ситуації мало. Але, чиновники все ж налаштовані оптимістично і готуються до наступних кроків щодо поліпшення рівня життя українців. Нам тільки залишається вірити в прекрасне майбутнє і молиться про якнайшвидшому завершенні військових дій на сході країни.

Ну а в той час, поки ми тільки перебуваємо на шляху до покращення, наявність надійних фінансових помічників не завадить. Одним з них є сучасний і професійний сервіс з надання фінансових онлайн послуг - БистроЗайм. Тільки у нас швидкі і доступні онлайн позики на вигідних умовах: перший кредит під 0,00%, швидке рішення протягом 10 хвилин і мінімальний пакет документів. Також постійних клієнтів чекають розіграші призів і спеціальні умови кредитування. А завдяки мобільному додатку БистроЗайм - швидкий онлайн кредит на карту процес оформлення і отримання позики займе кілька хвилин.