28.11.2017
2303 Переглядів
Від місця працевлаштування повністю залежить якість життя людини. Чим більше ми отримуємо грошей - тим більше можемо собі дозволити.
Саме тому пошук хорошої роботи - завдання відповідальна і важлива. Залежно від ситуації на пошуки може піти різну кількість часу, і результат теж буде різним. Наприклад, якщо ви хочете влаштуватися кудись без досвіду - доведеться шукати якісь «рядові» посади. А якщо ви вузькопрофільний фахівець з значним послужним списком - роботодавці самі можуть вибудовуватися до вас в чергу.
Як знайти надійну і перспективну роботу - розглянемо нижче.
Зміст:
1. Як знайти хорошу роботу в Україні?
2. Нюанси пошуку роботи закордоном
5. Як знайти роботу в Німеччині?
Середня зарплата в Україні за січень 2019 року, за даними Work.ua - близько 11 тисяч грн.
Звичайно, на практиці такі доходи мають тільки мешканці великих міст (Харкова, Одеси, Києва, Дніпра). Але і в інших населених пунктах теж реально отримувати зарплату набагато більше МРОТ.
Наведемо загальні поради, які допоможуть вам швидко знайти роботу мрії:
Шукати робо ту в своєму місті чи в своїй країні - легше, ніж працевлаштуватися за кордоном.
Спочатку наведемо кілька загальних порад для тих, хто зібрався їхати в іншу країну:
Нижче розглянемо докладніше, як знайти роботу за кордоном.
Найнижча зарплат а в країнах ЄС - близько 500-600 євро. У більш розвинених країнах середні доходи знаходяться на рівні 1200-1500 євро, в найрозвиненіших - 2000-3000.
Звичайно, приїжджий українець буде отримувати кілька тисяч євро, тільки якщо буде працювати офіційно, і на якійсь більш-менш важливої посади.
Великий вибір вакансій для різних країн їсть на таких сайтах:
За різними даними в Польщі постійно працюють близько 500-700 тисяч українців. Здебільшого це жителі прикордонних регіонів, яким їхати найближче. Але і з інших областей приїжджих теж вистачає. Причому попит на українських заробітчан стабільно високий: самі поляки в свою чергу їдуть на заробітки в інші країни ЄС (найчастіше в Німеччину).
Де найчастіше працюють українці в Польщі:
Найпростіше працевлаштуватися через фірми, які набирають співробітників. За таку допомогу доведеться заплатити - зазвичай в межах 200-1000 євро, в залежності від умов і місця роботи. Але зазвичай це окупається в перший же місяць.
Шукати роботу в Німеччині - складніше, ніж в Польщі, тому що:
Але є і великі плюси:
Кому варто шукати роботу в Німеччині:
Шукати роботу в Німеччині - вже складніше. Фірми, які працевлаштовують українців - є, але їх менше. Можна звернутися в них, а можна пошукати знайомих, які мають такий досвід.
Італія не дуже підходить для поїздок на заробітки. Середня зарплата в країні трохи вище, ніж в Польщі, але економіка знаходиться в кризі. До того ж Італія знаходиться далеко від України, і «наших» там трохи - то є не у кого спитати про працевлаштування, все доведеться проходити самому.
Ким можуть працювати українці в цій теплій країні:
Найбільше вакансій пропонується для жінок, які мають потрібний досвід.
Для чоловіків вакансій набагато менше, але теж є. Хто затребуваний: автомеханіки, фахівці з меблів, інженери, робітники в сільському господарстві, а також обслуговуючий персонал на сезонні курорти.
Зарплати для українців в Чехії цікавіші, ніж в сусідній Польщі - вони вище приблизно на третину. На найпростіших роботах цілком можна отримувати по 800-900 євро.
До 2016 року легально працювати в Чехії українцям було важко - робочі візи видавали тільки вузькопрофільних спеціалістів. Але з 2016 року це змінилося, і нашим громадянам стало набагато легше їздити туди на заробітки офіційно. А нелегалів - стали активно шукати і депортувати.
Поїхати до Чехії найпростіше або через фірму-посередника, яку ви знайдете в Україні, або знайшовши вакансію на сайтах Prace.cz або Sprace.cz.
Кого хочуть бачити чеські роботодавці:
Влаштуватися на роботу в Америці нелегко буде навіть професіоналам в якийсь затребуваною сфері, тому що:
Працювати на якихось простих посадах - теж буде складно, тому що:
Після того, як Президентом США став Дональд Трамп - в країні почали активно боротися з нелегальними працівниками. Тому зараз там можна працювати тільки офіційно. А для цього є 2 варіанти:
У Канаді діють державні програми, за якими роботодавцю простіше наймати іноземців. Однак працівника з іншої країни готові взяти, тільки якщо на вакансію бракуватиме охочих з місцевих жителів. Тому найпростіше буде влаштовуватися на:
Тобто на непогану, але поширену посаду в великому городе - влаштуватися навряд чи вийде.
Єдиний простий спосіб виїхати на роботу в Канаду - е то звернутися до фірми, яка займається працевлаштуванням. Коштувати такі послуги будуть від 500-800 $. У цю суму зазвичай входить консультація, оформлення робочої візи, підготовка документів і пошук роботодавця. Організація поїздки (вибір маршруту, придбання квитків, консультація щодо перших дій в країні) - оплачується додатково.
Влаштуватися реально по 2 варіантами:
За контрактом найчастіше шукають програмістів, медпрацівників, будівельників, водіїв, інженерів.
На сезонні роботи шукають покоївок, домробітниць, нянь, працівників на ферми, будівельників.
Ізраїль охоче приймає етнічних євреїв. За питайте: якщо серед найближчих родичів у вас такі були - ви можете переїхати в цю країну без проблем.
Але до працівникам-іноземцям в Ізраїлі ставлення жорстке і суворе. Нелегалом тут працювати практично нереально. Легально - можна влаштуватися таким і способами:
Коментарів