23.01.2020
10362 Переглядів
Низькі зарплати, відсутність перспектив, неможливість самореалізації, а іноді й банальне бажання змінити обставини штовхають молодих людей поміняти провінцію на столицю. Наша стаття допоможе дізнатися, скільки потрібно заробляти, щоб жити в Києві.
Щоб не бути голослівними, ми провели опитування 700 респондентів, частина з яких тільки збирається переїжджати або навіть не думала над цим питанням, інша живе в Києві протягом 1-10 років. Дана стратифікація наочно дозволяє показати реальний стан речей.
Перше, з чим доведеться зіткнутися — пошук житла. Не варто тішити себе ілюзіями з приводу того, що в столиці ви знайдете кімнатку за 1000-2000 грн. Один з респондентів зазначив, що винайм трикімнатної квартири на 5 осіб обходиться йому в 4500 грн. При цьому останній ремонт робився років 10 назад.
Також не варто думати, що зможете продати своє житло і на отримані гроші купити однокімнатну квартиру в Києві. За даними сайту lun.ua, середня вартість такого житла стартує від $ 40 000. У новобудові квадратний метр обійдеться в $ 550- $ 850, але врахуйте, що чекати доведеться від 2 до 5 років.
В даному випадку ми не розглядаємо центр міста і престижні райони. Цінник на елітне житло вище на 40-80%. Причому часто умови і якість будинків не відповідають захмарній ціні.
Друга проблема пов'язана з одягом. Якщо не плануєте одягатися в секонд-хенді, подумайте про те, що вартість речей в магазинах на 15-30% вища, ніж в середньому по Україні.
Що стосується продуктів, то ціни не відрізняються від більшості великих міст і навіть є нижчими, ніж в Одесі. Але в порівнянні з дрібними населеними пунктами їжа коштує на 10-15% дорожче.
Підіб'ємо підсумки знайомства з містом:
Тож, щоб зводити кінці з кінцями в столиці, досить заробляти 10 500-11 000 грн. Але врахуйте, що в цьому випадку робити накопичення не вийде. Питання “купити нові шкарпетки” або “відпочити з друзями” стане для вас реальною дилемою.
В цілому ця сума відповідає уявленням респондентів, які ще не жили в столиці. Опитування показало наступні результати:
Як бачите, більшість порівнює київські ціни з місцевими й абсолютно не готова до того, що чекає після приїзду в столицю.
Респонденти, які проживають в столиці протягом 2-5 років, говорять, що з доходом менш як 20 тис. грн столичне життя буде важким. Багато хто працює на двох роботах або займається неофіційним підробітком.
По-перше, зовнішній вигляд. Щоб отримати нормальну роботу, а не посаду молодшого касира в АТБ, потрібно пристойно виглядати. Речі з ринку HR-менеджери бачать відразу. Тому на одяг для співбесід доведеться розщедритися. Крім того, вам теж захочеться виглядати, як кияни.
По-друге, можливості столичного інтертейменту поступаються хіба що Одесі та Львову. Розваги будуть з'їдати мінімум 3-5 тис. грн в місяць. Якщо ви спробуєте себе в цьому обмежити, то швидко випадає з соціуму. А це загрожує серйозними психологічними травмами й депресією.
По-третє, — іпотека. 100% респондентів, які проживають у Києві понад 2 роки, відзначили, що мати своє житло просто необхідно. Це перша мета, яку повинен ставити перед собою будь-який приїжджий.
У свою чергу банківська практика показує, що при офіційному доході менш як 20 тис. грн отримати іпотеку вкрай складно. Також варто врахувати, що середній платіж за житловими кредитами становить 8 000-12 000 грн. Тому у вас ще повинні залишатися гроші на життя.
89% респондентів зі стажем проживання в Києві 8-10 років відзначають, що не розглядають зарплату до $ 1000. Типова відповідь: «мені дешевше вдома сидіти й чекати нормальної пропозиції». Можливо, вам здається це зарозумілим, але це реальне життя.
Час йде, з'являється сім'я, діти, хочеться розширити житлову площу, купити хоча б одну машину. Все це неможливо із заробітками в 15-20 тис. грн. Інший момент стосується того, що праця на 2-3 роботах вимотує, тому приїжджі прагнуть знайти одне постійне робоче місце.
Щоб ви могли скласти уявлення про витрати середньостатистичного киянина, ми попросили деяких респондентів скласти список щоденних витрат. Середній чек наступний:
Разом отримуємо суму в 1650 грн. При обліку 24-денного робочого тижня зарплата має становити 40 000 грн.
Ми не говоримо, що це мінімум, але та сума, до якої слід прагнути тим, хто хоче гідно жити в Києві. Також відзначимо, що респонденти не дозволяють собі дорогу відпустку, часті ремонти, покупку другої машини та інші елементи розкоші.
Якщо згадати відповіді респондентів, які не мають досвіду життя в столиці, можна дійти висновку, що вони поняття не мають про те, скільки потрібно заробляти в Києві.
Так що морально готові до переїзду не більше 9% опитаних. З точки зору соціології, це означає, що 90% приїжджих не зможуть закріпитись в столиці та повернуться додому. У 20 років це ще не страшно, але в 30 варто подумати, чи міняти місце проживання.
Вас не повинна вводити в оману сума в 40 000 грн. Такі зарплати отримують далеко не всі. Тому пропонуємо ознайомитися з реальним цінником роботодавців Києва.
Щоб картина була повною, крім нашого опитування ми вивчили дані сайтів Work.ua і HeadHunter. Відповіді респондентів такі:
Як бачите, до середнього рівня дісталися всього 7% опитаних. 69% респондентів заробляють менше, ніж потрібно для покупки житла. Найбільш високооплачувані сфери зайнятості в порядку зниження доходів:
Гарна новина, якщо ви сильно хочете в Київ, але вашої професії немає в списку. Можете пройти піврічні курси тестувальників і легко знайдете роботу в столиці від $ 600-$ 800 на місяць.
Багато хто починає кар'єру в IT в 50 років. Так що у вас ще повно часу. За 5-8 років цілком реально дорости до посади менеджера проєктів і вийти на дохід в $ 2000-$ 2500.
Дані з агрегаторів вакансій демонструють такі пропозиції роботодавців:
Вакансій, які пропону��ть зарплату понад 1000 євро, на сайтах-агрегаторах практично немає. Більшість з них стосується IT і роботи за кордоном. Крім комп'ютерних спеціальностей, в ціні топменеджери й фахівці з нерухомості.
Звичайно, немає точної відповіді, все індивідуально, залежить від бажань, потреб і переваг в життя самої людини. Зате є точні цифри. Якщо хочете переїжджати, на перших порах шукайте роботу на 15 000 грн на місяць.
Але, влаштувавшись, не спочивайте на лаврах. Продовжуйте переглядати вакансії й ходити на співбесіди. Досвід, який ви отримаєте на поточному робочому місці, стане козирем перед тими, хто шукає роботу після ВНЗ або тільки приїхав.
Якщо плануєте рости по кар'єрних сходах, погоджуйтеся тільки на профільні пропозиції. Якщо ви правознавець, працюйте за фахом, нехай навіть юрисконсультом. Це дозволить набратися навичок і влаштуватися у велику фірму юристом. Не розмінюйтесь на підробітки й непрофільні спеціальності.
Ухвалюйте рішення про переїзд виважено й обдумано, тоді ця ідея стане хорошим рішенням і дійсно змінить життя на краще.
А якщо на шляху до світлого майбутнього у вас виникнуть складності, ви можете перекрити поточні витрати мікрокредитом. Це швидко, зручно і дасть додаткову мотивацію в пошуку більш високооплачуваної роботи.
Коментарів