УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.

25.05.2018

2121 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Інвестування в акції, як спосіб заробітку

Інвестування в акції, як спосіб заробіткуУ багатьох джерелах економічної літератури інформація про ринок цінних паперів викладається настільки складно, що зрозуміти її може не кожен, хіба що досвідчений експерт у сфері економіки. Однак в реальності все набагато простіше, і ті самі акції, що здаються вам чимось незвіданим, деяким дозволяють отримувати постійний і вражаючий дохід.

Акція: базова інформація

Це цінний папір, яка наділяє інвестора правом на участь в управлінських процесах будь-якої компанії і отримання певної частини від її прибутку. У спрощеному варіанті оборот акцій виглядає наступним чином:

 • компанія має потребу в капіталовкладенні для розвитку своєї діяльності;
 • з метою залучення коштів, керівництво приймає рішення про випуск акцій;
 • акції реалізуються інвесторам за певну суму.

У класичному варіанті загальна вартість усіх надрукованих акцій повинна дорівнювати розміру статутного капіталу компанії. За рік частка прибутку підприємство виплачує інвесторам у вигляді дивідендів, це свого роду подяка компанії за підтримку. Право на покупку цінних паперів мають і фізичні, і юридичні особи будь-якого роду і масштабів діяльності.

Види акцій

Існує два види акцій:

 • стандартні (класичні);
 • з привілеями.

Будь-яка компанія може випускати один вид паперів або відразу два, з точки зору закону обмежень в даному питанні немає. Однак обсяг акцій з привілеями не повинен бути більше, ніж 25% від сукупної кількості випущених паперів. Різниця між акціями класичного типу і з привілеями полягає в порядку перерахування прибутку, а також можливості брати участь в прийнятті різних рішень щодо діяльності компанії.

Стандартні акції дозволяють інвестору брати участь в загальних зборах. Дивіденди виплачуються тільки після розподілу між власниками привілейованих акцій. До речі, такі учасники акціонерного товариства не беруть участі в управлінні компанією (тільки в разі, якщо мова йде про реорганізацію / закриття), але завжди мають право на пе����шочергове значення виплати дивідендів.

Також можна отримати додаткові переваги, якщо інвестор володіє певною кількістю цінних паперів:

 • більше 1% дозволяє вивчити список всіх діючих акціонерів;
 • більше 2% дають право вносити теми на обговорення і питання в план загальних зборів;
 • 10% дозволяють скликати позапланові збори інвесторів;
 • 25% дають право заборонити приймати рішення учасникам товариства;
 • 50% дозволяють інвестору вирішувати питання щодо діяльності компанії без згоди інших учасників;
 • 75% дають право вирішувати будь-які моменти, пов'язані з роботою компанії.

Як отримувати прибуток з акцій

Зрозуміло, що звичайний учасник ринку цінних паперів може і не мати такої кількості акцій, щоб безпосередньо впливати на діяльність компанії. Втім, якщо ви звичайний громадянин, то з їх допомогою можете організувати для себе додатковий заробіток. Прибуток з цінних паперів можна отримати одним із таких способів:

 • як різницю між цінами за придбання і реалізацію;
 • регулярним перекладом у вигляді дивідендів.

Дивіденди являють собою чистий дохід компанії, який залишився після витрат і оподаткування. Як було сказано вище, ця сума визначається за підсумками фінансового року. На зборах акціонерів інвестори приймають рішення про те, чи варто отримувати дивіденди в повному обсязі або потрібно змінити суму в меншу сторону, а решта коштів витратити на розвиток компанії. Рішення про дивіденди ухвалюється протягом 25 днів з моменту опублікування звіту керівництвом компанії. Гроші перераховуються протягом 10 діб з моменту визначення суми на зборах.

Якщо ви бажаєте отримати прибуток з продажу паперів, потрібно заздалегідь оцінити стабільність розвитку підприємства і положення його акцій на ринку. Для торгівлі зазвичай купують стандартні акції, ідеальний час для продажу, як показує практика, - від 3 до 6 місяців. Однак таке питання часто вирішується і в індивідуальному порядку, так як багато залежить від ліквідності акцій (їх властивість легкої покупки / продажу).

Чому акції популярні

Здавалося б, чому б просто не відкрити вклад у банку, і через деякий час отримати трохи збільшену суму коштів? Можна і так, але акції мають свої переваги, що відрізняє їх від стандартного депозиту:

 • депозит можна ліквідувати в строго встановлені терміни, в той час як акції ви можете купувати і реалізовувати в будь-який час;
 • як показує практика, одержуваний дохід з акцій вище ставок банківських вкладів;
 • покупець акцій стає не просто власником "папірців", а власником майна підприємства, його реальних активів.

Крім того, досвідчені інвестори, які постійно стежать за ринком цінних паперів, розробляють власні стратегії. Вони дозволяють впливати на процес обороту акцій, і тим самим варіювати розміри особистого інвестиційного портфеля.

Чи варто вкладати гроші в акції

Акції вважаються однією з найбільш вигідних можливостей істотно впливати на збільшення власних накопичень. Підсумковий прибуток інвестора залежить не тільки від дивідендів, а й від курсу цінних паперів, які в більшості випадків змінюються в позитивному напрямку. В іншому випадку здешевілі цінні папери завжди можна перепродати - система торгівлі проста і прозора.

Як бачите, процес роботи з акціями сьогодні доступний для кожного. Вибирайте компанію, яка випускає акції, веде чесну і вигідну цінову політику в даному відношенні. Потім впевнено купуйте документ в потрібній кількості. Уже в найближчому майбутньому ви зрозумієте, що не дарма багато мільйонерів є активними власниками акцій.

 

Читайте також:

Карбованець - криптовалюта найближчого майбутнього в Україні

Інвестиції в інтернеті: як заробляти на грошах