19.01.2018

158 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Життя в кредит може бути вигідним: тенденції заходу підкорюють Україну

Життя в кредит може бути вигідним: тенденції заходу підкорюють УкраїнуЖиття в кредит - це погано або все таки добре? Багато наших співвітчизників задаються цим питанням, оскільки щороку ринок фінансових послуг стає все різноманітніше. Дійсно, якщо терміново потрібні гроші, то завжди можна оформити позику, в будь-який час і в будь-якому місці. До слова така ситуація вже дуже давно діє на території західних країн. Велика частина населення Європи і США живе в кредит і зовсім не поспішає виплачувати його в максимально короткі терміни ... Машина в кредит, будинок в кредит, навчання також в борг, і ніхто не скаржиться! У чому ж справа?

Експерти МФО Бистрозайм провели невелике розслідування і вирішили з'ясувати, чому в кредитах Заходу "жити добре", і яким чином їх фінансова система повільно, але впроваджується в українське суспільство.

Чому наші співвітчизники беруть кредити?

В даний час в Україні практично всі верстви населення можуть дозволити і дозволяють собі взяти кредит не тому, що так хочеться, а з причини виникнення необхідності. Хтось не може накопичити, оскільки постійно витрачає кошти на дрібниці, проте в більшості випадків нам просто хочеться отримати певну річ відразу, моментально. При цьому ми готові переплачувати невеликий відсоток за надання коштів. А для тих, хто не схильний до накопичення, кредит взагалі відіграє особливу роль, виступаючи в ролі своєрідного раціоналізатора. Потрібно лише пам'ятати про відповідальність перед банком, вчасно виконувати зобов'язання за кредитним договором і навіть з боргами життя не здасться чорно-білою. Особливо, якщо враховувати що за останні кілька років ми суттєво просунулися в сфері фінансових послуг, і частково наблизилися до стандартів, що діють на Заході.

Що відбувається на Заході

На відміну від нашої країни, в більшості західних країн фінансові продукти можна використовувати на зовсім інших умовах. Почнемо з кредитної картки, тут багато до цього виду кредиту відносяться з побоюванням. П��яснення цьому дуже просте: отримати кредитку легко, витрачати ліміт коштів, доступний на ній, ще легше. Можна "спустити" величезні суми за раз, а потім виплачувати роками. З іншого боку, комісія з банківськими кредитками в західних країнах набагато нижче нашого рівня, вона рідко перевищує 10%!

З великими кредитами все набагато доступніше. Наприклад, якщо ви бажаєте купити холодильник в магазині, то він може бути оформлений в кредит під максимум 5-7% річних! Розмір ставки залежить від економічної ситуації в країні і від того, наскільки сильно магазин бажає позбутися від товару.

Що стосується машини або покупки житла в кредит, то тут, як правило, ставки не перевищують 2-4%. Наші західні "сусіди" з легкістю виплачують велику позику 15-25 років і, в більшості випадків, взагалі не помічають його наявності.

Висновок: на Заході кредити неймовірно популярні, доступні і дешеві, потрібно тільки мати постійний дохід щоб мінімально перекривати всі рахунки.

Як змінюється характер фінансових послуг в Україні

Під впливом західних ринків зміни простежуються практично в кожному фінансовому продукті. Візьмемо, наприклад, кредитну карту. Її оформлення вимагає мінімум часу - пред'явіть документи, що засвідчують особу, заповніть заявку, і отримаєте гроші на карті. Авжеж, якщо ви будете знімати кошти, то доведеться заплатити комісію. Однак в разі, якщо ви розраховуєтесь банківською картою в магазині, то додатково нічого не платите, тільки за покупку. Зверніть увагу і на той факт, що більшість великих банків в Україні пропонують безпроцентний період по кредитній карті, зазвичай він становить від 50-55 днів. Тобто, використавши кошти, ви можете відшкодувати зайняте за 50 днів не заплативши ні копійки "зверху".

Також у населення суттєво змінилося ставлення до мікрофінансових структур. Будь-який громадянин України може оформити позику онлайн за лічені хвилини, і отримати кошти прямо на особисту картку. А якщо виплатити кошти раніше обумовленого терміну, можна істотно заощадити на відсотках або не платити їх зовсім.

Сфера великого споживчого та іпотечного кредитування також зазнає змін. Процентна ставка по іпотеці поступово знижується. Якщо кілька років тому потрібно було платити 20-27% річних, сьогодні можна знайти пропозиції від 15%.

Оформити споживчий цільовий кредит у банку не складно, потрібно тільки мати постійний заробіток, втім, як і в випадку з будь-яким фінансовим продуктом. У підсумку головна умова безтурботного кредиту - мати можливість виконувати зобов'язання за кредитним договором.

Що в підсумку

Висновок досить оптимістичний і очевидний. За останні кілька років фінансово-економічна система в Україні істотно змінилася в кращу сторону. Нас торкнулися численні зміни в законодавстві, які були прийняті в інтересах населення, а МФО і банки стали пропонувати більш вигідні умови кредитування. Відтепер поняття "життя в кредит" вже не носить негативний характер, а навпаки розцінюється як один з способів не існувати, а повноцінно насолоджуватися доступними можливостями.