26.12.2017

142 Переглядів

Коментарів

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Яким запам'ятався 2017 рік: підбиваємо підсумки

Рік, що минає для українців був непростим - наповненим яскравими подіями та змінами, особливо це стосується фінансової сторони. Поки експерти сперечаються про те, чи добре попрацювала влада, ми виділили кілька реформ, про які варто згадати в позитивному ключі.

Нові пенсії - забезпечене майбутнє

Одна з найостанніших реформ, яка передбачає, що наші майбутні і справжні пенсії будуть перераховані, а єдиний соціальний внесок збільшений. Також уряд змінив термін трудового стажу і збільшило його вартість, Так, тепер пенсію можна не тільки заробити, а й накопичити (придбати) законним шляхом! Також в рамках реформи була ліквідована пенсія за вислугу років, проте працюючі пенсіонери, з іншого боку, отримали право відновити повну пенсію, і це явний плюс. Тим, хто тільки збирається отримувати соціальну виплату, варто вже сьогодні серйозно задуматися про майбутнє, а значить, молоде покоління буде більш обачним. В цілому можна зробити висновок, що пенсійна реформа явно позитивно вплинула на суспільство.

Яким запам'ятався 2017 рік: підбиваємо підсумки

 

Зміни в ЖКГ

Реформа житлово-комунальних послуг також принесла деякі зміни. Найпомітнішим з них було введення договірних відносин між споживачами ЖКГ-послуг і керуючими компаніями (або іншими словами особами, які обслуговують той чи інший житловий будинок). Під цими організаціями розуміються постачальники комунальних послуг, які безпосередньо займаються утриманням приміщень загального користування, газові служби, організації, що вивозять відходи, водоканал, теплові енергетичні станції, електроенергетики та ін. Крім того, новий закон передбачає суворе дотримання порядку донесення до споживачів інформації про плани зміни тарифів (цін) на певні види послуг з чітким обґрунтуванням, поясненням причин даних змін.

Тепер ми в курсі, за що оплачуємо ЖКГ послуги, і навіть знаємо як правильно скласти претензію, в разі виникнення спірних ситуацій, оскільки і це нове ЖКГ-законодавство також передбачає.

 

Нововведення в освіті

Особливе ставлення суспільства виникло до освітньої реформи, вона також була реалізована в році, що минає. Нове законодавство передбачає, що в системі освіти повинна бути присутня тільки рідна, українська мова. З одного боку нововведення опротестували багато експертів, з іншого - звичайні жителі України розуміють, що в націоналізації немає нічого поганого, і ми самі вправі грунтовно будувати свою унікальну історію унікальною мовою. До речі, зміни поки не торкнуться учнів початкової школи, викладання українською мовою буде практикуватися виключно для учнів з 5 класу. Повністю україномовними наше навчання стане тільки в 2020 році.

Звернемо увагу читачів на кількість років навчання для здобуття загальної середньої освіти. Тепер, згідно з умовами затвердженої реформи, наші діти будуть навчатися 12 років. Процес шкільного навчання став більш зрозумілим і чітко розподіленим на рівні етапи:

  • початковий етап (початкова школа);

  • базовий етап (до 9-10 класу);

  • профільний етап (навчання в старших класах за певним напрямом, обраным учнем).

Крім того, принципи управління школам�� також стали більш зрозумілими, а самі навчальні заклади відтепер отримали велику автономію, що на думку експертів призведе до підвищення рівня освіти та її порівняння з європейськими нормами.

 

Медицина не залишилася без уваги

Верховна рада прийняла в році, що минає і медичну реформу. Відтепер сума, яка покриває ліки і медичні послуги, встановлюється тільки державою, що не може викликати негативних настроїв. Контролюватимуться бюджети екстрених медичних послуг, паліативних, первинних і частково вторинних (або спеціалізованих напрямків). Більш чітким стало призначення рецептурних лікарських засобів, в цьому випадку ввели конкретні бюджетні рамки, тому тепер потребує допомоги обов'язково доб'ється потрібного рішення від представника медицини і отримає повноцінне лікування.

Також медична реформа передбачає створення єдиного національного замовника. Він буде виконувати роль контролера виконання медичних послуг і постачання лікарських засобів, а також виконувати інші умови, пов'язані з сумлінністю медичного обслуговування населення.

 

Зміни в судовій системі

Реформу, яка торкнулася роботи українського суду, багато експертів називають глобальною. Серед численних нововведень відзначимо, наприклад, необхідність опублікування повісток для людей на спеціальному сайті суду, що дуже зручно. Правда це буде стосуватися тільки тих громадян, хто фактично не проживають за офіційно зареєстрованою адресою. Крім того, тепер позивачі зобов'язані вносити заставу в разі, коли офіційно подають в суд, компенсуючи таким чином відповідачу хоча б часткові витрати адвоката. А деякі судові засідання (які конкретно, можна подивитися в офіційному виданні закону) можна буде проводити за допомогою відеозв'язку, що в деяких випадках дуже зручно.

Виконавців міністерства внутрішніх справ також торкнулися зміни в законодавстві. Наприклад, на розслідування справ відпускається відтепер тільки 3-6 місяців (в залежності від справи). Також сторона звинувачення і захисту в процесі ведення судового засідання має право задавати не більше 10 питань.

Що стосується організації судових заходів: завдяки реформі судді можуть обмежити доступ до зали суду фізичних осіб, якщо вважатимуть це за необхідне.

 

Висновки, підсумки і наші досягнення

Отже, минулий 2017 рік не був простим, однак для життя пересічного українця він сповнений змін в позитивному ключі. Наша держава стрімко направляє свою політику в бік Європи, намагаючись зробити життя громадян більш демократичною і розвиненою.

Зміни торкнулися і нас, МФО Бистрозайм. В цьому році ми прийняли до лав клієнтів безліч українців, які стали нашими постійними позичальниками, і ми раді допомагати вам зробити життя ще більш легшеї, а оточення - доступним. Це стосується не тільки позик на вигідних умовах, але і різних акцій і вигідних пропозицій. Наприклад, в честь наступаючих свят ви зможете стати учасником розіграшу великого призового фонду або днів безвідсоткового кредитування.

 

Читатйет також:

Куди поїхати на Новий рік?

Динаміка цін на нерухомість в Києві

Останні новини: як змінилися види і розміри стипендій в Україні?