РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ. ПУБЛІЧНА ПРОПОЗИЦІЯ (ДІЄ З 09.04.2024 Р.) УВАГА ! Важлива інформація під час війни. Деталі тут.
12.03.2018

Де і як можна отримати кредит безробітному?

Одиним з основних питань, які задають клієнту в кредитній організації: «Де і ким працюєте?».

Якщо людина офіційно безробітна (що для України є звичайною справою) - інформацію про місце роботи не вийде підтвердити. Довідку - не дадуть, зателефонувати на місце роботи - теж не завжди вийде (а точніше інформації про неофіційного співробітника ніхто не дасть).

Тому для безробітних процедура оформлення кредиту є складною, і гроші отримати можна далеко не в будь-якій кредитній організації.

Чи видадуть в банку кредит безробітному,
і чому?

Можливо, але малоймовірно.

Банки прагнуть по максимуму убезпечити гроші, які вони видають в борг. Саме через це клієнтам доводиться приносити купу документів, проходити співбесіди з менеджерами, чекати по кілька днів, поки всі дані перевірять. Якщо по якимось критерієм людина не підходить - їй можуть відмовити.

А безробітним - відмовляють майже завжди. Якщо людина не має джерела доходу, значить - немає гарантії, що зможе погашати кредит.

Але в нашій країні є нюанс: мільйони українців працюють неофіційно (в Україні чи за кордоном). Виходить, що клієнт може мати стабільний високий дохід, приїхати за кредитом на власній новій іномарці, але офіційно - він ніде не працевлаштований, і в наданні позики йому відмовлять.

Деякі банки з недавнього часу стали йти назустріч таким клієнтам, і все-таки схвалюють кредити без довідки з місця роботи. Але зазвичай умови по таких позиках гірші, ніж якби клієнт мав офіційне працевлаштування.

Де точно видадуть кредит безробітному?

У мікрофінансової організації.

Правда, кредит тут можна отримати на суму до 10 000 грн, і на термін до 30 днів (термін погашення можна продовжувати). Але гроші ви гарантовано отримаєте - відмови в МФО бувають вкрай рідко, і тільки з вагомих причин (найчастіше - якщо у людини є непогашений кредит з простроченням).

У МФО ви можете звертатися в будь-якій ситуації, коли вам потрібна невелика сума на короткий термін. Надавати довідку з місця роботи - не потрібно, але у вас можуть запитати про джерело доходу і про його розмірі.

Як швидко отримати кредит безробітному?

Оскільки в Україні працює не один десяток МФО з різними умовами - ми розглянемо одну з найбільших компанію з цієї галузі: «Бистрозайм». Вона працює з 2007, і має реальні відділення в 9 областях країни. Позику тут можна отримати або через сайт (цілодобово), або в будь-якій з філій (в робочий час).

Оскільки онлайн-оформлення - це найпростіший варіант, ми розглянемо саме таку процедуру отримання:

  • Реєструємося на сайті «Бистрозайм» і заповнюємо інформацію про себе. Для реєстрації знадобиться український номер мобільного, електронний ящик. Вказувати треба паспортні та контактні дані.
  • Створюємо заявку з потрібною сумою і терміном повернення.
  • Чекаємо 15-30 хвилин, поки за заявкою приймуть рішення. Якщо ви вже брали кредит в «Бистрозайм», то заявку розглянуть ще швидше (до 15 хвилин). Відповідь прийде в СМС і листом на електронну скриньку.

Якщо вашу заявку схвалили - треба прив'язати карту (вказати її номер, CVV і місяць закінчення терміну дії), підписати договір (документ прийде на електронну пошту, для згоди треба відправити СМС-код) - і процедура завершена. Після цього гроші переводяться на прив'язану карту протягом декількох хвилин.

Вимоги до позичальників

Традиційно вважається, що кредит можна отримати лише в тому випадку, якщо довго збирати документи, потім особисто з'явитися до банку, а потім, після оформлення заявки, ще до 3 діб чекатиме рішення. У свою чергу короткострокові кредити та позики - це набагато простіший захід, і вимоги до клієнтів гранично лояльні. Зазначимо деякі з них:
Громадянство

Позика видається особам, які мають статус громадянина України

Повноліття

Позика видається особам, які досягли повноліття (18 років)

Без заборгованостей

Видається особам, які не мають заборгованості там, куди звертаються.