13.12.2017

102 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Підвищення реальної заробітної плати і пенсії: тенденції та плани

Підвищення реальної заробітної плати і пенсії: тенденції та плани2017 рік для України став по-справжньому значущим. Уряд ввів ряд змін до пенсійної системи, і відтепер ми самі можемо забезпечити своє майбутнє. З іншого боку відзначається позитивна тенденція і щодо працездатного населення, оскільки мінімальна і середня заробітна плата, згідно з даними експертів МФО Бистрозайм, істотно зросла, і це ще далеко не межа.

Ми вирішили розібратися в питанні пенсій і заробітних плат сучасної України і з'ясувати, на що розраховувати співвітчизникам у майбутньому.

Реальні показники по зарплаті

Отже, на даний момент середній дохід працездатного населення по країні варіюється в межах 7400 грн. Даний показник на 3,3% вище в порівнянні з серпнем цього року, що вельми непогано. Якщо порівнювати з даними на кінець осені 2016 року, то зростання заробітної плати досяг показника 37-38%, про що повідомляється на офіційному сайті Державної служби статистики.

Трохи інша картина спостерігається у відношенні реальної заробітної плати. У порівнянні з серпнем 2017 року мінімальний розмір оплати праці зріс на 1,3%, а якщо порівнювати з аналогічними даними минуло��о року, то зростання досягло майже 18%, що в принципі також є позитивною тенденцією.

Відзначимо, що раніше (влітку 2017 року) проводилося попереднє дослідження дохідної картини в Україні, за результатами якого статисти були впевнені - дохід знизиться приблизно на 3%. Однак такий песимістичний прогноз не виправдався, а це означає, що економічна стабільність і перспективність підвищення добробуту суспільства незмінно прагне вгору.

Перспективи для пенсіонерів

Після того, як уряд провів пенсійну реформу, і запропонувало нову формулу для розрахунку даних соціальних нарахувань, ситуація з достатком старшого покоління кардинально змінилася. Середній розмір пенсії збільшився приблизно на 560 гривень, і тепер становить близько 2 450 гривень, про що також офіційно заявив міністр соціальної політики А. Рева. Що стосується мінімальної пенсії, то тут відзначається приблизно +140 гривень до дореформеним показниками.

У перспективі, як зазначає політик, розміри заробітних плат будуть збільшуватися, очікується позитивний вплив з боку інфляції. Тому рівень пенсійних виплат також буде змінюватися в позитивну сторону при автоматичному рефінансуванні.

Що показують перевірки

Єдина "ложка дьогтю" у всій історії - це виплата "чорних" заробітних плат. Наприклад, протягом усього 2017 року представники Державної фіскальної служби проводили перевірки різних господарюючих суб'єктів, виявивши порушення практично у 60% платників податків, з них понад 70% виплачували заробітну плату нижче обов'язкового МРОП. Також з'ясувалося, що підприємці ухиляються від офіційного оформлення фізичних осіб, тим самим "позбавляючи" себе від сплати податку на доходи, а це майже 700 млн. грн недоплати в бюджет.

Таким чином, держава впритул займається виявленням порушень інтересів звичайних громадян, дійсно реалізуючи в життя перспективу стабільного майбутнього українського суспільства.

Тенденції на майбутнє

За останній рік ми відз��ачаємо істотне поліпшення добробуту населення, і для цього навіть не потрібно звертатися до державної статистики. Наприклад, громадяни різного віку і соціальних положень впевнено оформляють позику і без праці погашають його, кількість боржників досягло мінімуму (в Бистрозаймі це менше 2%). Українці стали частіше подорожувати і робити різні покупки, і здається, впевненіше оцінюють найближче майбутнє, а значить перспективу зростання пенсій і заробітних плат по країні можна назвати цілком реальним майбутнім.