03.05.2018

Як поліпшити кредитну історію

Кредитна історія - документ, який зберігається в Бюро кредитних історій і відображає всі факти виплати і невиплати позик, узятих в профільних фінансових установах. КІ може бути зіпсована з кількох причин:

  • помилка даних про позичальника;
  • наявність прострочень;
  • відсутність інформації про позичальника.

Як відновити або підтвердити свою репутацію в одному з вищеозначених випадків? Поговоримо про це нижче.

Як виправити дані про позичальника

Якщо ви впевнені, що на кредитну історію вплинули помилкові дані, необхідно звернутися із заявою в Бюро. Також рекомендується прикласти документи, що підтверджують факт наявності помилки.

Протягом кілька днів Бюро зв'язується з банком, де були внесені помилкові дані. Якщо факт підтверджується, фахівці вносять зміни в кредитну історію, таким чином покращуючи її якість.

Що робити, якщо були прострочення

У житті кожного наступають моменти серйозних фінансових труднощів. Це може привести до виникнення прострочень по різним платежам, в тому числі кредитами. А тому багато хто цікавиться, як поліпшити кредитну історію при наявності прострочень. В даному випадку необхідно спробувати оформити кілька нових кредитів на короткий термін, тим самим закриваючи негативні факти позитивними. Оскільки на сучасному ринку фінансових послуг представлені два "гравця": банки та МФО, пропонуємо вам кілька варіантів поліпшення КІ:

  • Кредитна карта. Доступна можливість постійно мати гроші під рукою. Ставки по кредитних картах високі (від 27% в рік), проте доступний ліміт можна витрачати і погашати при необхідності, вирішуючи фінансові проблеми і відновлюючи кредитну історію.
  • Експрес-кредит. Банки рекламують цей продукт, як максимально доступний і видається практично всім. Негативна сторона - великий відсоток, часто від 25% річних. Позитивний - мінімум документів.
  • Позику в МФО. Мабуть, найдоступніший на ринку, оскільки надається на 30 днів за наявності паспорта у позичальника і під невелику щоденну комісію. Наприклад, в Бистрозаймі можна без зусиль отримати до 10 000 грн, виплативши їх назад з найближчого надходження грошових коштів. Факт погашення передається в Бюро кредитних історій, що позитивно відбивається на вашій репутації.

Відсутність кредитної історії

Багато користувачів цікавляться, чи можна поліпшити кредитну історію, якщо її як такої немає взагалі. Дійсно, адже багато громадян України, в силу певних обставин або віку, зовсім ні разу не зверталися до фінансових установ за допомогою. Якщо ваша репутація знаходиться на позначці 0, а попереду заплановано великий кредит, завбачливі громадяни зможуть створити хорошу історію, щоб підвищити ймовірність отримання значного позики в майбутньому.

Вихід є, якщо, наприклад взяти невеликий позику в МФО і швидко погасити його. Інший варіант - оформити розстрочку або кредит на техніку в магазині, який співпрацює з одним з українських банків, і швидко погасити його. Такі невеликі позики дозволять за 2-3 місяці створити непогану репутацію і питання про те, як можна поліпшити кредитну історію, відійде на другий план.

Якщо потрібно поліпшити кредитну історію, ви завжди можете звернутися в МФО Бистрозайм. Заповніть заявку прямо зараз, і протягом 10 хвилин отримаєте відповідь, а потім і гроші будь-яким зручним для вас способом.