30.11.2017

160 Переглядів

Коментарів

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Міжнародний день захисту інформації: як не стати жертвою кібершахраїв

Міжнародний день захисту інформації: як не стати жертвою кібершахраївСучасний розвиток інформаційних технологій призвело до того, що суспільство в тій чи іншій мірі залежить від комп'ютерних мереж. Наша особиста інформація зберігається, обробляється електронним шляхом, і передається в різних напрямках (в залежності від цілей), що призводить до приватного розкрадання грошових коштів, несанкціонованим змінам особистих даних і т.п. прикладів кібершахрайства.

30 листопада - Міжнародний день захисту інформації, а як не стати жертвою зловмисників ми розберемо в цій статті нашого блогу Бистрозайм.

Історія становлення дати

Міжнародний день захисту інформації був введений в 1988 році. Американська Асоціація, яка працює з комп'ютерним обладнанням, стала ініціатором утворення дати, пояснивши це тим, що користувачам потрібно завжди пам'ятати про необхідність захисту інформації, яка зберігається на комп'ютерах.

Взагалі 1988 рік став знаменним в цей день не випадково, оскільки саме тоді була зафіксована перша і наймасштабніша на той момент вірусна атака "хробака Морріса".

З тих пір, завдяки ініціативі Американської Асоціації, 30 листопада по всьому світу проводяться заходи, спрямовані на дослідження, розробку і вдосконалення систем кібербезпеки. Варто відзначити, що 30 листопада можна дізнатися багато нового з даної галузі, підкреслити для себе ряд цікавих фактів. Наприклад, незважаючи на істотный розвиток комп'ютерних і інтернет-систем, в 2000 році була зафіксована найпотужніша вірусна атака в цьому столітті. Тоді був запущений вірус "I love you" в Америці, він завдав шкоди фінансовій економіці США на кілька мільярдів доларів! При цьому не інформація була викрадена або видалена, було завдано саме фінансові втрати і до сих пір такий вид шахрайства вважається найпоширенішим, в тому числі і в нашій країні.

Про що говорить статистика

На першому місці серед самих різних напрямків кібершахрайства - напад на банківські рахунки громадян. Досвідчені зловмисники постійно вдосконалюють свої навички у зломі і викраденні даних, а також коштів, використо��уючи найсучасніші програмні технології. Наприклад, тільки за 2016 рік було зафіксовано більше 10 000 кібер розкрадань і це лише офіційна статистика. До речі, в цьому році спостерігалося більша кількість атак на банківські термінали.

Втім, відомості, які були отримані нашими фахівцями, також говорять про невтішну статистику. Тільки в останню декаду осені нинішнього року аферисти вже зробили близько 2 000 розкрадань. Велика увага зловмисники приділяють громадянам, які планують оформляти позику. Вони створюють сайти неіснуючих МФО, і просять дані банківських карт вже з першого рядка анкети-позичальника, а також додаткову оплату за оформлення онлайн-кредиту, що в принципі суперечить роботі будь-дослідної МФО. На жаль, кількість громадян, які стали жертвами таких шахраїв, в даний час складає близько 2 600 чоловік, і це тільки по Київскій області.

Таким чином:

 • кібер розкрадання коштів через мережу інтернет в Україні становить близько 73%;

 • 10% припадає на вірусні атаки з мережі інтернет, які ��пр����яють втраті даних;

 • близько 17% громадян були позбавлені фінансових коштів із-за шахраїв, які віддають перевагу "промишляти" через банкомати.

Як захистити себе від кібершахрайства

Головна проблема сучасної України в даній галузі полягає в тому, що в даний час законодавство, що стосується кібершахрайства, знаходиться тільки на стадії розробки. Ми повинні розуміти, що це процес не швидкий, тому рекомендуємо вам самостійно подбати про свою безпеку, а саме, прийняти до уваги кілька простих і доступних рад:

 • Бійтеся рекламних розсилок, які часто можуть містити інформацію з посиланням на неіснуючі інтернет-ресурси - вони несуть небезпеку для користувача з моменту відвідування. Тобто містять вірус або вимагають введення персональної інформації.

 • Ніколи і ні за яких умов не повідомляйте персональні дані банківським службовцям без підтвердження необхідності такого запиту. Майте на увазі, що всі дані, необхідні для персональної роботи з клієнтом і так вже є. Наприклад, щоб визначити кредитоспроможність клієнта, працівники МФО або банку, де ви плануєте взяти кредит онлайн, можуть скористатися даними Бюро Кредитних історій.

 • Кеш-треппинг, скімінг - головна зброя шахраї, які "промишляють" через банкомати. В даному випадку банкомати забезпечуються спеціальними пристроями, які зчитують дані з банківської карти, але блокують видачу готівки. Тому рекомендуємо знімати кошти з банкоматів всередині великих фінансових установ, які знаходяться під охороною. І головне: ніколи і нікому не повідомляйте паролів від особистої банківської карти.

 

Що робити, якщо ви вже стали жертвою шахраїв

Якщо ви вже стали жертвою кібершахрайства, то повернути вкрадені кошти можливо тільки за рішенням судових органів. Для цього необхідно звернутися в міліцію із заявою - це стає офіційною відправною точкою для того, щоб банк або сайт, де сталося викрадення, почали незалежне розслідування. Про його проведення та результати дії працівників/засновників ресурсу, вас повинні повідомляти офіційним листом або іншими доступними способами. Також відразу ж після викрадення коштів необхідно звернутися службу підтримки банку, звідки була списана сума, оскільки якщо оперативно заблокувати карту/гаманець, то зловмисник не встигне зробити повторну крадіжку. Пам'ятайте, ваша оперативність допоможе не тільки з більшою ймовірністю повернути кошти, а й позбавити зловмисників волі строком до 10 років!

Як організувати для себе фінансове забезпечення

Інша проблема, яка виникає в подібній ситуації - як знайти кошти, втративши фінансового забезпечення внаслідок крадіжки? В МФО Бистрозайм ви можете вже зараз оформити кредит онлайн на карту і спокійно чекати результатів розслідування. Досить тільки заповнити анкету, і практично миттєво отримати рішення. Фінансові кошти будуть переведені на будь-який з доступних джерел, які надійно захищені.

Також, варто зазначити, що оформляючи позику у нас, клієнт проходить три рівні безпеки:

 • SLL сертифікат на сайті;

 • перевірка паспортних даних;

 • перевірка власності картки/

Такі заходи, дають можливість, бути абсолютно спокійним за безпеку своїх персональних даних.