11.12.2017

152 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хто купує українські товари

Хто купує українські товариОстаннім часом в різних джерелах з'являються новини про зростання дефіциту зовнішньої торгівлі. У зв'язку з напруженою політичною ситуацією все частіше виникають питання про те, хто є нашим провідним зовнішньоторговельним партнером. Фахівці МФО Бистрозайм, як досвідчені гравці внутрішнього фінансового ринку, вирішили розібратися в цьому питанні, використовуючи актуальні статистичні дані.

Ситуація на ринку в 2017 році

Перші 8 місяців 2017 року не пройшли безслідно для економіки України. Країна продала товарів майже на 28, а купила на майже 30 млрд $ США. Виходить дефіцит склав близько 3 млрд $. За словами провідних аналітиків України, якщо порівнювати з аналогічними показниками минулого року, експорт впевнено зростає, і показує прогрес на 21%. З іншого боку ми придбали товарів на 30,8 млрд $ більше, ніж в минулому році. Основне споживання направлене на природний газ і нафтохімічні продукти. А оскільки виробництво мінеральних добрив значно знизилося, вони також входять до статті імпорту.

Що стосується експорту, то тут лідерами залишаються харчові продукти і товари сільськогосподарського призначення, в сукупності вони складають близько 60% від загального експорту. На другому місці продаж металу та металевих виробів, останній рядок в частці експорту належить машинобудуванню, частка якого становить близько 10-12%.

Наші основні партнери

Експорт та імпорт з країнами з Європейського Союзу збільшилися. Ми стали продавати більше своєї і купувати іноземної продукції з країн ЄС приблизно на 25%. Це стосується сільськогосподарської продукції, деяких різновидів продуктів харчування - екологічність, яку ми готові запропонувати покупцеві, цінується високо. Також серед лідерів-покупців України становлять:

  • Індія - розміри експорту збільшилися на 6,1%;

  • Туреччина - 5,2% приросту експорту на територію цієї держави;

  • на 4,9% зміцнилися позиції в торгових відносинах з Єгиптом.

Незважаючи на напруженість відносин, найбільше товарів, вироблених на території нашої країни, все ще купує Росія, її частка становить 9,5% від сукупних показників. Примітно, що експорт в РФ з початку 2017 виріс приблизно на 18,3%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2016 року - це хороший посил до зміцнення і нейтралізації на ринку. І найважливіше, що незважаючи на офіційну відмову оформлювати позику російського газу і прагнення відмовитися від нього взагалі, наш сусід досі залишається головним постачальником цієї копалини і ряду інших продуктів. РФ стала завозити на територію України на 10% більше товарів, ніж було зафіксовано ще рік тому.

Ми порівнювали всі вищенаведені дані з аналогічним періодом минулого року і бачимо явну позитивну динаміку. За рахунок чого? Руда, метал і рекордна кількість зібраного зерна дозволило здобути нам одне з лідируючих положень на ринку експорту в порівнянні з іншими державами, при цьому істотно перекривши імпорт.

Результат зовнішньоекономічної торгівлі

Сьогодні можна впевнено говорити про поступове зміцнення на ринку і збільшення експорту. Кількості ресурсів в Україні досить для того, щоб в найближчому майбутньому зміцнити свою незалежність і залишитися "на плаву", незважаючи на світову економічну нестабільність. Слід лише врегулювати і впорядкувати відносини з деякими країнами і продовжувати п��ацювати в заданому напрямку. Наприклад, якщо на законодавчому рівні визначити чіткий режим торгівлі з Росією, то можливо значно знизити партнерство з державою. У той же час Європа та інші країни-партнери вже давно відкриті до співпраці.